به گزارش افکارنیوز، فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت محسن قهرمانی در دیدار سپاهان پرسپولیس اظهار داشت: برخی از داوران بین ۲ ورزشکار قضاوت می‌کنند، برخی بین چند نفر و یکی هم مثل محسن قهرمانی باید بین ۲۲ نفر در زمین قضاوت کند. این طبیعی است که در یک بازی اشتباهاتی از سوی داور رخ دهد. همواره باید این مسئله را در نظر بگیریم که داور باید در یک لحظه تصمیم خودش را بگیرد.

وی با بیان اینکه در جام‌جهانی نیز داوران اشتباه می‌کنند، افزود: ما نمی‌گوییم داوران اصلا اشتباه نمی‌کنند. اتفاقا داوری را انتخاب می‌کنیم که کمترین اشتباه را در زمین داشته باشد. متاسفانه محسن قهرمانی در قضاوتش اشتباهاتی داشت که ما هم آن را می‌پذیریم ولی نباید با او این چنین رفتار می‌شد.

رئیس کمیته داوران تصریح کرد: مسولان پرسپولیس پس از پایان بازی صحبت‌هایی مطرح کردند که باید پاسخگوی آنها باشند. ما از خدا می‌خواهیم که به صورت قانونی به تخلفات داوران رسیدگی شود ولی نه این که مسائلی را به داور ربط دهیم که معنا نداشته باشد. این مسائل حتی نباید به ذهن‌مان هم خطور کند.

اصفهانیان با اشاره به صحبت‌های علی دایی پس از پایان بازی عنوان کرد: از دایی که الگو و سمبل فوتبال ما است انتظار نداشتم این صحبت‌ها را مطرح کند. خود من وقتی در محلات فوتبال بازی می‌‌کردم پس از شکست اشک می‌ریختم، بنابراین به مربیان حق می‌دهم که از شکست تیم‌های خود ناراحت شوند ولی این‌ها دلیل نمی‌شود که بخواهند هر صحبتی را مطرح کنند.

وی اضافه کرد: دایی در سطح جهانی و برای تیم بایرن مونیخ آلمان بازی کرده است و انتظار نداشتم این چنین درباره داور صحبت کند.

رئیس کمیته داوران در مورد انتقاد مربیان و مدیران باشگاه‌ها مبنی بر این که به تخلفات داوران رسیدگی نمی‌شود؟ گفت: چرا رسیدگی نمی‌شود؟ همان طور که داوری به عنوان مثال بابت قضاوت خوبش در دربی تشویق می‌شود، به دلیل قضاوت بد در دیدارهای دیگر هم با او برخورد می‌کنیم. محسن قهرمانی چند بار در این فصل قضاوت کرده است؟ آیا این نشان نمی‌دهد که با داور نیز برخورد می‌شود؟

اصفهانیان در خصوص واکنش کمیته داوران نسبت به اظهارات علی دایی و محمد رویانیان اظهار داشت: وظیفه ما این است که گزارش خود را به مسئولان ذی‌ربط ارائه دهیم و این عزیزان در رابطه به اظهارات آنها تصمیم‌گیری خواهند کرد. امیدوارم مسئولان نسبت به اظهارات رویانیان و دایی برخورد نشان دهند تا دیگر شاهد مطرح شدن چنین مسایلی در مورد داوران نباشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درست نبود درباره داور دیدار سپاهان - پرسپولیس این چنین صحبت شود. مسئولان پرسپولیس باید پاسخگوی صحبتهای خود باشند. آنها نباید همه کاسه کوزهها را سر داور بشکنند. شاید لازم باشدبازیکنانشان را توبیخ کنند. چرا تنها داور باید قربانی شود؟