به گزارش افکارنیوز،

علیرضا نیکبخت واحدی، بازیکن سابق تیم های استقلال و پرسپولیس درخصوص شرایط سرخابی ها در لیگ برتر صحبت کرد.

نیکبخت واحدی با اشاره به بازی آخر تیم استقلال در برابر استقلال خوزستان اظهار داشت: متأسفانه بازی آخر استقلالی های لیگ به سود پرسپولیس تمام شد. هرچند که بازی بسیار خوبی از استقلال دیدیم و نسبت به بازی های چند هفته گذشته عملکرد بسیار موفق تری در این بازی داشت ولی تساوی که به دست آورد نه به درد این تیم خورد و نه استقلال خوزستان.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایطی که در بالای جدول به وجود آمده است استرس زیادی به بازیکنان استقلال وارد شده بود و در نیمه دوم نتوانستند بازی روان خود را در زمین پیاده کنند ولی باید قبول کنیم که استقلال پتانسیل قهرمانی را دارد.

بازیکن سابق استقلال در پاسخ به این سوال که چه دلایلی باعث افت استقلال در نیم فصل دوم شد خاطرنشان کرد: مصدومیتی که چند بازیکن در نیم فصل به دست آوردند دست مظلومی برای بازی ها را بست و نتوانست سیستم بازی را آنطور که می خواهد بچیند.

وی افزود: شرایط به گونه ای در جدول پیش می رود که استقلال نباید به فکر بازی زیبا باشد و باید همانند بعضی از تیم های دیگر فقط به نتیجه گرایی فکر کند. حساسیت در بالای جدول به نحوی است که نمی توان از تیم ها انتظار بازی با کیفیت داشت چون شرایط تیم ها خیلی سخت شده است.

نیکبخت در ادامه درخصوص شرایط تیم پرسپولیس در جدول و بازی های آینده اش عنوان کرد: شرایط پرسپولیس در لیگ نسبت به استقلال خیلی بهتر است چون فشاری روی این تیم وجود ندارد. از آنجایی که نتایج ضعیفی در اوایل فصل این تیم به دست آورد می توان گفت که انتظار قهرمانی از این تیم نمی رفت ولی در بازی های اخیر خودش با نتایج خوبی که به دست آورد نشان داد که تمایل به قهرمانی دارد.

بازیکن سابق پرسپولیس اظهار کرد: سرخ پوشان فقط به مهدی طارمی وابسته هستند و وقتی که این مهاجم در زمین نیست خلا بزرگی را احساس می کنند. ولی استقلال بازیکنان تأثیرگذار بیشتری نسبت به پرسپولیس در زمین دارد که اگر مصدوم نباشند دست مظلومی برای بازی زیبا بازتر است.

نیکبخت در پاسخ به این سوال که کدام تیم در نهایت قهرمان لیگ خواهد شد، اظهار داشت: اگر استقلال بازی را که در برابر استقلال خوزستان انجام داد در 6 بازی آینده ی خودش نیز انجام دهد به جرأت می توان گفت که قهرمان خواهد شد.