به گزارش افکارخبر، حسن روشن درباره تساوی بدون گل تراکتورسازی و استقلال در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: هر دو تیم برای نباختن به زمین رفته بودند و این نتیجه برای آنها خوب بود. هر تیمی که شکست می‌خورد، باید مصیبت‌های پس از شکست را تحمل می‌کرد.

وی افزود: امیدوارم امیر قلعه‌نویی در تراکتورسازی موفق باشد اما او کار خیلی سختی دارد. اگر قلعه‌نویی می‌تواند تراکتورسازی را قهرمان لیگ یا جام حذفی کند، در تبریز بماند. با توجه به ناکامی قلعه‌نویی در 2 سال اخیر، بهتر بود او امسال استراحت می‌کرد.

پیشکسوت استقلال در خصوص اینکه قرار بود ریاست آکادمی استقلال را برعهده بگیرد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است، گفت: مایل نیستم مسئولیت آکادمی را برعهده بگیرم. بهرام افشارزاده از قدیمی‌های ورزش است و پندار توفیقی نیز که در هیئت مدیره استقلال حضور دارد، فرد خوبی است. آنها قول داده‌اند جایگاهی برای رشد آکادمی در نظر بگیرند. ضمن اینکه، حرف‌هایی که مطرح می‌شود که روشن برای گرفتن ریاست آکادمی رقیب دارد، درست نیست و برنامه‌ای هم به باشگاه نداده‌ام.

روشن ادامه داد: اگر محیط کاری به گونه‌ای باشد که بچه‌های مردم نتوانند رشد کنند، نمی‌توانم کار کنم. اعتقادم این است که باید ورزشگاه و بودجه مهیا باشد تا آکادمی را تحویل بگیرم. هر فردی غیر از من هم رئیس آکادمی شود، باید این موضوع را در نظر بگیرد. اگر این دو موضوع در نظر گرفته نشود، معنایش این است که در آکادمی می‌خواهند دزدی کنند. مسئولان استقلال می‌دانند که وقتی من باشم، همه باید کار کنند ولی ظاهرا برخی‌ها از این مسئله هراس دارند.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود به دلیل اختلافات گذشته، علی نظری‌جویباری مانع امضای حکم ریاست آکادمی استقلال برای وی شده است، گفت: نظری‌جویباری جزو افرادی نیست که بخواهد در مورد من تصمیم‌گیری کند. اصلا نظری‌جویباری را نمی‌شناسم و اگر قرار باشد، او حکم من را بزند، همان بهتر که نباشم. یکی از شرط‌های من برای حضور در آکادمی این است که هیچ فردی حق دخالت ندارد.

«باشگاه استقلال برای امثال نظری‌جویباری است». پیشکسوت استقلال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: این افراد استفاده‌های خودشان را در باشگاه استقلال کرده‌اند و هر فردی هم صحبتی انجام می‌دهد، خیلی زود دست به شکایت می‌زنند.