به گزارش افکارنیوز، آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران در بین این همه جوان رضا عنایتی ۳۷ ساله است. بازیکنی که انگار تمام نمی شود و در بازی دیروز مقابل راه آهن هم گره گشای کار مایلی کهن بود. عنایتی در توصیف رمز موفقیتش می گوید مثل خیلی ها تمرینات بعد از بازی را نمی پیچاند و دنبال حاشیه هم نمی رود. گفتگو با آقای گل فعلی لیگ را بخوانید.

* چطور شد که بازی باخته را بردید؟
- اول از همه باید بگویم که از جوانهای تیممان که بسیاری از آنها حتی تجربه بازی در لیگ برتر را ندارند و با جان و دل برای تیم تلاش می کنند. از آنها ممنونم و امیدوارم این جنگندگی را تا پایان لیگ ادامه دهند.

* خودت باز هم گل زدی و در صدر جدول گلزنان قرار گرفتی.
- من زحمات همه بچه ها را به بار نشاندم. الان هم زود است به آقای گلی فکر کنم. بازی های زیادی باقی مانده و خیلی به این فکر نمی کنم که حتما آقای گل شوم. البته کسی از این عنوان بدش نمی آید اما من می خواهم صبا روزهای خوبی در لیگ داشته باشد.

* راز موفقیت عنایتی در ۳۷ سالگی چیست؟
- راز خاصی ندارم. من مواظب زندگی ام هستم و از حاشیه دوری می کنم. خدا به من یک استعداد داده و تا جایی که بتوانم از آن استفاده می کنم. من حتی به خداحافظی از فوتبال هم فکر نمی کنم چون هنوز توانایی این را در خودم می بینم که بازی کنم و گل بزنم. شاید دلم بخواهد خیلی کارها را انجام دهم اما نزدیک آنها هم نمی شوم چون سالم زندگی می کنم.

* ماجرای خوش قدمی پسرت برای صبا چیست؟
- پسرم را برای اولین بار با خودم به اردوی صبا بردم. او از من خواست گل بزنم و خدا را شکر که خواسته بچه ام را اجابت کردم.

* واقعا مایلی کهن خواسته پسرت را هر بازی با خودت ببری؟
- بله اما من گفتم اگر معین را بیاورم آن ۳ تای دیگر که در خانه هستند را چکار کنم؟ شاید هم هر ۴ پسرم را بیاورم تا تماشاگران صبا هم زیاد شوند.

* تو هم از آن بازیکنانی هستی که مثل فرهاد مجیدی بعد از بازی ها به خودت استراحت می دهی و تمرین نمی کنی؟
- نه من اصلا اینطور نیستم. اگر یک روز تمرین نکنم مریض می شوم. از مایلی کهن بپرسید که من تا حال یک جلسه غیبت داشته ام یا دیر کرده ام؟ اگر تمرین نکنم خودم از لحاظ روحی به هم می ریزم.

* با توجه به عملکرد خوبت حتما استقلالی ها باز هم در نیم فصل به دنبالت می آیند. این بار چه جوابی می دهی؟
- گرچه اول فصل گفتم استقلالی ها نیم فصل به دنبالم نیایند اما الان می گویم به خاطر هواداران استقلال که همیشه به من لطف دارند اگر استقلالی ها دنبالم بیایند جواب مثبت می دهم. البته تا نیم فصل زمان زیادی مانده و باید دید چه اتفاقاتی می افتد.