به گزارش افکارنیوز،

گلر مدنظر برانکو ایوانکوویچ یک دروازه‌بان کروات است که در فصل جاری فوتبال اروپا برای تیمی مجارستانی در لیگ یک این کشور توپ می‌زند.

یکی از این دو نفر
بررسی تیم‌های لیگ یکی فوتبال مجارستان کار دشواری نبود. در سطح اول فوتبال مجارها ۱۲ تیم حضور دارند که تنها دو تیم از میان آنها دروازه‌بان کروات دارند.

نفر اول بوزیدار رادوسویچ است. دروازه‌بانی ۲۶ ساله با بلندی قامت ۱۸۶ سانتی‌متر. دومین گلر کروات شاغل در لیگ یک مجارستان هم ایوان رادوس است که ۳۱ سال سن دارد. ایوان ۱۹۵ سانتی متر بلندی قامت دارد و سال‌هاست که در فوتبال مجارستان فعالیت می‌کند.

ایوان رادوس
ابتدا باید از ایوان رادوس نوشت که ۶ فصل برای دیوسگیور مجارستان توپ می‌زند. این کروات در ۱۵ بازی از ۱۹ دیدار فصل به میدان آمده است. 
ایوان در فصل ۱۳-۲۰۱۲ فوتبال آذربایجان هم بازی در تیم کاپاز را تجربه کرده است. این دروازه‌بان در فصل ۱۰-۲۰۰۹ لیگ یک کرواسی ۱۵ بازی برای کرواسیا سِسوِت بازی کرده است.

بوزیدار رادوسویچ
آمار دروازه‌بان تیم دِبِرسِن عالی است. به نظر می‌رسد گلر مدنظر برانکو برای پرسپولیسی‌ شدن بوزیدار رادوسویچ باشد. این دروازه‌بان ۲۶ ساله با قراردادی ۱۷۵ هزار یورویی به دبرسن پیوسته است. رادوسِویچ که در فصل ۱۱-۲۰۱۰ لیگ یک کرواسی برای تیم سرشناس هایدوک اشپیلیت بازی کرده، در فصل جاری لیگ دسته اول مجارستان یکی از ستون‌های دبرسن بوده است.

تیم هفتم جدول فوتبال مجارها طی ۱۹دیدار ۲۲ گل دریافت کرده است در شرایطی که رادوسویچ ۱۷ بازی انجام داده و ۱۶ گل دریافت کرده. بوزیدار کلین‌شیت‌ هم به نام خود ثبت کرده تا نشان دهد کارش را بلد است. جالب اینکه گلر دوم تیم دبرسن - وریچز - طی ۲ بازی ۵ گل خورده تا تفاوت فنی دو دروازه‌بان به اندازه کافی مشخص شود. ظاهرا بوزیدار تا نیمه سال ۲۰۱۷ با دبرسن قرارداد دارد اما مبلغ پایین قرارداد یاد شده کمک خواهد کرد تا پرسپولیس راحت‌تر از حد تصور این گلر را به خدمت بگیرد.

باید منتظر ماند و دید آیا این گزینه هم مانند سایر گزینه های مطرح شده فقط در حد یک نام باقی می ماند یا پرسپولیس با خارج کردن نام یکی از سه بازیکنان غیر آسیایی اش،دروازه بانی کروات را به لیست خود اضافه خواهد کرد؟