به گزارش افکارنیوز، استیلی در ارزیابی خود از شرایط پرسپولیس تا اینجای فصل پس از شکست مقابل سپاهان اظهار کرد: پرسپولیس روند خوبی را از ابتدای فصل شروع کرده است. امسال خیلی زود مربی تیم انتخاب شد. بازیکنان خوب جذب شده‌اند و تمرین‌ها هم با نظم خاصی زودتر از سایر تیم‌ها آغاز شد. همه این برنامه‌ریزی‌ها باعثشد که در چند هفته نخست نتایج تیم مناسب باشد که من فکر می‌کنم به خاطر بدنسازی خوب آینده خوبی در انتظار پرسپولیس است.

وی درباره بازی این تیم با سپاهان گفت: دیگر همه به اشتباه داور در آن بازی اشاره کرده‌اند که باعثاخراج بازیکن پرسپولیس و تغییر روند بازی شد. اگر داور آن اشتباه را نمی‌کرد، پرسپولیس حداقل می‌توانست جایگاه دوم خود را با گرفتن یک امتیاز از این بازی حفظ کند. با این وجود پرسپولیس در هفته‌های اخیر به غیر از داربی روند خوبی داشته است.

استیلی درباره اشتباه محسن قهرمانی گفت: بازی‌های پرسپولیس بیشتر از سایر تیم‌ها در چشم است. به همان اندازه که نمایش بازیکنان مورد توجه مردم قرار می‌گیرد، عملکرد داوران هم از سوی آن‌ها قضاوت می‌شود. همه می‌دانیم که بازیکنانی مثل عالیشاه، صادقیان، حقیقی، دهنوی و… در تیم‌های خودشان هم خوب بازی می‌کردند اما در پرسپولیس چند برابر به بازی آن‌ها توجه می‌شود و همه‌ی صحبت‌ها از ستاره شدن آن‌هاست. قضاوت داوران هم به همین اندازه مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد. اما بدشانسی یک داور موجب می‌شود که اشتباه او در بازی پرسپولیس رخ دهد و این بیشتر از همه به ضرر خود آن داور می‌شود.

او گفت: شکایت از داور چیزی نیست که به پرسپولیس کمک کند و در نهایت قهرمانی محروم می‌شود اما اگر داوری‌های ما اشتباه نداشته باشد، تیم‌ها با خیال راحت‌تری در بازی‌ها به میدان می‌روند. هرچند همه اشتباه می‌کنند، از مدیر و مربی و بازیکن گرفته تا داور.

سرمربی سابق پرسپولیس درباره آینده این تیم در فصل جدید گفت: در دور برگشت بازی‌های پرسپولیس سخت‌تر می‌شود چرا که بیشتر بازی‌ها را باید در خارج از خانه به میدان برود. فکر می‌کنم پرسپولیس تنها تیمی است که از بازی‌های داخل خانه خود همه امتیاز‌ها را گرفته است اما در خارج از خانه سه باخت و دو مساوی داشته. خیلی مهم است که پرسپولیس در این بازی‌های خارج از خانه امتیازهای مهم را بگیرد. ضمن اینکه در دور برگشت شناخت تیم‌ها نسبت به هم بیشتر می‌شود.

استیلی ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت پرسپولیس گل نخوردن بوده است. حالت دفاعی تیم خیلی خوب بوده و یکی از عوامل مهم آن جنگندگی سید صالحی در زمین حریف است که از همان جلو دفاع را شروع می‌کند و نقش پررنگی در گل نخوردن تیم دارد. همین طور هافبک‌های دفاعی یعنی حقیقی، دهنوی و کفشگری به خط دفاع کمک زیادی می‌کند. با این وجود در فاز حمله باید بیشتر کار کنیم. بازیکنان خوبی در این فاز داریم. یکی از مواردی که پرسپولیس می‌تواند روی آن به گل برسد، استفاده از ضربات ایستگاهی است. بازیکنانی مثل عالیشاه، خلعتبری و صادقیان هر سه توانایی عبور از بازیکن مقابل خود را دارند و این باعثمی‌شود خطاهای زیادی پشت محوطه برای پرسپولیس ایجاد شود که روی ارسال‌ها بازیکنانی مثل سید جلال حسینی، بنگر، سید صالحی، نوری و حقیقی، می‌توانند با سرزنی این تیم را به گل برسانند.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال در ادامه گفت‌وگویش با ایسنا درباره وضعیت کنونی این تیم در فاصله کمتر از ۹ ماه مانده به جام جهانی ۲۰۱۴ اظهار کرد: ما دو فیفا دی را از دست دادیم. باید در این فاصله برنامه‌ریزی خوبی برای حضور در جام جهانی داشته باشیم. خیلی زشت است که ما در کشوری هستیم که واقعا ثروتمند است اما اردوهای تیم ملی فوتبالمان به خاطر بی‌پولی لغو می‌شود. شخصی مثل حسین هدایتی که می‌آید برای خرید بازیکن پرسپولیس و یا به تیم‌های دیگر کمک می‌کند، فقط یک فرد است اما فوتبال ما می‌تواند با استفاده از راه‌های مختلف مشکلات مالی تیم ملی را حل کند. خوشبختانه وزیر ورزش توجه زیادی به فوتبال دارد و امیدواریم که با کمک مسئولان دولتی فوتبال بتواند از این وضعیت خارج شود.

حمید استیلی درباره حضور خود به عنوان رییس آکادمی پرسپولیس در این باشگاه گفت: احساس کردم میتوانم در این بخش به پرسپولیس کمک کنم. یکی بحث پیشکسوتان بود که وظیفه خودم دیدم برای شکلگیری کمیته آن اقدام کنیم و دیگری هم تشکیل تیمهای پایه و آکادمی فوتبال بود که میتواند آینده خوبی برای باشگاه درست کند. در هر دو زمینه کارهای خوبی انجام شده که برای جواب گرفتن احتیاج به زمان داریم. شابد برای اولین بار در تاریخ باشگاههای ایران دو بازیکن جوان را به لیگ پرتغال فرستادیم. البته من در ابتدای فصل با چند تیم صحبت کردم اما فعلا تمرکزم روی آکادمی پرسپولیس است و هر وقت کارهای آکادمی روی روال بیفتد و شرایط فراهم شود، به مربیگری بازمیگردم و قطعا اگر در نیم فصل پیشنهادی باشد، با بررسی شرایط آن را قبول میکنم.