به گزارش افکارخبر،  پرسپولیس دیشب موفق شد با شکست گسترش فولاد تبریز رسما به جمع تیم های بالای  جدولی بپیوندد. شاید تنها اتفاق تاریک بازی دیشب مصدومیت رضا نورمحمدی کاپیتان محبوب پرسپولیسی ها بود که در نهایت منجربه تعویض او شد. به بهانه جویا شدن از آخرین وضعیت شماره 20 پرسپولیس مصاحبه مفصلی را با او درباره شانس پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ امسال، نظرسنجی برنامه 90، بازگشت مسلمان و مکانی به روزهای خوبشان و مسایل دیگر انجام داد، که در ادامه می خوانید:

* ابتدا از مصدومیتت در بازی با گسترش صحبت کن. رضا نورمحمدی همیشه مثل یک تریلی خودش، همه را مصدوم می کرد. این دفعه چه اتفاقی برای خودش رخ داد؟

این دفعه خودم، مثل تریلی خودم را زیر کردم. متاسفانه به دلیل استارتی که زدم و مشکل زمین، همسترینگم دچار کشیدگی شد و نتوانستم بازی کنم. هنوز مشخص نیست میزان مصدومیتم در چه حدی است اما تا آخر  امروز همه چیز معلوم می شود. امیدوارم جدی نباشد و بتوانم به تیم محبوبم کمک کنم.

* به جز مصدومیت تو، دیشب شب خوبی برای پرسپولیسی ها بود. روند شکست ناپذیری شما به هشت هفته رسید و توانستید به جرگه مدعیان بازگردید.

ما در این چند هفته بسیار خوب بازی کردیم. در بازی مقابل گسترش هم کار سختی داشتیم. آنها بسیار خوب بازی می کردند. از چند موقعیت نیمه اول یکی را تبدیل به گل کردیم و در ادامه هم از  گل زده خودمان به خوبی دفاع کردیم و خوشبختانه فاصله مان با صدر  جدول کمتر شد. 

* چند ماه پیش که اوضاع تیم تان اصلا خوب نبود، برانکو حرف از قهرمانی می زد و شاید کسی این حرف را جدی نمی گرفت اما حالا می بینیم که تیم شما آهسته، آهسته به صدر جدول نزدیک می شود. شما خودتان تصور می کردید دوباره اوج بگیرید؟

در اردوی ترکیه تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. ما تیم جوان و باانگیزه ای داشتیم که نیاز به زمان داشت تا خودش را پیدا کند و به روند روبه رشد خود ادامه دهد. بدون هیچگونه بزرگنمایی می گویم تیم ما یکی از بهترین فوتبال ها در کشور بازی می کند واگر خدا بخواهد تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا جزو سه تیم برتر لیگ پانزدهم باشیم.

 

* یکی دیگر از اتفاقات خوب بازی دیشب، نمایش درخشان سوشا مکانی و محسن مسلمان بود، نظرت در این رابطه چیست؟

افت کردن بازیکنان یک اتفاق طبیعی در فوتبال است. بازیکنان بزرگ دنیا هم دچار همچین مشکلاتی می شوند. محسن (مسلمان) با تلاش فراوان توانست خودش را به عنوان یک مهره ثابت به کادر فنی اثبات کند و  حالا جزو مهره های تاثیرگذار تیم به حساب می آید. سوشا هم خیلی زحمت می کشد و سعی می کند به شرایطی برسد که خودش از خودش راضی باشد. دیدید دیروز هم او نمایش بسیار خوبی داشت. انشاالله در آینده شرایط تیم بهتر خواهد شد و همه بازیکنان در بالاترین سطح خود بازی خواهند کرد.

* دیشب در نظرسنجی برنامه 90 سوال شده بود که از بین مهدی مهدوی کیا، مرتضی کرمانی مقدم، محمد نوازی و مجید نامجومطلق کدام یک بهترین هافبک راست بعد از انقلاب است. نظر رضا نورمحمدی در این رابطه چیست و تو کدامیک را انتخاب می کنی؟

همه این نفرات از بزرگان فوتبال ایران هستند و انتخاب کردن یکی از بین آنها کار بسیار دشواری است اما با توجه به سن و سال ما و اینکه مهدی مهدوی کیا بازی های بسیار درخشانی را در یکی، دو دهه اخیر برای فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس انجام داده و همچنین در سطح بین المللی افتخارات زیادی را کسب کرده است من با احترام به بقیه نفرات آقا مهدی را انتخاب می کنم.

