به گزارش افکارنیوز، محمد رویانیان در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس با اشاره به اشتباه داور بازی پرسپولیس با سپاهان گفت: این چه اشتباهاتی است که علیه پرسپولیس رخ می‌دهد؟ در دقایق ابتدایی بازی به بازیکن ما فن کمر می‌زنند اما پنالتی به ضرر پرسپولیس اعلام می‌شود و تیم ما را ۱۰ نفره می‌کنند. من حتی قصد دادن پاداش به بازیکنان پرسپولیس به خاطر اینکه ۱۰ نفره گل نخوردند داشتم. چرا می‌آیند و قبل از بازی بنر نصب می‌کنند که باید به داور احترام گذاشت؟ ‌ این اتفاقات وقتی با اشتباه محرز داور همراه می‌شود هزار و یک ابهام و علامت سوال به وجود می‌آید که یعنی چه؟ در پشت صحنه فوتبال چه می‌گذرد؟

وی افزود: من حق دارم به این اتفاقات مشکوک باشم باید محرومیت داور بازی به طور شفاف اعلام شود. پنهان کاری نداریم در غیر اینصورت بنده هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرم و به همه پرسپولیسی‌ها اعلام می‌کنم انتظار قهرمانی از پرسپولیس نداشته باشند. این همان داوری است که در دربی فصل گذشته سه پنالتی پرسپولیس را به گفته سه کارشناس داوری نگرفت. اشتباه تا چه حد؟! مگر هواداران ما تا کی باید صبوری کنند؟! ما چگونه باید پاسخگوی آنها باشیم؟!

رویانیان در پایان گفت: نامی از داوری نمیبرم اما فصل گذشته قبل از یک بازی حساس ساعت ۱۰ صبح داور بازی گفته بود بیایید در خیابان، فلان آدرس ۶۰ میلیون تومان به من بدهید تا بازی را به نفع شما تمام کنم، فوتبال ما این است که میبینید. این مثال را زدم تا خیلیها که از پشت پرده فوتبال آگاه نیستند آگاه شوند، بیش از این چیزی نمیگویم همین مثال کافی است چیزی نمانده بود که این اتفاق رخ دهد که بنده مطلع شدم و جلوی چنین فاجعهای را گرفتم. چرا باید چنین باشد؟ من به داوران شریف کشورمان که سالم کار میکنند و همه فشارها را تحمل میکنند تعظیم میکنم و احترام میگذارم اما برخی مسائل وجود دارد که خیلیها از آن آگاه هستند و میخواهند چشمهای خود را روی واقعیتها ببندند تا فوتبال با همین حالت پیش برود. چرا؟! تا کی باید این اتفاقات رخ دهد؟