به گزارش افکارنیوز، رئال مادرید شب گذشته در اولین بازی اروپایی خود در لیگ قهرمانان موفق شد گاتالاتاسرای ترکیه را در خانه این تیم با نتیجه ۶ بر یک شکست داده و پرگل‌ترین پیروزی خارج از خانه تاریخ خود در این تورنمنت را به ثبت برساند.

در کنفرانس مطبوعاتی پایان این بازی، کارلو آنچلوتی اظهار داشت: بازی خوب بود و نتیجه عالی. بعد از گل ایسکو(گل اول رئال مادرید در دقیقه ۳۳) بازی هجومی‌تر شد. ما خوب دفاع کردیم و سپس در ضدحملات، زمانی که بنزما و رونالدو روی فرم بودند و شب خوبی داشتند، کارمان را بسیار آسان کردیم. بردن در این زمین کار آسانی نیست، چون فشار زیادی روی بازیکنان وجود دارد. خوشحالم که با این پیروزی اعتمادبه‌نفس‌‌مان تقویت شد و شخصیت‌مان ارتقا پیدا کرد.

آنچلوتی افزود: نتیجه‌ای که رقم خورد دقیقاً تمام آن چیزی که در بازی رقم خورد را منعکس نمی‌کند. بازی سختی بود و به عقیده من گالاتاسرای در نیمه اول فوق‌العاده کار کرد. ما به دردسرافتادیم اما گل ایسکو از مشکلات‌مان کاست، البته ما موقعیت‌های بیشتری برای ضربه زدن به حریف در ضدحملات داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: ‌ فکر می‌کنم که ما بازی را در شرایطی آغاز کردیم که اعتمادبه‌نفس‌مان از همیشه کمتر بود و آن نگرشی که برای کنترل چنین بازی‌هایی لازم است را نشان ندادیم. هرچه گذشت بهتر کار کردیم مخصوصاً در خط دفاع اما گالاتاسرای هم فشار زیادی می‌آورد، هرچند طبیعی بود چون این اولین بازی ما در لیگ قهرمانان اروپا و در استادیومی با جوی سنگین بود. پیروزی در بازی اول اهمیت فراوانی داشت که خوشبختانه به آن رسیدیم.

کارلتو با اشاره به نبرد فصل گذشته ۲ تیم در لیگ قهرمانان اروپا و مقایسه آن بازی‌ها با بازی شب گذشته افزود: نمی‌دانم. سخت است آنها را با هم مقایسه کنید. حضور در اولین بازی مرحله گروهی در این ورزشگاه با بازی در مرحله حذفی خیلی فرق دارد.

سرمربی ایتالیایی رئال مادرید سپس به اتفاقی که برای ایکر کاسیاس، دروازه بان و کاپیتان تیمش در نیمه نخست رخ داد و او را وادار به ترک میدان کرد اشاره داشت. کاسیاس در شبی که اولین بازی رسمی خود را در فصل جدید برای رئال مادرید انجام می‌داد طی برخورد با بازیکن خودی مصدوم و مجبور به ترک میدان شد.

آنچلوتی درباره او گفت: ما بازی را در حالی که به نظر می‌رسید ترسیده‌ام آغاز کردیم اما بعد از آن همه چیز روبه‌راه شد. کاسیاس هم بدشانس بود و من امیدوارم که او در ۳،۴ روز آینده آماده شود. در دقایق ابتدایی بازی ایکر واکنش‌های فوق‌العاده‌ای داشت و نشان داد که روی فرم است. کاسیاس ضربه‌ای خورد که درد آن به او اجازه نمی‌داد که در میدان دوام بیاورد. کاسیاس نگران وضعیتش نیست و خیلی سریع بهبودی‌اش را به دست خواهد آورد.

آخرین سوژهای کارلتو به آن پرداخت مصدومیت دیدیه دروگبا در نیمه اول در اثر برخورد شدیدی بود که با پهپه، مدافع پرتغالی کهکشانیها داشت: پهپه حرکت خشنی انجام داد اما او نمیخواست به دروگبا ضربه بزند. دروگبا هم بدشانسی آورد و من امیدوارم که هرچه زودتر بهبودیاش را به دست آورد. او برای گالاتاسرای بازیکن مهمی است.