به گزارش افکارخبر، اردشیر سعد محمدی در خصوص شرایط ذوب آهن اظهار داشت: من معتقدم که ذوب آهن عملکرد خوبی داشته چرا که در دیدار مقابل ملوان ما بهتر ظاهر شدیم و همان طور که در برنامه ۹۰ هم نشان داد کارشناسان پنالتی را درست نمی‌دانستند در بازی استقلال اهواز هم ۹۰ دقیقه تیم حریف ۱۰ نفری در محوطه ۱۸ قدم خود بود. به هر حال وقتی مقابل چنین تیمی بازی می‌کنیم نمی‌توان انتظار خاصی داشت البته باید کاری کنیم که بتوانیم مقابل چنین تیم‌هایی هم نتیجه بگیریم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم در این هفته‌ها نبود قاسم حدادی‌فر که پلی‌میکر تیم به حساب می‌آید بسیار تاثیرگذار بود او از هفته ششم در جمع بازیکنان حاضر خواهد شد و قطعا تیم ما بهتر می‌شود هرچند که اگر ذوب آهن قدرتمند را می‌خواهید ببینید باید سال آینده بازی های این تیم را دنبال کنید زیرا معتقدیم با حفظ و برنامه‌ریزی می‌توانیم بازیکنان جوانمان به تجربه کافی خود برسند و نتیجه لازم را کسب کنیم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن در خصوص بودجه این باشگاه برای تیم فوتبالش تصریح کرد: سیاست ما همواره به گونه‌ای بوده که به دنبال ولخرجی نیستیم و به هیچ عنوان از بازیکنان گرانقیمت استفاده نمی‌کنیم. یکی از بازیکنان ما قیمت خود را بالا برد و به همین دلیل با او قراردادمان را تمدید نکردیم. تیم ما بازیکنان جوانی را به خدمت گرفته و جوان‌ترین تیم لیگ به حساب می‌آییم که به همین لحاظ برای رسیدن به نتایج ایده‌آل نیاز به زمان خواهیم داشت.

سعد محمدی خاطرنشان کرد: آذری فردی تحصیلکرده و معتقد به نظام است که شاخصه‌‌های یک مدیر خوب را دارد ما هم به دلایلی او را انتخاب کردیم که این شاخصه‌ها را داشت. در انتخاب سرمربی هم براساس انگیزه و به روز شدن یحیی گل‌محمدی را برگزیدیم. ما سال گذشته با تیم جوانی که داشتیم توانستیم قهرمان جام حذفی شویم. هزینه‌های ما مشخص است. سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون هزینه کردیم و از آن چیزی که وزارت ورزش اعلام کرده بود پایین‌تر خرج کردیم.

وی تاکید کرد: در باشگاه ما هر شخصی وظایف خود را انجام می‌دهد. هیچ کس در کار دیگری دخالت نمی‌کند و سیستم خود را داریم در کار فنی یحیی گل‌محمدی کسی دخالت نمی‌کند وهمه به دنبال انجام وظایف خود به بهترین نحو ممکن هستند. میانگین سنی تیم فوتبال ما به زیر ۲۴ سال رسیده و برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل به چند سال زمان نیاز داریم. منطق این را می‌گوید که وقتی تیم متحول می‌شود به آن فرصت داده شود شما نگاه کنید زوج جوانی که تازه زندگی را آغاز می‌کنند هم برای رسیدن به شرایط ایده‌آل زمان نیاز دارند.

سعدمحمدی با اشاره به زمین اختصاصی ذوب آهن تاکید کرد: ما زمین فولادشهر را داریم که از امکانات خوبی بهره‌مند است همچنین قصد داریم چمن مصنوعی با بهترین امکانات احداثکنیم. ما شرایط خوبی را برای تیم مهیا می‌کنیم و قطعا از کادر فنی خود هم حمایت خواهیم کرد. پشتیبانی ما بی دلیل نیست.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن در خصوص فعالیت این شرکت در سایر رشته‌ها گفت: ذوب آهن ۲۳ تیم ورزشی دارد. که سعی می‌کنیم در تمامی آن‌ها با قدرت ظاهر شویم در وزنه برداری جهت‌دار پیش می‌رویم و به دنبال این هستیم تا بتوانیم افتخارآفرینی کسب کنیم. سال گذشته مقام اولی را از آن خود کردیم ودر مجموع هزینه‌های ما به گونه‌ای است که به جوان‌ها بها دهیم نه اینکه بخواهیم هزینه‌های هنگفتی داشته باشیم. حضور ما در آسیا می‌تواند تولیدات ما را هم به سایر کشورها معرفی کند که این موضوع از نظر اقتصادی هم برای ما خوب خواهد بود.

وی در مورد پیشنهاد ۱۵۰ میلیونی بهداد سلیمی گفت: به هر حال باید شرایط و داشتههایمان مطابقت داشته باشد تا خواستههای بازیکنان را بررسی کنیم در هر حال حاضر هم مذاکرات ادامه دارد و دوست نداریم که بی دلیل قدمی را برداریم. میخواهیم اگر قول و قراری میدهیم به آن عمل کنیم.