به گزارش افکارنیوز، پرسپولیس در یک شرایط عادی روزگارش را سپری نمی‌کرد. از یک‌سو داد و فریادهای علی دایی در نیم‌فصل اول و متشنج شدن فضای داوری مزید بر علت شد و از سوی دیگر تغییر و تحولات مدیریتی در پرسپولیس هم این تیم را در کنج رینگ قرار داد.

متأسفانه در طول فصل هم علی دایی نتوانست ضرباهنگ و ریتم پرسپولیس را کنترل کند. پرسپولیس یک روز خیلی خوب بود و روز دیگر هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

بی‌انگیزه شدن پرسپولیس در لیگ در حالی اتفاق افتاد که استقلال همه هفته امتیازهای لازم را جمع کرد. قاعده امتیاز گرفتن را باید در تیم استقلال جستجو کرد، هرقدر این تیم در طول فصل سیاستمدار بود علی دایی حواس خودش را به جاهای دیگر معطوف کرد. در نتیجه وقتی به پرسپولیس اشاره می‌کنیم تمام اتفاقاتی که در این فصل رخ داده جلوی چشم‌مان رژه می‌رود. ما در حالی از جام‌حذفی و بازی پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان می‌نویسیم که پیشتر حس می‌کردیم باید تیم دایی را قهرمان این فصل لیگ بدانیم اما در شرایط فعلی مثل اینکه باید پرسپولیس را تشویق کنیم تا به هیچ‌وجه جام‌حذفی را از دست ندهد.

یک لغزش کوچک از تیم علی دایی باعثمی‌شود تا پرسپولیس در خوزستان بازی را وا بدهد. جام‌حذفی هم شوخی‌بردار نیست. در این رقابت‌ها اشتباهات کوچک نتایج را رقم می‌زنند و فرصتی هم برای جبران وجود ندارد.

پرسپولیس اگر می‌خواهد در این فصل یکی از دو جام موجود در فوتبال ما را مال خود کند باید جام‌حذفی را جدی بگیرد چون جام رقابت‌های لیگ برای این تیم فعلاً نسیه است و نمی‌شود ادعا کرد که پرسپولیس در آن شانس زیادی دارد.

فولاد خوزستان هم حریفی نیست که بشود به سادگی آن را کنار زد. در چنین روزی امیدواریم علی دایی از هافبک‌های پرسپولیس به درستی استفاده کند. تیم او در خط میانی بازیکنان خوبی دارد اما فعلاً مشاهده می‌کنیم که در این منطقه بازیسازی لازم صورت نمی‌گیرد. این نکته را هم فراموش نکنید که تیم حسین فرکی بازی در لب خط را به خوبی بلد است و دایی باید هوای کناره‌ها را داشته باشد و فضای لازم را به فولادی‌ها ندهد.

خط دفاع پرسپولیس هم که در لیگ وظایفش را به خوبی انجام داده باید در جام‌حذفی دوچندان تلاش کند چون اگر فولاد گل اول را در جام‌حذفی بزند بعید است که به پرسپولیس فرصت جبران بدهد.

علی دایی در سالهای گذشته که در لیگ ناکام میماند جامحذفی را تصاحب میکرد و حالا به نظر میرسد امسال هم امیدوار به همین جامحذفی است.