به گزارش افکارنیوز،

باشگاه نفت تهران مراتب اعتراض خود به فسخ قرارداد یک‌طرفه از سوی برخی بازیکنان را به سازمان لیگ اعلام کرده و انتظار دارد فدراسیون فوتبال نیز براساس مقررات در این باره مانع از تضییع حق و حقوق باشگاه‌ها شود.

در اطلاعیه باشگاه نفت آمده است:


«باشگاه نفت با توجه به اقدامات برخی بازیکنان در پایان فصل مبنی بر مذاکره با دیگر تیم‌ها، طی نامه‌ای به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود که هیچ‌یک از بازیکنان نفت که تحت قرارداد با دیگر تیم‌ها هستند، حق فسخ یک‌طرفه ندارند.

 

امروز نیز سرپرست باشگاه نفت با ارسال نامه‌ای به آقای بهاروند، رییس سازمان لیگ اعلام کرده که نفرات تحت قرارداد با این باشگاه براساس مقررات و مستندات حق فسخ ندارند.


باشگاه نفت از طریق کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال نیز این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی قویاً و قانوناً پیگیری خواهد کرد. امیدواریم باشگاه سایپا که با دو بازیکن تحت قرارداد نفت (علیاری و اسدی) قرارداد بسته نیز در این باره پاسخگوی اقدام خود باشد و دست به اقداماتی نزند که نهایتاً به تضییع حق و حقوق باشگاه‌ها منجر شود.

 

در این باره علاوه بر معیارهای قانونی و آیین نامه‌ها و مصوبات فدراسیون فوتبال، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که یکی از بازیکنان با اعلام شماره حساب مسدود و عدم اعلام شماره حساب صحیح به باشگاه از دریافت مبلغ خودداری کرده تا بتواند اینگونه اقدام به عقد قرارداد با یک تیم دیگر بکنند. باشگاه نفت همه این اتفاقات را به فدراسیون فوتبال گزارش کرده است.

 

همچنین اعلام می‌کنیم، محمد دانشگر که تاکید کرده با دو تیم مذاکراتی داشته، تحت قرارداد با نفت تهران است و نمی‌تواند همچون دیگر بازیکنان تحت قرارداد اقدام به فسخ یک‌طرفه بکند.

 

باشگاه نفت انتظار دارد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر اساس قوانین و مقررات مانع از تضییع حق و حقوق باشگاه‌ها شده و اجازه ندهد برخی بازیکنان با برخی اقدامات خاص و عجیب سعی در دور زدن قانون داشته و بدون توجه به قراردادی که دارند اقدام به عقد قرارداد با دیگر تیم‌ها کنند.

 

امیدواریم باشگاه سایپا نیز دست به اقدامات خلاف قوانین نزده و کاری نکند که منجر به از بین رفتن حق و حقوق باشگاه‌های فوتبال شود. با آگاهی از همه اتفاقات شایسته است در این باره هر چه سریع‌تر رسیدگی‌های لازم انجام شود و باشگاه نفت هم قویاً و قانوناً پیگیر این موضوع خواهد بود. تاکید داریم این فسخ‌های یک‌طرفه قانونی نبوده و باشگاه نفت هم اجازه نمی‌دهد به همین راحتی تضییع حق و حقوق باشگاه تضییع شود»