به گزارش افکارنیوز، مسعود شجاعی در رابطه با شایعات مطرح شده مبنی بر پیوستنش به پرسپولیس اظهار داشت: این مسائلی که در رسانه ها مطرح می شود، ‌ تماما شایعه است. من در حالت استراحت هستم و فقط به صورت شخصی با چند نفر از دیگران ملی پوشان به تمرین می پردازم تا بدنم در شرایط ایده آل باقی بماند. نمی دانم نام پرسپولیس و دیگر باشگاهها را چه کسی مطرح کرده اما فقط می توانم بگویم که شایعه است.

وی همچنین در خصوص وضعیتش با الشحانیه قطر عنوان کرد: ‌ من با الشحانیه سال گذشته قرارداد ۲ ساله ای را امضا کردم اما این قرارداد من برای سال دوم مشروط بود. قرارمان این بود که اگر تیم به دسته پایین تر رفت یا از نظر مالی به توافق نرسیدیم، ‌ من بازیکن آزاد باشم که الان این شرایط پیش آمده و من تصمیم گرفتم که از این تیم جدا شوم چون نمی خواهم در دسته دوم قطر بازی کنم.

هافبک تیم ملی کشورمان در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد در لیگ ایران به میدان برود، تصریح کرد: ‌ فعلا هیچ تصمیمی برای بازگشت به لیگ ایران ندارم و دوست دارم در خارج از کشور به فوتبالم ادامه دهم. اگر یک روز خواستم که در لیگ ایران به میدان بروم، ‌ آن وقت تازه می نشینم فکر می کنم که می خواهم برای کدام تیم به میدان بروم.

وی در خصوص اینکه چطور نامش برای حضور در پرسپولیس مطرح شده، ‌ اذعان داشت: دیگر به این مسائل عادت کرده ام که با اسم من بازی کنند. من هیچ مذاکره ای با هیچ باشگاه ایرانی نداشتم و نمی دانم این شایعات از کجا می آید. باور کنید که ۵، ‌ ۶ سال است که نه روزنامه می خرم و نه می خوانم. همچنین سایت ها و اخبار را هم چک نمی کنم. در واقع در طول این سالها از دنیا بی خبرم و سعی می کنم کار خودم را کنم. یکسری هم از این موضوع سوءاستفاده می کنند و شایعات را درست می سازند.

شجاعی درباره اینکه گفته می شود نکونام قراردادش با الشحانیه قطعی شده، ‌ گفت: من خبر ندارم که تصمیم جواد نکونام چیست و آیا قراردادش با این تیم قطعی شده یا خیر. جواد هم مثل من می تواند برای آینده خودش تصمیم بگیرد. حتی قبل از اینکه او ایران را ترک کند، هیچ صحبتی با من درباره اینکه به الشحانیه برود یا خیر، نداشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادات خارجی دارد، خاطرنشان کرد: حتما می دانید که لاس پالماس، تیمی که ۲ سال قبل آنجا بازی می کردم و خاطرات خوبی هم با آنها دارم، به لالیگا صعود کرده است. صحبتهایی درباره حضور من در این تیم مطرح شده و پیشنهادی به دست من رسیده است. فعلا منتظر پیشنهاد رسمی لاس پالماس هستم چون دوران بسیار خوبی در این تیم داشتم. اگر صحبتها جدی شود که به اسپانیا می روم، اگر هم نه که تصمیم دیگری می گیرم.