به گزارش افکارنیوز،

لیونل مسی با هت‌تریک در پیروزی 3 بر 1 آرژانتین برابر اکوادور در دور پایانی بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، به برترین گلزن این رقابت‌ها در منطقه آمریکای جنوبی تبدیل شد، هر چند یکه‌تازی‌اش در جدول برترین گلزنان زیاد دوام نداشت، چون هم‌تیمی‌اش در بارسلونا با گلزنی برای اروگوئه به او ملحق شد.

مسی که 2 گل نخست خود را در 20 دقیقه اول بازی و گل سومش را در دقیقه 62 به ثمر رساند، ورق را به سود آرژانتینی که در دقیقه یک بازی دروازه‌اش باز شده بود، برگرداند.

اولین گل مسی او را با هموطنش هرنان کرسپو و هم‌تیمی‌اش در بارسلونا لوئیس سوارز که هر دو در مراحل مقدماتی جام جهانی 19 گل زده‌ بودند، رساند. 2 گل بعدی مسی در چهل و پنجمین بازی‌اش در مراحل مقدماتی جام جهانی او را 21 گله کرد تا پیشتاز جدول برترین گلزنان تاریخ این رقابت‌ها در منطقه آمریکای جنوبی باشد. پیشتازی مسی اما تنها تا زمانی دوام داشت که سوارز در پیروزی 4 بر 2 اوگوئه مقابل بولیوی 2 گل نزده بود. سوارز با 2 گلی که در نیمه دوم زد، 21 گله شد و به مسی رسید. 

این سومین باری بود که مسی در یکی از بازی‌های آرژانتین در مراحل مقدماتی جام جهانی بیش از یک گل می‌زد. 3 گل او به اکوادور همچنین اولین گل‌های خارج از خانه او در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 بود.