به گزارش افکارنیوز،

قرارداد مهدی طارمی آقای گل‌ ملی‌پوش دو فصل گذشته لیگ برتر از همان ابتدا بیشتر از قرارداد سایر بازیکنان ابهام داشت. حالا بعد از گذشت یک فصل انتشار اسناد و مدارک مختلف نشان می‌دهد که این قرارداد واقعا با ابهامات بسیار زیادی رو‌به‌‌رو است.

 

رد ٢‌میلیارد برای رسیدن به قرارداد ٩٠٠میلیونی؟

 

هنوز هم که هنوز، هیچ‌کسی در فوتبال ایران باور نمی‌کند که قرارداد مهدی طارمی با باشگاه پرسپولیس ٩٠٠‌میلیون تومان بوده است و بهترین مهاجم حال و حاضر فوتبال ایران در فوتبالی که بازیکنان پول‌های میلیاردی آنچنانی دریافت می‌کنند، زیر یک‌میلیارد تومان دریافتی دارد. بازیکنی که گفته شده بود با ریزه‌اسپور قرارداد ٧٠٠‌هزار دلاری امضا کرده بود و عجیب به نظر می‌رسد که او قید بالای دو‌میلیارد تومان پول را زده باشد که به خاطر ٩٠٠‌میلیون تومان دوباره به پرسپولیس بیاید. آن هم درشرایطی که پیشنهادهایی نجومی‌ از سایر تیم‌های لیگ برتری هم دریافت کرده بود.

 

کمک‌های هدایتی

 

با وجود تمام این ابهامات در سایت سازمان لیگ رسما ثبت شده که قرارداد مهدی طارمی تا پایان فصل ٩٧-٩٦ اعتبار و مبلغ ٩٠٠‌میلیون تومان ارزش دارد، اما سندی رسمی درباره کمک‌های شرکت استیل‌آذین ایرانیان به باشگاه پرسپولیس منتشر شده که سروصدای زیادی در محافل ورزشی به راه انداخت. طبق سند منتشر شده، مسئولان استیل‌آذین صراحتا مبالغ پرداخت‌شده به پرسپولیسی‌ها را به تفکیک لیست و منتشر کردند تا مشخص شود حسین هدایتی از ٢٩ بهمن ١٣٩٤ تا ٢٩ تیر ١٣٩٥ در یک بازه زمانی ٥ماهه،‌ ٥‌میلیارد و٥٦٧‌میلیون تومان پول برای پرسپولیس هزینه کرده و درنهایت به‌عنوان اسپانسر سوم مشخص شده است.

 

هدایتی چقدر پول داده بود؟

 

همان‌طور که اشاره شد، در سند منتشرشده پول‌های پرداختی به حساب باشگاه، بازیکنان و عوامل تیم برای خریداری سکه جهت پاداش‌دادن به بازیکنان از هم تفکیک شده است. بند ١٨ این سند ولی نشان می‌دهد که حسین هدایتی در تاریخ ٢٩ تیر ١٣٩٥ مبلغ یک‌میلیارد و١٥٠‌میلیون تومان بابت مهدی طارمی به این بازیکن پرداخت کرده است. حالا اما یک سوال بسیار مهم به وجود می‌آید. این‌که اگر هدایتی برای قرارداد طارمی چنین مبلغی را پرداخت کرد،‌ پس چرا در سایت سازمان لیگ رقم قرارداد این مهاجم ٩٠٠‌میلیون تومان ثبت شده است. یا این‌که اگر پول قرارداد طارمی در ابتدای فصل (با هر مبلغی) طبق سند منتشرشده پرداخت شده بود‌، این بازیکن به چه دلیل یکی از عوامل اصلی اعتصاب‌های هفته‌های آخر پرسپولیسی‌ها بود؟

 

سکوت!

 

درباره این ابهامات می‌شود سوال‌های زیادی مطرح کرد. این روزها قرارداد اکثر بازیکنان فوتبال ایران با چنین ابهام‌هایی رو‌به‌روست. ابهام‌هایی که معلوم نیست مراجع نظارتی قصدی برای رسیدگی و ورود به آن دارند یا خیر. فدراسیون فوتبال هم اعلام کرده بود با باشگاه‌هایی که ارقام غیرواقعی در قرارداد بازیکنان ثبت کنند، برخورد جدی خواهد داشت. اما همه می‌دانند که فدراسیون هم توان انجام چنین کاری ندارد و مثل سایر دستگاه‌ها سکوت کرده است.