به گزارش افکارنیوز،

تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور در رقابت‌های پیش رو از جمله لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ آغاز شد. بر این اساس نخستین مرحله اردو که جنبه انتخابی نیز دارد، با حضور ۱۴ بازیکن جوان از امروز (شنبه) شروع شد.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال در ابتدای شروع تمرینات در صحبت‌های کوتاهی شرایط برگزاری تمرینات تیم ملی از نظر انضباطی تشریح کرد. سپس بازیکنان به سالن رفتند و تمرینات خود را با حرکات کششی و نرمش آغاز کردند. تمرینات نوبت صبح بازیکنان تیم ملی بدنسازی بود.

تمرینات توپی تیم ملی والیبال ایران نیز از ساعت ۱۷ عصر امروز در سالن والیبال فدراسیون شروع می شود و اصحاب رسانه نیز می‌توانند در تمرینات امروز شرکت کنند.

محمد طاهر وادی، فرهاد سال افزون، رضا قرا، پوریا یلی، مجتبی میرزاجانپور، جواد معنوی نژاد، سعید شیرود، پوریا فیاضی، سامان فائزی، محمد فلاح، مسعود غلامی، علی شفیعی، مرتضی شریفی و مصطفی حیدری بازیکنان حاضر در این مرحله از تمرینات بودند.

امیر خوشخبر به عنوان سرپرست، ایگور کوالاکوویچ (سرمربی)، پیمان اکبری (مربی)، دانیل میسیچ (مربی بدنساز)، سیامک افروزی (پزشک)، علی پیشیاره (ماساژور) و نوید مشجری به عنوان آنالیزور کادر فنی تیم ملی والیبال در شروع این تمرینات بودند.

کولاکوویچ قبل از شروع تمرینات تیم ملی والیبال خطاب به بازیکنان دعوت شده به اردوی نخست گفت: از فرصتی که برایم بوجود آمده تا در والیبال ایران کار کنم، خیلی خوشحال هستم.

وی با بیان اینکه تمامی بازیکنان دعوت شده انتخاب من هستند، گفت: من فلسفه کاری خود را دارم و به آن نیز اعتقاد راسخی دارم. حتی اگر این فلسفه دارای ریسک و خطر باشد، باز هم شما آینده والیبال ایران هستید.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: مسئولیت سنگینی دارم و باید ثابت کنم که انتخابم درست بوده است، به همین دلیل من بهترین کارم را ارائه خواهم کرد و شما نیز باید تمرین و پیشرفت کنید. مهم این است که بازیکنان رقابت را بپذیرند و با اشتیاق تمرین کنند. برنامه‌های من بدون تلاش و کوشش شما فایده‌ای ندارد.

وی با یادآوری محدودیت‌های زمانی و مکانی برای تمرین گفت: در پنج روز این هفته ۹ جلسه تمرین خواهیم داشت و در پایان بهترین‌های این اردو برای اردوی هفته آینده انتخاب می‌شوند تا با نفرات جدید تمرینات را ادامه دهیم. دوست دارم شما هم به انتخاب من احترام بگذارید.

کولاکوویچ به انضباط تیمی مورد نظر خود در تیم ملی والیبال ایران اشاره کرد و گفت: رعایت نظم در زمین و خارج از زمین برایم بسیار مهم است و در طول تمرینات باید همه این اصول را رعایت کنند. زمان بندی تمرینات بسیار جدی است و نباید کسی دیر کند. بازیکنان در زمان تمرین با یکدیگر صحبت نمی‌کنند تا صحبت‌های من را متوجه شوند.

سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه موارد انضباطی تمرینات را به قرار زیر اعلام کرد:

صحبت کردن در حین تمرینات به ویژه در زمان گرم کردن و حرکات کششی ممنوع است.

تمرکز بازیکنان باید روی تمرینات باشد و به همین دلیل حق صحبت کردن با بیرون زمین را در زمان تمرینات ندارید.

بعد از تمرین ابتدا توپ ها و بطری های آب را جمع آوری کنید و در این کار همه بدون استتثا باید کمک کنند.

استفاده از تلفن همراه در تمرینات، غذاخوری و جلسات تیم ملی والیبال ممنوع است.

در طول تمرین فقط من و دستیارم حق صحبت داریم و بعد از تمرین آماده شنیدن تمام صحبت‌های بازیکنان هستم.

تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور شایسته در رقابت‌های پیش رو از جمله لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ از صبح امروز آغاز شد. دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ با حضور ۱۲ تیم صربستان، برزیل، فرانسه، ایتالیا، لهستان، آمریکا، روسیه، ایران، بلژیک، آرژانتین، بلغارستان و کانادا در گروه های متفاوت و در سه هفته پیگیری می‌شود.