* سال گذشته در هفته بیست و نهم هادی نوروزی با یک فداکاری که منجربه به شکستن سرش شد در بازی با گسترش برای پرسپولیس پنالتی گرفت. با توجه به اینکه تو یکی از صمیمی ترین دوستان او بودی می خواهم بدانم دیروز در خلال بازی با  گسترش به یاد هادی افتادی یا خیر؟

قبل از اینکه به سوال شما جواب بدهم از محمد نصرتی تشکر می کنم که آن قاب گل خیلی قشنگ را به من هدیه داد. کار بسیار قشنگی بود. هر بازی خاطرات خاص خودش را دارد و همیشه و هر لحظه به یاد هادی هستم نه تنها من بلکه بقیه بازیکنان پرسپولیس هم همین حس و حال را دارند خودم هم بالای صدبار خاطراتم را با هادی مرور می کنم  و جایش همچنان میان ما خالی است. 

* این روزها شایعه پیوستن ادینیو به پرسپولیس داغ داغ است به نظرت آمدن او می تواند مشکلات خط حمله پرسپولیس را حل کند؟

ببینید من بازیکن پرسپولیس هستم و صحبت کردن درباره اینکه چه بازیکنی بیاید و یا چه بازیکنی برود در حیطه وظایف من نیست و این کادر فنی است که باید تصمیم بگیرد. خود برانکو ایوانکوویچ با درایتی که دارد بهترین تصمیم را برای پرسپولیس و هوادارانش خواهد گرفت. ولی بازیکنی که به پرسپولیس می آید باید عاشق هوادارانش باشد. باید با جان و دلش برای پرسپولیس و پیراهن مقدسش تلاش کند. به خاطر همین هر بازیکنی شایسته حضور در تیم بزرگی مثل پرسپولیس نیست.

* دیشب شاهد استقبال چندان خوبی از بازی شما نبودیم. این اتفاق نه تنها برای شما بلکه برای بقیه تیم ها هم رخ می دهد، از نظر تو مشکل کار کجاست که هواداران مثل قبلا از بازی ها پرسپولیس-استقلال استقبال نمی کنند؟

دیروز به دلیل آلودگی هوا و برگزاری مسابقه در وسط هفته تماشاگران خیلی کمی به ورزشگاه آمدند، از طرفی قیمت بالای بلیت هم برای بعضی از هواداران مشکل ساز است. شما نگاه کنید در بازی مقابل نفت ورزشگاه تقریبا توسط هواداران ما پر شده بود. انشاالله بتوانیم در آینده ما هم با انجام بازی های تماشاگر پسندانه هواداران مان را دوباره به استادیوم برگردانیم. هواداران پرسپولیس همان هایی هستند که رکورد بیشترین تماشاگر را در آسیا از آن خود کرده اند و هیچکس به جز خودشان نمی توانند رکوردشان را بزنند. 

* چند روز پیش تیم امید استقلال توانست امید پرسپولیس را شش تایی کند. به همین دلیل خیلی از استقلالی ها این برد را با پیروزی سال 52 مقایسه می کند، به نظر تو این دو بازی اصلا با هم قابل مقایسه بود؟

این سوالی است که من می خواهم از شما بپرسم. آیاواقعا این دو بازی با هم قابل مقایسه بود؟ بدون شک اینطور نیست. اما بگذارید استقلالی ها هم خوشحال باشند. این شش تا مثل همان 8 تایی است که می گفتند زده ایم ولی واقعیت چیز دیگری است. 

* حرف پایانی رضا نورمحمدی با هواداران پرسپولیس.

هواداران بدانند تمام بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی و خوشحال کردن آنها از جانشان مایه خواهند گذاشت. امیدوارم که آنها هم مثل همیشه برای ما سنگ تمام بگذارند.