به گزارش افکارنیوز، سالوادور بورگس، سرمربی تیم اتلتیکو بنامیل، یکی از تیم‌های محلی ایالت آندلس اسپانیا که ایسکو در آن پتانسیل فوتبالی خود را به معرض نمایش گذاشت، اعلام کرد این بازیکن اسپانیایی در سال ۲۰۱۰ قید حضور در بارسلونا را زده است، چرا که خانواده این بازیکن حاضر نشدند او را مجاب کنند به کلاس زبان کاتالان برود تا بتواند با بارسایی‌ها ارتباط برقرار کند.

بورگس با ادعای اینکه ایسکو یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های نسل جدید فوتبال اسپانیا است، اعتراف کرد که این بازیکن ۲۱ ساله در شرایطی به رئال مادرید پیوسته که بارسلونا یکی از تیم‌های مورد علاقه دوران کودکی و نوجوانی‌اش بوده است. وی اظهار داشت: ایسکو هرگز حرفی درباره رئال مادرید نمی‌زد. او از کودکی‌‌اش طرفدار مالاگا بود و در عین حال بین بارسلونا و رئال مادرید گرایش بیشتری به بارسا داشت اما او به بارسلونا نرفت چون خانواده‌اش نمی‌خواست وی را مجبور کند به کلاس زبان کاتالان برود.

سرمربی پیشین ایسکو ادامه داد: ایسکو هرگز از نظر قدرت بدنی بازیکنی قوی نبود اما حالا زیر فشاری سنگین، هر ۳ روز یک بار بازی میکند. او در حالی به رئال مادرید پیوست که به علت یک آسیب دیدگی در ناحیه قوزک به دنبال ضربهای که در اردوی تیم ملی اسپانیا به پایش وارد شد، مدتی خانه نشنین شده بود و به نظرم تاوان نداشتن استراحت کافی در ماه گذاشته را داده است. به علاوه به نظر میرسد که رئال مادرید عجله دارد تا بازیکنان جدیدش هرچه سریعتر برای آن کاری انجام دهند که این اشتباه است.