به گزارش افکارنیوز، لیونل‌مسی با هت‌تریک در دیدار برابر آژاکس توانست پاسخ هت تریک رونالدو در دیدار برابر گالاتاسرای را بدهد.

بارسلونا موفق شد با برتری ۴ بر صفر برابر آژاکس دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کند. مرد اول بارسا در این دیدار لیونل مسی بود که موفق شد ۳ گل برای تیمش به ثمر برساند.

فوتبال برای لیونل مسی آسان است. همبازی هایش توپ را به او می‌دهند. او با توپ به محوطه جریمه می‌رود و به راحتی گل می‌زند. لیونل مسی که ترسی از هت‌تریک رونالدو در بازی شب گذشته نداشت توانست یکبار دیگر برای بارسلونا هت‌تریک کند تا تعداد هت تریک های خود در بارسلونا را به عدد ۲۴ برساند که این یعنی ۳ هت تریک بیشتر از کریستیانو رونالدو.

مسی با این سه گل برای رائول نیز خط و نشان کشید و یک گام دیگر به رسیدن به بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا نزدیک تر شد. مسی اکنون ۲۶ سال سن دارد و می‌تواند در آینده‌ای خیلی نزدیک(شاید در همین فصل) رکورد گلزنی رائول در لیگ قهرمانان اروپا را بشکند. این رکورد جزو معدود رکورد‌هایی است که فوق ستاره آرژانتینی هنوز موفق به شکستنش نشده است.

مسی طی ۸۰ بازی در لیگ قهرمانان اروپا موفق شده است ۶۲ گل به ثمر برساند. این در حالی است که رائول موفق شده در ۱۴۲ بازی در لیگ قهرمانان اروپا ۷۱ گل به ثمر برساند.

مسی اخیرا رکورد گلزنی سزاز رودریگز در بارسلونا را با ۲۳۲ گل شکسته است و امیدوار است بتواند رکورد " تلمو زارا " در بیشترین گل در تاریخ لیگ اسپانیا را بشکند. مهاجم سابق اتلتیک‌بیلبائو موفق شده است ۲۵۱ گل در لیگ اسپانیا به ثمر برساند.

مسی اکنون در راه رسیدن به بهترین گلزن تاریخ لیگ اسپانیا در رده ششم قرار دارد و ۵ نفر را در مقابل خود میبیند. تلمو زارا ، آلفرد دیاستفانو ، سزار رودریگس ، هوگو سانچس و رائول تاکنون توانستند بیش از لیونل مسی در لیگ اسپانیا گلزنی کنند.