به گزارش افکارنیوز، دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال ایران از ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای ارائه مستندات در مورد اظهارات خود و سرمربی این تیم خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا علیپور در مورد اظهارات علی دایی و محمد رویانیان در مورد مسائل مختلف داوری پس از شکست برابر سپاهان اظهار داشت: امروز نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس نوشتیم و در این نامه از بالاترین مقام اجرایی باشگاه یعنی مدیرعامل خواسته‌ایم تا هر گونه مستندات خود را در مورد مسائلی را که بیان کردند را به ستاد رسیدگی به تخلفات ارائه کنند.

وی ادامه داد: ستاد رسیدگی به تخلفات آمادگی دارد هر گونه مستندات یا گزارش‌های کتبی و شفاهی و ادله باشگاه پرسپولیس را در مورد اظهاراتشان مورد بررسی قرار دهند و با متخلفان با شدیدترین وجه ممکن از نظر قانونی برخورد شود.

تأکید رئیس فدراسیون و سایر مسئولان نیز بر برخورد قاطع با متخلفان احتمالی است.

علیپور افزود: البته در صورتی که این صحبت‌ها فقط گمانه‌زنی باشد و هیچ گونه مستنداتی نداشته باشد با افرادی که چنین صحبت‌هایی را بیان کردند طبق قانون برخورد خواهد شد. یک وجهه این صحبتها جنبه عمومی فوتبال است که از سوی کمیته انضباطی رسیدگی خواهد شد و جنبه دیگر آن به مسائل شخصی و حقوقی افرادی برمی‌گردد که مورد اتهام قرار گرفته‌اند با این حال اگر مستنداتی ارائه شود با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

دبير هيئت رسيدگي به تخلفات فوتبال ايران با گلايه از باشگاه پرسپوليس عنوان کرد: بهتر بود که دوستان قبل از آنکه اين مسائل را رسانهاي کنند در فرمهايي که براي اين کار تهيه و در اختيار باشگاهها قرار داده شده گزارشهاي خود را در مورد هر يک از مقامات برگزاري مسابقه يا داوري به طور محرمانه ارائه ميکردند اما اکنون که آنها اين مسائل را رسانهاي کردند ما هم آمادگي داريم که ظرف ۴۸ ساعت آينده مستندات رويانيان را مورد بررسي قرار دهيم و حتي اگر ايشان لازم ميدانند به طور حضوري در ستاد رسيدگي به تخلفات فوتبال حاضر شود و مسائل خود را بيان کنند. بنابراين باشگاه پرسپوليس حداکثر تا روز دوشنبه مهلت دارد تا مستندات خود را ارائه دهد.