به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کی روش که پیش از این اثبات کرده خوب بلد است پای خود را وارد هر حریمی که به او مربوط نمی شود بکند، این بار وارد مسائل سیاسی شده و می گوید رفتار چند آدم بی مسئولیت که از دیوار سفارت عربستان بالا رفتند باعث شد کنفدراسیون فوتبال آسیا ما را وادار کند در لبنان به مصاف سوریه برویم.

 

البته این مساله هیچ ربطی به داستان سفارت عربستان ندارد و به کی روش اطلاعات غلط داده اند. سوریه به دلیل جنگ داخلی از حق میزبانی محروم است و نمی تواند میزبان ما باشد و به همین دلیل باید در لبنان میزبان ما باشد ولی با این حال کلیت حرف کی روش درست است.

 

درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید سیاست را در فوتبال دخالت بدهد و تحت تاثیر نفوذ عربستان سعودی ما را تحت فشار بگذارد اما این اعتراض مدنی را کی روش نباید انجام بدهد. این اعتراض وظیفه فدراسیون فوتبال ایران است ولی فدراسیون ما دائم السکوت شده و کی روش به جای روسای فدراسیون حرف می زند.

 

کی روش در جایگاه وزیر ورزش هم قرار می گیرد و علی کفاشیان را بابت این که نتوانسته از منصب آسیایی خود استفاده کند و حق فوتبال ما را از کنفدراسیون بگیرد، سرزنش می کند.

 

این حرف ها همه درست است اما گوینده نادرست دارد و در شرح وظایف سرمربی خارجی تیم ملی نیست که به این موارد ورود کند. اگر کی روش با همین فرمان جلو برود بعید نیست پس از صعود به جام جهانی فوتبال، با حفظ سمت سخنگوی دولت هم بشود!

 

البته بماند که وقتی یادمان می آید عربستانی ها بابت بالا رفتن چند فرد غیرمسئول از دیوار سفارت خود چگونه ما را در مجامع بین المللی محکوم کردند و در عوض دولت ما با تمام ادعاهایش نتوانست از حق مردم بی گناه ایران که در حادثه منا و حادثه سقوط جرثقیل به شهادت رسیدند، دفاع کند، غصه مان می گیرد.

 

به قول همسر شهید دکتر حاتمی، دانشمند برجسته ایرانی که در حج پارسال شهید شد، عربستانی ها برای دیوار سفارت خود ارزش قائل شدند اما دولت ما برای جان مردم بی گناه ایران ارزش قائل نبود.