به گزارش افکارنیوز،

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با پیکان پاسخ خبرنگاران را داد:

جلالی استاد من است

دو نیمه خیلی بد داشتیم در بازی های اخیر. یکی از آنها بازی با پیکان در نیمه اول بود. آقای جلالی مربی بسیار بزرگی است و نقش استاد را برای من دارد.

پیکان را می شناسیم

تیم جلالی را می شناسیم که کادر مجربی هم دارد. استاد بنده هم هستند و به ایشان خیلی علاقه دارم. از کار فنی‌شان خیلی اطلاعات دارم. گروه آنالیزمان خیلی کمک کرده است. سعی‌مان این است که بتوانیم بازی قابل قبولی را برابر پیکان انجام بدهیم هرچند که رقیب  سختی پیش‌رو داریم.

فرقی نمی کند رحمتی بازی کند یا حسینی

امشب هر تشخیصی که کادرفنی بدهد، فردا اجرا می‌شود. 9 نفر در کادرفنی هستند و از 2 سرمربی گذشته خودمان یعنی نصرالله عبداللهی و بهتاش فریبا بهره می‌بریم. تصمیمات ما در صلاحدید باشگاه و تیم خواهد بود و همچنین امیدواریم بتوانیم برای هواداران نشاط ایجاد کنیم. ما 11 نفر را به داخل زمین می‌فرستیم و فرقی نمی‌کند که چه کسانی در زمین حضور دارند.

نقل و انتقالات تمرکز ما را گرفت

منکر این موضوع نمی‌شوم که بخشی از تمرکز ما را گرفته است. خبر خوبی نشنیدیم و اتفاق خوبی نبود. صبح امروز با رضا افتخاری جلسه داشتم و اعلام کردم که با عواملی که باعث این اتفاق شدند، قطع به یقین برخورد شود. افتخاری قرار است با این افراد برخورد کند. با جذب 2 بازیکن فضای با نشاطی به تیم اضافه شد اما این خبر، خبر خوبی نبود، به دنبال این هستیم که چه خبری از فیفا به دست ما می‌رسد.

رای فیفا شکسته نمی شود

ما دو موضوع در پیش داریم، نخست اینکه امیدواری به وجود آمده که بعد از نقل و انتقالات با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات فیفا بازیکن آزاد جذب کنیم، دومین مسئله رای فیفا است که بعید است شکسته شود. بنابراین شاید این شانس را داشته باشیم که بتوانیم پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات فیفا 2 بازیکن آزاد جذب کنیم.

این اتفاقات در استقلال بی سابقه نیست

می‌دانم هواداران استقلال از این اتفاق ناراحت هستند اما این اتفاقات در باشگاه استقلال بی‌سابقه نیست. با رضا افتخاری صحبت کردم و گفتم که با جدیت باید مسیرمان را ادامه دهیم. امروز مهم این است که یک بار برای همیشه جلوی این اتفاقات گرفته شود. ما باید در بخش بین‌الملل و حقوقی باشگاه بازنگری داشته باشیم، افراد حوزه بین‌الملل و حقوقی باشگاه می‌توانند آدم‌ها را از خیلی از اتفاقات باخبر کنند، فوتبال ما در این حوزه نیاز به بازنگری دارد.

توطئه علیه سرمربی استقلال؟

نمی‌توانم پاسخ درستی به جواب شما بدهم. نمی‌دانم چرا این سنگ‌ها جلوی پای من گذاشته می‌شود. امیدوارم صحبت‌های شما صحت نداشته باشد حتی فکر کردن به این موضوع هم درست نیست. من با افتخاری جلسه داشتم و گفتم که به شدت با عواملی که کوتاهی کردند برخورد شود. باشگاه استقلال هواداران زیادی دارد و این اتفاقات در شأن آنها نیست.

امیدواریم بتوانیم 2 بازیکن آزاد جذب کنیم

رونه امید ما همین مسئله است که بتوانیم 2 بازیکن آزاد جذب کنیم. در جلسه‌ای که با فدراسیون فوتبال داشتیم آنها نسبت به  تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، انعطاف به خرج داده تا بتوانند بازیکن جذب کنند. امیدوارم به یاری حق این اتفاق بیفتد.

جونز قهر نکرده است

 او در حال حاضر در استراحت به سر می‌برد. یک بار اجازه رفتن به استیو را ندادیم و هر زمانی که قصد داشت به کشورش برود، پولی نداشتیم که به او بدهیم، اگر اشتباه نکنم 2 ماه و 25 روز بی‌پول بودیم و نتوانستیم پرداختی داشته باشیم اما وقتی پول رسید به باشگاه گفتم که حقوق 2 ماه بعد او را پرداخت کنند تا او بتواند تا چند روز آینده برگردد.

مذاکره با چپاروف جوانمردانه نیست

کار تمیز و جوانمردانه‌ای نیست. جپارف با ما قرارداد 18 ماهه دارد. ما 2 فصل نقل و انتقالات را داریم یک بار پیش از آغاز مرحله پلی‌آف و دیگری پس از پایان مرحله پلی‌آف، می‌توانیم در این زمان جپارف را جذب کنیم. پیش از آغاز فصل دنبال جذب عزت‌الله پورقاز بودیم و به همین خاطر با سیروس پورموسوی، سرمربی استقلال خوزستان تماس گرفتیم و گفتم او را می‌خواهم، او به من گفت بازیکن ندارم و ما هم طبق تعهد اخلاقی عقب‌نشینی کردیم.

تغییرات زیاد  در ترکیب استقلال

زمانی به ترکیب تیم دست نمی‌زنم که وضعیت بدنی بازیکنانم ایده‌آل باشد، ما این شرایط را در نفت هم داشتیم، ما به سیستم GPS بدنی بازیکنان نگاه می‌کنیم و براساس وضعیت آنها ترکیب را انتخاب می‌کنیم.

مصدومیت مگویان و جابر انصاری

متاسفانه با اولین بارش برف و باران نمی‌توانیم در زمین شماره 2 آزادی تمرین کنیم. کمپ باشگاه فضای خوبی برای تمرین دارد اما زمین خوبی ندارد، ما جابر انصاری و مگویان را در همین زمین به خاطر مصدومیت از دست دادیم. زمانی که می‌خواهیم تمرین را در کمپ آغاز کنیم، قول‌هوالله الاحد می‌گوییم که بازیکنان بدون آسیب‌دیدگی تمرین را به پایان برسانند البته شاید جمله قل‌هوالله الاحد روی مگویان تاثیر نگذاشته است (باخنده). دکتر نوروزی من را قسم داده که در زمین تمرین باشگاه کار با توپ انجام ندهیم. به او گفتم چطور می‌توانم کار با توپ را انجام ندهم وقتی که 2، 3 روز دیگر بازی داریم، البته وضع شما خبرنگاران خوب است و می‌توانید پنجشنبه‌ها در آنجا تمرین کنید!