به گزارش افکارنیوز،

 حسین شمس، در خصوص خداحافظی محمد کشاورز از بازی‌های ملی اظهار داشت: دو روز پیش کشاورز با من تماس گرفت و در مورد این موضوع از من مشورت خواست که به او گفتم در بهترین زمان ممکن این کار را انجام می‌دهد چرا که با افتخارآفرینی که تیم ملی انجام داد قطعا او در یاد و خاطره مردم باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: کشاورز در اوج چنین کاری را انجام داد و پس از چهارمین حضورش در جام جهانی که شاید با سومی ایران در جهان هم همراه باشد تصمیم به خداحافظی گرفت. او همواره بازیکن اخلاق‌گرا و کاملا در خدمت تیم ملی بود. اخلاق او بهتر از مسائل فنی‌اش بود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال یادآور شد: فالکائو در این دوره از جام جهانی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد و کشاورز هم برای ما همچون فالکائو برزیلی بود که به نظرم یکی از بهترین عقب‌گیرهای تاریخ فوتسال ایران و آسیا بود. او پیش از ضربات پنالتی در ایران مقابل برزیل نشان داد که چه روح مدیریتی دارد و کاری کرد که شاید هیچ روانشناسی نمی‌توانست آن را انجام بدهد.

شمس تأکید کرد: کشاورز همواره برای موفقیت تیم ملی فداکاری می‌کرد. شاید هیچ بازیکنی دیگر نتواند مقام‌ها و افتخارهای او را کسب کند. باید بازیکنان جوان هم از او الگو بگیرند تا در بازی‌ها هم اخلاق خوب داشته باشند و هم بتوانند تأثیرگذار باشند.

وی در مورد دیدار مقابل پرتغال در بازی رده‌بندی هشتمین دوره جام جهانی که عصر امروز از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد، گفت: اگر پیش از این انگیزه بازیکنان ایران برای کسب مقام سومی ۱۰۰ بود اما هم‌اکنون

بازیکنان با انگیزه‌ای ۱۵۰ درصدی مقابل پرتغال قرار خواهند گرفت و انگیزه آنها بسیار بالا رفته است.

سرمربی سابق تیم ملی خاطرنشان کرد: بازیکنان از لحاظ روحی و روانی هم‌اکنون انگیزه زیادی دارند تا بتوانند ضمن افتخار‌آفرینی مدال سومی را برگردن محمد کشاورز بیندازند. البته کار سختی را در پیش دارند چرا که ریکاردینهو بازیکن استثنایی پرتغال است که همچون کریستیانو رونالدو  در تیم ملی فوتبال این کشور است اما بازیکنان ایران نسبت به او شناخت خوبی دارند. البته دروازه‌بان پرتغال نشان داده که عملکرد بسیار ضعیفی دارد چرا که در دیدار مقابل آرژانتین از ۵ گلی که این تیم دریافت کرد در دو سه گل مقصر اصلی بود. به هر حال امیدوارم تیم ملی بتواند در دیدار امشب مقام سومی را از آن خود کند.