به گزارشافکارخبر،کارلوس کی‌روش پس از برتری ۶ بر صفر ایران مقابل گوام در مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا اظهار داشت: به تمام بازیکنان تیمم تبریک می‌گویم، آنهم به خاطر عملکرد خوب و کار خوبی که در زمین انجام دادند. از صمیم قلب از تک تک بازیکنان و هوادارانی که امروز به ورزشگاه آمدند، تشکر می‌کنم و قدردان حضور آنها هستم.

وی در ادامه افزود: مطئمنم هوادارانی که امروز به ورزشگاه آمدند، افسوس نخواهند خورد، چون فوتبال فوق‌العاده‌ای را شاهد بودند. همین‌طور به تیم ملی گوام خسته نباشید می‌گویم. گوامی‌ها تمرکز و خواسته بالایی را از خود نشان دادند، اما روز دشواری را پشت سرگذاشتند، چون تیم ما تنها یک مطلب را در ذهن خود داشت و آن هم پیروزی بود که با شور و اشتیاق و تمرکز بالا به آن دست پیدا کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «بازی با گوام اولین سه امتیاز ایران بود و بازیکنانی چون مهدی طارمی نخستین بازی ملی خود را انجام دادند. با این شرایط چقدر به تیم ملی برای صعود به جام جهانی امیدوار شدید؟»، گفت: اطمینان خاطر بالایی دارم که با برنامه‌ریزی که پیش رو داریم، بتوانیم برنامه‌های‌مان را اجرا کنیم. بازیکنان مستعدی داریم که می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

کی‌روش افزود: در عین حال زمان این است که ما بتوانیم از پیروزی که به دست آوردیم لذت ببریم و البته سریع ریکاوری کنیم، چون چهار پنج روز دیگر باید به مصاف هند برویم. با توجه به سه امتیازی که امروز به دست آوردیم که اولین سه امتیازمان بود، در مجموع چهار امتیازی شدیم. هنوز مسیر طولانی در مرحله مقدماتی جام جهانی پیش رو داریم.

وی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم در حال حاضر سؤال کلیدی این نیست که سرمربی تیم ملی چه کاری می‌تواند برای تیم انجام دهد، بلکه سؤال اصلی این است که شما چه کاری می‌توانید بکنید. وقتی از شما صحبت می‌کنم، منظورم افرادی است که مسئولیت دارند و می‌بایست به توسعه فوتبال و همچنین تحقق آرزوی ما برای صعود به جام جهانی کمک کند. با تمام احترامی که برای سؤال شما قائلم، اما باز هم می‌گویم دیگر سؤال کلیدی این نیست که سرمربی تیم ملی چه کاری باید انجام بدهد، بلکه مسئله اصلی این است که «شما» چه کاری می‌توانید برای تیم ملی انجام دهید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بار دیگر با تبریک پیروزی به بازیکنان تیمش عنوان کرد: کلمات خاصی را باید به بازیکنان باتجربه اختصاص داد که در تیم حضور داشتند و به بازیکنان جوان کمک و از آنها حمایت کردند. خسرو حیدری، پژمان منتظری، آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی و امید ابراهیمی کار فوق‌العاده‌ای را انجام دادند و به تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی کمک خواهند کرد. طبیعتاً باید تلاش کنیم در بازی‌های آینده بتوانیم نتایجی مطلوب کسب کنیم.

کی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه پیروزی ایران مقابل گوام هواداران را با تیم ملی آشتی داد، گفت: فکر نمی‌کنم صحبت آشتی بین تیم ملی و هواداران صحبت صحیحی باشد، چون همیشه احساس خوبی بین هواداران فوتبال و تیم ملی وجود داشته است. تنها دلیلش این است که از بازی قبلی با این دیدار فاصله زیادی بود و هواداران دل‌شان برای تیم ملی تنگ شده بود.

وی ادامه داد: بار دیگر تکرار می‌کنم که بیایید از نتیجه به دست آمده برای تیم ملی لذت ببریم. باز هم یک بار دیگر برای همیشه می‌گویم دیگر از من نپرسید برای تیم ملی چه کار کردم، چون این سؤال را باید از خودتان بپرسید. فکر می‌کنم در سه چهار سال گذشته هر باری که مسئولیت برعهده من و بازیکنانم بوده، دستمان را بلند کرده‌ایم و وظیفه خود را انجام داده‌ایم. پس از من نپرسید برای تیم ملی چه کار کردم، از خودتان بپرسید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: تجار موفقی در ایران و خارج از ایران حضور دارند و همچنین در خارج از ایران هم فعالیت‌های بزرگ و شرکت‌های بزرگی دارند. این افراد می‌توانند تیم ملی را حمایت کنند. پس از من نپرسید برای تیم ملی چه کار می‌کنم، بلکه از آنها بپرسید.

کی‌روش تأکید کرد: با شرایطی که در حال حاضر در تیم ملی داریم، رو به جلو حرکت می‌کنیم و بیشترین تلاش‌مان را انجام می‌دهیم. حالا سؤال اینجاست که آیا ما می‌توانیم پیشرفت کنیم؟ که جوابش مثبت است. فقط باید حمایت‌های صحیح و مناسب را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که تیم هند برای مردم فوتبالدوست ایران ناشناخته است کادر فنی تیم ملی برای این تیم چه برنامهای دارد؟، گفت: شما تا زمانی که میخواهید در زمین حاکمیت داشته باشید و اقتدارتان را اثبات کنید، خواهید دانست که باید بازیهای دشواری را انجام دهید.