حمید استیلی در گفت و گو با رادیو ورزش در مورد تعطیلات لیگ برتر و تاثیر آن بر روی تیم ها، گفت:قطعا تعطیلات به همه تیم ها لطمه میزنند و تیم ما هم از این قاعده مستنثی نیست. بازیکنان را باید هم از نظر روانی  برای مسابقه آماده کنیم و از نظر بدنی  هم بازیکنان در شرایط مناسب قرار بگیرند. وقتی باشگاهی مثل ما که از نظر مالی هم مشکل دارد مشکلاتش در تعطیلات بیشتر می شود. رافخایی و چند بازیکن را در تعطیلات لیگ از دست دادیم. خیلی تیم ها  این مشکلات مالی را دارند امامشکلات مالی ما بیشتر از همه است.

وی افزود: قبل از تعطیلات ما فولاد را بردیم اما با تعطیلی روند تیمی ما قطع شد و در بازی با سایپا در حالی بازنده شدیم که 4  بازیکن را به دلیل مصدومیت نداشتیم و روز پنجشنبه هم دو ملی پوش مان را به ما دادند که روز جمعه بازی کنیم و بازیکنان ملی پوش ما وقتی به تمرین امده بودند،  خواب بودند. از پورقاز به خاطر خستگی استفاده نکردیم و از کنعانی هم مجبور شدم استفاده کنم زیرا دفاع دیگری نداشتم وقتی تیم ملی برای تطبیق آب و هوایی با کشور مقصد 4 روز زودتر می رود در برگشت هم باید این شرایط برای باشگاه ها لحاظ شود.

استیلی تصریح کرد: در بازی با سایپا ما 6 بازیکن را نداشتیم وافشین هم در دقیقه 5 مصدوم شد و برای ما خیلی سخت بود. با این حال خوب بازی کردیم و روی یک اشتباه فردی گل خوردیم . جوانان خوبی به تیم تزریق کردیم و بازیکنان خوبی داریم.

سرمربی ملوان در مورد اعتراض هواداران به این تیم گفت: نمی دانیم به چی اعتراض می کنند از هفته سوم به ملوان اضافه شدم و تلاش کردم مسایل بدنی وتاکتیکی و روحی روانی بازیکنان را تقویت کنم و بازیکنان جوان ما در مسابقات دیده می شوند. من به تیمم ایمان دارم و هواداران سعه صدر داشته باشند  اگر باشگاه هم  تعهداتش را اجرای کند شرایط ما بهتر خواهد شد.

استیلی با اشاره به شرایط تیم امید ایران گفت: سازماندهی خوبی برای تیم امید شده و فدراسیون یک ریال به تیم امید نداده است و همه این مسایل را کاشانی مهیا کرده است. در ترکیه و هلند اردو زدند و بازیکنان لیگ برتر بازی می کنند و خاکپور مربی با اخلاقی است که در کنار مایلی کهن و سایر اعضای کادرمی تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.