به گزارش افکارنیوز،

در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال استقلال باید دوشنبه هفته جاری از گروه دوم رقابت‌ها در مسقط عمان به مصاف التعاون عربستان برود. این تیم فصل گذشته در لیگ عربستان چهارم شد تا برای اولین بار به لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. التعاون در حال حاضر در رتبه ششم لیگ کشورش قرار دارد. هدایت این تیم به عهده کنستانتین گالسا، ملی‌پوش سابق رومانی است و مهمترین بازیکنان این تیم جهاد الحسین، کاپیتان و طلال الحبسی، مدافع باهوش تیم هستند.

 این تیم سعودی با در اختیار داشتن ۸ بازیکن بالای ۳۰ سال در فهرست اصلی یکی از پیرترین تیم‌های حاضر در تورنمنت لقب گرفته است تا جایی که پیرترین بازیکن آنها با ۳۶ سال سن در بازی با لوکوموتیو تاشکند به میدان می رود.

 این میانگین سنی التعاون می‌تواند فرصت خوبی برای تیم جوان منصوریان باشد تا از قدرت جوانی و دوندگی شاگردانش برای از پیش‌رو برداشتن حریف عربستانی سود ببرد. از همین‌رو تقابل پیرمردهای التعاون با جوانان استقلال می‌تواند دیدنی باشد. استقلال در ترکیب خود از بازیکنان کم سن و سال برخوردار است. نورافکن ،برزای و دیگر بازیکنان جوان استقلال در دیدار مقابل التعاون نیز می توانند از جوانی خود استفاده و پیروز میدان شوند.

شاگردان منصوریان می توانند از نیروی جوانی خود نهایت استفاده را ببرند و باتوجه به سرعت خود پیرمردهای التعاون را زمین گیر کنند اما باید این نکته مهم هم قابل توجه باشد که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا تجربه بازیکنان بسیار مهم است.

البته ناگفته نماند فقط شادابی و نیروی جوانی در یک مسابقه کافی نیست بلکه باید شاگردان منصوریان هوشیارتر مقابل بازیکنان باتجربه و با کیفیت التعاون قرار گیرند تا بتوانند به نتیجه لازم دست پیدا کنند.

استقلال نهم اسفندماه در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط راس ساعت 19:00 به مصاف التعاون عربستان می رود.

آشنایی با بازیکنان قدرتمند خارجی التعاون

تیم التعاون در خط دفاع از مدافعی پرتغالی به نام ریکاردو ماچادو ۲۸ ساله بهره می‌برد که با ۷۰۰هزار یورو گران‌ترین بازیکن تیمش است. در خط میانی لوسیانو سن مارتین ۳۶ ساله در نقل و انتقالات زمستانی با قراردادی ۲۰۰هزار یورویی جانشین منیر الحدادی، مهاجم مراکشی، شد تا نقش بازی ساز را ایفا کند.

همچنین التعاون بازیکنی تکنیکی از فوتبال سوریه در بین بازیکنانش دارد که از سال ۲۰۱۴ در این تیم حضور دارد و محبوبیت خاصی نیز دارد. جاهد الحسین، ملی‌پوش سابق سوریه، با شماره ۱۰ و قراردادی با ارزش ۴۰۰هزار یورو در حال حاضر بازیکنی کلیدی برای التعاون است. 

در خط حمله، این تیم سعودی بازیکنی دو ملیتی از فرانسه - سنگال در اختیار دارد که بهترین گلزن تیمش محسوب می‌شود.

گفتنی است احمد الزین، هافبک طراح التعاون بازیکن محوری تیم عربستانی محسوب می‌شود و تمام توپ‌ها در مرکز زمین به این بازیکن تکنیکی و سرعتی ختم می‌شود. بدون شک الزین با سیمای خاص خود خطرناک‌ترین بازیکن التعاون بوده و در صورتی که استقلالی‌ها فکری به حال این بازیکن نکنند، به طور حتم دچار دردسر خواهند شد. الزین با همکاری با موسی و ان‌دیایی فرانسوی - سنگالی بارها روی دروازه لوکوموتیو خطرساز شده است که البته این فرصت‌ها با بی‌دقتی بازیکنان تیم عربستانی از دست رفت.

جاهد الحسین دیگر بازیکن محوری التعاون که ملیتی سوریه‌ای دارد بارها هم تیمی های خود را در مرحله گلزنی قرار داده است.

همچنین طلال العبسی، مدافع و کاپیتان التعاون با گلزنی های خود می تواند برای رحمتی خطر ایجاد کند و استقلال را با مشکل مواجه کند.

آشنایی با گالسا رومانیایی سرمربی التعاون

هدایت التعاون بر‌عهده یک چهره جوان و سرشناس از فوتبال رومانی است. کنستانتین گالسا، مربی ۴۴ ساله که تمام دوران فوتبالش را در لالیگا سپری کرد و با بر تن کردن پیراهن باشگاه‌هایی همچون مایورکا، اسپانیول، ساراگوسا، ویارئال، آلمریا و خیمناستیک به میدان رفت در رده ملی هم جزو ستاره‌های ملی کشور رومانی در دهه نود بود.

گالسا تا قبل از حضور در فوتبال عربستان هدایت تیم‌های زیر ۱۷ سال رومانی، استوابخارست و اسپانیول را در دست داشت و از ابتدای فصل با پیشنهاد وسوسه‌کننده باشگاه التعاون راهی حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه شد تا این تجربه را به کارنامه‌‌اش اضافه کند. البته او در مقطعی به عنوان آنالیزور در باشگاه التحاد سابقه همکاری داشت اما این بار به عنوان نفر اول روی نیمکت التعاون نشست.