به گزارش افکارنیوز، حریف قدرتمند روز چهارشنبه استقلال در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تیمی است در سال ۱۹۸۳ با نام «لاکی گولد استار» نام داشت. این تیم باشگاهی متعلق به کنسرسیومی به همین نام بود. این تیم در مدت ۳ دهه فعالیت ورزشی خود صاحب ۵ عنوان قهرمانی لیگ کره(کی لیگ) در سال‌های ۱۹۸۵،۱۹۹۰، ۲۰۰۰،۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ شده است.

همچنین دو عنوان قهرمانی جام اتحادیه این کشور آسیای شرقی را در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ از آن خود کرد. یک بار نیز فاتح جام حذفی در سال ۱۹۹۸ شد.

*نقطه مقابل استقلال

البته در لیگ قهرمانان آسیا این تیم برخلاف استقلال که دو مقام قهرمانی کسب کرده، صاحب افتخاری نیست و تنها مقام سومی سال ۲۰۰۲ را در اختیار دارد.

این باشگاه اکنون زیر نظر یک اسطوره قدیمی باشگاه که تبحر و توانایی فراوانی در عرصه مدیریت ورزشی دارد، ‌ هدایت می‌شود.

*حمایت مالی یک شرکت تجاری

مطابق اطلاعاتی که در دسترس است، این تیم از بدو شروع فعالیتش همواره تحت حمایت مادی شرکت لاکی استار بوده است. دامنه این حمایت‌ها آنقدر گسترده بوده که سئولی‌ها سال به سال قدم‌های مثبتی در عرصه‌های گوناگون برداشتند. به همین دلیل بود تیم کره‌ای در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین تیم کشور از منظر گردش مالی و امور تجاری برگزیده شد.

البته در سال‌های اولیه فعالیت تا سال ۱۹۹۸ این تیم در شهری که با سئول فاصله داشت به نام هوانگسو فعالیت می‌کرد. اما در پی دعوت سران اتحادیه فوتبال حرفه‌ای کره به سئول و بعد به آنیانگ نقل مکان کرد تا به علت نزدیکی بیشتر به مقر اقتصادی کمپانی، فعالیت موثرتری داشته باشد.

*ماهواره تبلیغاتی برای سئول

در شهرک آنیانگ که به قطب الکترونیکی کشور کره معروف است، این باشگاه حتی صاحب ماهواره تبلیغاتی شد و تحت تاثیر این رشد مالی، حتی از امکانات برجسته ورزشگاه جام جهانی سئول که گنجایش بیش از ۷۰ هزار نفر دارد، برخوردار شد تا قدم‌های بهتری در زمینه‌های گوناگون بردارد.

سئولیها پس از دستیابی این رشد در اواسط دهه گذشته میلادی دفتر باشگاه خود را یکبار دیگر را ۲۱ کیلومتر تغییر داده و به سئول بازگرداندند. آکنون آنها با شرکتهای تجاری بیشماری همکاری در عرصه مختلف از جمله اسپانسر(حامی مالی) دارند.