به گزارش افکارنیوز،

محسن مسلمان هافبک چپ‌پای پرسپولیس بعد از گذشت 17هفته، در سایت برنامه90 از لحاظ آمار تأثیرگذاری، بهترین بازیکن لیگ بوده است. او که در ابتدای فصل نیمکت‌نشین بود، جهشی خیره‌کننده داشت و حالا خودش هم از این انتخاب خوشحال است. مسلمان در مورد این موضوع و مسائل مختلف دیگر به سؤالات پاسخ می‌دهد.

 

از اینکه در رده‌بندی تأثیرگذارترین بازیکنان لیگ (در سایت برنامه 90) اول هستی، چه احساسی داری؟

واقعیتش را بخواهید من تازه این موضوع را از زبان شما می‌شنوم. قطعاً از انتخاب برنامه90 خوشحالم ولی این انتخاب را نتیجه زحمات بچه‌ها و همچنین برانکو می‌دانم. اگر زحمات آنها نبود نمی‌توانستم به روزهای اوج برسم. فقط امیدوارم این روند را ادامه دهم. فردوسی‌پور و برنامه90 به من لطف داشتند.

وقتی در پرسپولیس نیمکت‌نشین بودی، فکر می‌کردی به ‌یکباره شرایط تو تغییر کند؟

من هیچ‌وقت دست از تلاش برنداشتم و حاشیه‌ای هم درست نکردم. خدا را شکر می‌کنم که بازی‌ام به چشم آمد و امیدوارم همین روند را ادامه دهم. امسال فقط مقابل پدیده کمی بد بازی کردم و در هر بازی سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.

فکر نمی‌کنی چون بحث برنامه 90 در میان است، مثل خیلی‌ها چشم بخوری؟

یکی، دو سال نیست که در فوتبال ایران بازی می‌کنم و حواسم به همه چیز هست. سعی می‌کنم حرفه‌ای زندگی کنم و حرفه‌ای تمرین کنم. وظیفه من این است که بهترین عملکرد را داشته باشم. زمانی که بازی نمی‌کردم هیچ حاشیه‌ای نداشتم و فقط روی تمرینات تمرکز داشتم. وقتی تیم خوب بازی می‌کند، عملکرد بازیکنان هم به‌ چشم می‌آید. ما در این بازی طارمی و علیپور را در اختیار نداشتیم و این در حالی است که آنها بازیکنان خوبی هستند. تمامی بازیکنان پرسپولیس ستاره هستند به همین دلیل تیم ما متکی به بازیکن خاصی نیست. خیلی‌ها آرزو دارند در پرسپولیس بازی کنند و فوتبال‌شان را در این تیم به پایان برسانند. من فقط امیدوارم این روند را ادامه بدهیم.

اگر بخواهی 5 بازیکن تأثیرگذار لیگ را در 17 بازی گذشته انتخاب کنی، از چه بازیکنانی اسم می‌بری؟

در تیم خودمان کامیابی‌نیا امسال خیلی خوب کار کرد و این در حالی است که تازه به پرسپولیس آمده است. مهدی طارمی هم که نیازی به تعریف ندارد. فکر می‌کنم گلر استقلال خوزستان عملکرد خوبی داشت و مرتضی تبریزی مهاجم ذوب‌آهن هم بازیکن تأثیرگذاری بود. در استقلال هم امید ابراهیمی بازی‌های تأثیرگذاری انجام داد.

در مورد پاس گل فوق‌‌العاده‌ای که در بازی با استقلال خوزستان به طارمی دادی صحبت کن.

من بعد از بازی با گسترش فولاد هم گفتم که پاس دادن هافبک‌ها ارتباط مستقیمی با نوع حرکت مهاجمان دارد. در آن بازی حرکت بنتسون عالی بود و در این بازی هم مهدی طارمی به ‌خوبی فرار کرد. او واقعاً جزو بهترین مهاجمان ایران است و هر تیمی آرزوی داشتن طارمی را دارد. طارمی با دوندگی‌های زیاد، مدافعان حریف را اذیت می‌کند و هر هافبکی که پشت‌ سر مهدی است از بازی طارمی کیف می‌کند.

با این عملکردی که داشتی، فکر می‌کنی به تیم ملی دعوت شوی؟

هر بازیکنی دوست دارد در تیم ملی بازی کند و امیدوارم که نظر کادر فنی تیم ملی روی من مثبت باشد.

راستی در بین هافبک‌های مطرح دنیا، سبک کدام هافبک پاسور را دوست داری؟

من از سبک بازی اوزیل خوشم می‌آید. او سرآمد همه هافبک‌های پاسور است.

به نظر تو پرسپولیس امسال چقدر شانس قهرمانی دارد؟

صد درصد ما شانس اول هستیم و تلاش می‌کنیم تا بهترین بازی‌ها را انجام داده و جام قهرمانی را به هواداران هدیه بدهیم. واقعاً جو بسیار خوبی در پرسپولیس وجود دارد و این جو را در 8 سال اخیر در هیچ تیمی ندیدم.

در مورد مشکلاتی که برای سوشا مکانی پیش آمد چه صحبتی داری؟

به ‌طور کامل در جریان نیستم ولی امیدوارم مشکل سوشا هرچه زودتر حل شود. این اصلاً درست نیست که با آبروی افراد بازی شود و ممکن است یک نفر با همسرش عکس بیندازد. متأسفانه نباید به حریم خصوصی افراد ورود کنیم.