به گزارش افکارخبر، هفته پایانی نیم‌فصل اول لیگ‌برتر در حالی امروز با برگزاری سه بازی آغاز می‌شود که سه تیم استقلال خوزستان، استقلال تهران و ذوب‌آهن اصفهان این شانس را دارند که به مقام تشریفاتی قهرمانی نیم‌فصل اول بازی‌ها برسند. در اولین بازی امروز، استقلال اهواز که نتوانسته در لیگ امسال نتایج خوبی بگیرد و قعرنشین جدول رده‌بندی است پذیرای تراکتورسازی تبریز است. تبریزی‌ها امیدوار هستند در این بازی اولین برد خود را با هدایت امیر قلعه‌نویی که برای دومین‌بار در لیگ امسال روی نیمکت این تیم می‌نشیند، کسب کنند. در دومین بازی امروز دو تیم نفت تهران و سایپا که هفته گذشته موفق شده‌اند مقابل رقبای خوزستانی خود به پیروزی برسند به مصاف هم می‌روند. سایپایی‌ها که در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار دارند، امیدوار هستند در این بازی با پیروزی مقابل رقیب خود که در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشته خود را در جمع مدعیان لیگ‌برتر نگه دارند. در حساس‌ترین بازی امروز استقلال تهران که در هفته گذشته با تساوی مقابل تراکتورسازی صدر جدول رده‌بندی را از دست داده پذیرای صبای قم است که در این فصل با علی دایی نتایج خوبی گرفته.

 

صبایی‌ها اگر بتوانند در بازی امروز به پیروزی برسند حداقل یک رتبه و حداکثر دو رتبه در جدول رده‌بندی صعود می‌کنند. در آن سوی میدان هم شاگردان پرویز مظلومی در تیم استقلال اگر بتوانند میهمان خود را شکست دهند در صورت توقف استقلال خوزستان در اصفهان، قهرمان نیم‌فصل اول بازی‌های لیگ‌برتر می‌شوند. روز گذشته علی دایی درباره بازی با استقلال گفت: «با توجه به شرایط جدول، بازی حساسی مقابل استقلال داریم و به نظر من تساوی در این دیدار به درد دو تیم نمی‌خورد. هم استقلال و هم ما برای برد به زمین می‌رویم و خدا را شکر باید بگویم که تمرینات خوبی را دنبال کردیم. با توجه به زمان کمی که بعد از بازی با ملوان تا این بازی در اختیار داشتیم، فقط فرصت کردیم ریکاوری کنیم، اما بااین‌حال شرایط تیمی ما خوب است و به این خاطر مقابل استقلال به چیزی جز کسب سه امتیاز فکر نمی‌کنیم تا ان‌شاءالله بتوانیم به روند رو به‌ رشدمان ادامه دهیم. بازی در آزادی مقابل استقلال و طرفدارانش کار سختی است، اما برای ما کسب سه امتیاز این بازی دور از دسترس نیست.

 

اگر بچه‌ها بتوانند بازی نیمه دوم مقابل ملوان و همچنین بازی خوب‌شان مقابل سیاه‌جامگان را تکرار کنند، می‌توانیم استقلال را شکست دهیم، ضمن اینکه نباید اسیر حواشی شویم. با تمام احترامی که برای پرویز مظلومی که استاد من بوده و همچنین طرفداران استقلال قائلم، باید بگویم تساوی در این دیدار برای من راضی‌‌کننده نیست». در آن سوی میدان پرویز مظلومی ابراز امیدواری کرد تیمش یک‌بار دیگر به صدر جدول برگردد: «بازی حساسی مقابل صبا پیش‌رو داریم و تا اینجا تیم صبا، تیم خوبی بوده. بازی سختی برای ما خواهد بود. صبا با علی دایی نتایج خوبی کسب کرده و ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا با پیروزی بتوانیم به صدر جدول برسیم. ما توان خود را خواهیم گذاشت تا بتوانیم سه امتیاز این بازی را کسب کنیم، شناخت خوبی از صبا پیدا کرده‌ایم و ان‌شاءالله نهایت استفاده را از این شناخت در بازی ببریم». مظلومی ابراز امیدواری کرد هواداران امروز استقلال را تنها نگذارند. استقلالی‌ها در این بازی یعقوب کریمی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند. از طرفی تقابل هاشم بیک‌زاده و امیرحسین صادقی، دو بازیکن صبا با تیم سابق خود استقلال هم از نکات جالب این بازی است.

 

تقابل تیم‌های اول و سوم در فولادشهر

 

هفته پایانی نیم‌فصل فردا با برگزاری پنج بازی به پایان می‌رسد. در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فردا، ذوب‌آهن اصفهان که با یحیی گل محمدی به جمع مدعیان لیگ‌برتر پیوسته پذیرای تیم شگفتی‌ساز استقلال خوزستان است که با ویسی در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد. شاگردان یحیی گل‌محمدی در صورتی که بتوانند استقلال خوزستان را از پیش‌روی بردارند در صورت توقف استقلال در تهران قهرمان نیم‌فصل اول بازی‌ها می‌شوند.  باید دید شاگردان یحیی گل محمدی در بازی فردا می‌توانند به روند شکست‌ناپذیری استقلال خوزستان در لیگ‌برتر پایان دهند یا نه. در دیگر بازی فردا سرخپوشان پایتخت بعد از برد خانگی مقابل گسترش فولاد تبریز و قرارگرفتن در جمع مدعیان لیگ‌برتر میهمان راه‌آهن یزدا ن هستند که برای فرار از منطقه سقوط می‌جنگند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ امیدوار هستند با پیروزی در این بازی و با توجه به اینکه تیم‌های بالای جدول با هم بازی دارند اختلاف خود را با تیم‌های صدرنشین کمتر کنند. همچنین در صورت باخت صبا و توقف سایپا، پرسپولیسی‌ها با پیروزی در این بازی می‌توانند نیم‌فصل را با رده چهارم به پایان برسانند. این بازی در شهر قدس برگزار می‌شود.