به گزارش افکارخبر، فرناندو گابریل در خصوص اینکه شنیده می‌شود پیشنهادی از باشگاه استقلال دریافت کرده است، اظهار داشت: چند روز پیش بود که متوجه شدم در رسانه‌های ایران اعلام شده باشگاه استقلال به من پیشنهاد همکاری داده است. واقعیت این است که این پیشنهاد به صورت رسمی به من نرسید.

وی در ادامه افزود: من روزهای خوبی در پرسپولیس داشتم و برای هواداران این تیم احترام زیادی قائلم، به همین خاطر هیچ‌وقت به خودم اجازه نمی‌دهم که برای رقیب دیرینه پرسپولیس بازی کنم و هواداران پرتعداد قرمز را ناراحت کنم.

هافبک فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا پیشنهاد دیگری از ایران داشته است یا خیر، گفت: من هیچ پیشنهاد رسمی از ایران نداشته‌ام، هر چند دوست دارم دوباره فضای فوتبال ایران و پرسپولیس را تجربه کنم. به هرحال اگر قرار باشد در ایران بازی کنم به هر تیمی می‌روم، جز استقلال.

گابریل در مورد پستی که در اینستاگرامش منتشر کرد و در آن با نشان دادن عدد شش اعلام کرد که همیشه قرمز است، خاطرنشان کرد:‌ به عنوان یک پرسپولیسی این کار را انجام دادم و خواستم به صورت رسمی به همه هواداران بگویم که یک پرسپولیسی هستم. می‌دانم عدد شش برای هواداران پرسپولیس چقدر مهم و بزرگ است.