به گزارش افکارنیوز،

ملوان صعود کند عالیشاه به انزلی می‌رود؟
با توجه به اینکه باشگاه تراکتورسازی نمی‌تواند تا پایان محرومیتش از امید عالیشاه استفاده کند، اگرتیم ملوان بتواند جواز حضور در لیگ برتر را بگیرد احتمالا امید عالیشاه به این تیم خواهد رفت. البته هنوز تکلیف عالیشاه مشخص نیست و این مدیران باشگاه تراکتورسازی هستند که باید درباره آینده او تصمیم بگیرند چرا که طبق قوانین بازیکن سرباز باید فقط در یک تیم دوران سربازی‌اش را پشت سر بگذارد. با این حال چون ماجرای محرومیت باشگاه تراکتور به عالیشاه و نوراللهی لطمه زده دور از ذهن نیست که نظام وظیفه این دو بازیکن را به تیم ملوان انتقال دهد.

اظهارات ترکاشوند، مسوول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس که گفته بود عالیشاه و نوراللهی به پرسپولیس خیانت کرده‌اند خشم امید عالیشاه را برانگیخته است. امید عالیشاه در گفت‌وگوی اختصاصی که با ما داشت صحبت‌هایی کرد.  بخشی از حرف‌های بازیکن سابق پرسپولیس نزد ما به امانت ماند و بخش دیگری در قالب گفت وگویی که می‌بینید منتشر شد. عالیشاه امیدوار است که دوران عذاب‌آور دوری‌اش از میادین فوتبال هر چه زودتر به پایان برسد و بتواند در لیگ بازی کند. آیا او به آرزویش خواهد رسید؟
 
مسوول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس مصاحبه تندی علیه تو و نوراللهی انجام داده. ترکاشوند بدون ملاحظه کاری شما را خیانتکار معرفی کرده.
 برای این آقا متاسفم که در رسانه چنین حرف‌هایی می‌زند. من سرم توی کارخودم است. می‌بینید که مصاحبه نمی‌کنم. شش ماه است که سکوت کرده‌ام. من حرف‌های ایشان را شنیدم و فکر می‌کنم مردم بخصوص رسانه‌ها به خوبی می‌توانند دلیل چنین اظهاراتی را تحلیل کنند.
به تو انگ خیانتکار زده؛ اگر بخواهی قانونی پیگیری کنی قطعا مسوول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس محکوم می‌شود.
 خیانتکار؟! واقعا خنده‌دار است. ایشان از کدام خیانت من حرف می‌زند؟ تا روزی که بازیکن پرسپولیس بودم تمام تلاشم برای موفقیت این تیم بود. دیدید که با وجود نیمکت نشینی در بعضی بازی‌ها اما هر وقت به من نیاز بود تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام می‌دادم. یک چیز را رک و صادقانه بگویم. مردم می‌دانند چه کسی دارد خیانت می‌کند. شما رسانه‌ها هم می‌دانید و مطمئنم بلدید خوب را از بد جدا کنید. این شخص می‌خواهد با صحبت علیه من و نوراللهی برای خودش محبوبیت درست کند اما موفق نمی‌شود چون عملکردش در پرسپولیس کاملا مشخص است. آقای ترکاشوند این ادبیات واقعا زشت است.
شاید نحوه جدایی ات باعث شده تا این شخص علیه تو حرف بزند.
 ببینید من همین حالا که دارم با شما حرف می‌زنم بازیکن پرسپولیس هستم. من قرضی به تراکتورسازی رفتم تا زودتر تکلیف سربازی‌ام مشخص شود و بتوانم به تیم خودم برگردم. می‌خواستم این دوران را سپری کنم تا بدون دغدغه در خدمت تیم محبوبم باشم اما این شخص حرف‌های دیگری می‌زند و می‌خواهد من را بین مردم خراب کند که مطمئنم موفق نمی‌شود. واقعیت این است که اگر این آقا به حرف‌هایش علیه من ادامه دهد آن وقت مجبور می‌شوم مسائلی را به رسانه‌ها بکشم که قطعا این آقا ضرر خواهد کرد. پس بهتراست که ایشان سکوت کند و موضوع را کش ندهد.


چه زمان باید به پرسپولیس برگردی؟
 قراردادم که با تراکتورسازی تمام شود به پرسپولیس برمی‌گردم. من خودم را پرسپولیسی می‌دانم و دور نیست آن روزی که دوباره برای پرسپولیس بازی کنم.
اما با اتفاقاتی که برای تراکتورسازی رخ داد و این تیم از نقل و انتقالات محروم شد ممکن است مجبور باشی بیشتر در تراکتورسازی بمانی؟
 اینطور نیست. خوشبختانه با وجود اینکه چنین مشکلی برای من پیش آمده اما در حال گذراندن دوران مقدس سربازی هستم. مسوولان باشگاه تراکتورسازی لطف بسیاری به من داشتند و قرار است این زمانی که نمی‌توانم برای تراکتورسازی بازی کنم جزو خدمت سربازی‌ام حساب شود.


یعنی ممکن است بدون اینکه برای تراکتورسازی بازی کنی کارت پایان خدمت بگیری؟
 من دوست داشتم به تراکتورسازی خدمت کنم و پاسخ محبت مدیران و هواداران این تیم را بدهم اما تا امروز که از بازی محرومم و نمی‌دانم تا چه زمان این وضعیت ادامه پیدا می‌کند. امیدوارم که از این بلاتکلیفی بیرون بیایم چون برای یک فوتبالیست سخت است نتواند بازی کند. من شرایط خوبی ندارم و خودتان می‌توانید تصور کنید که وقتی یک فوتبالیست در چنین وضعی قرار می‌گیرد چه حال و هوایی دارد. شرایطی که دارم راضی کننده نیست اما مجبورم تحمل کنم تا این روزها هم بگذرد.