به گزارش افکارنیوز،

علیرضا کریمی کشتی گیر وزن نماینده وزن 86 کیلوگرم کشورمان که این روزها از وی با عنوان پهلوان عزت آفرین یاد می شود، در مسابقه زیر 23 سال جهان از رویارویی با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی در مرحله شانس مجدد رقابت‌های زیر 23 سال قهرمانی جهان خودداری کرد.

کریمی در حالیکه شایستگی پیروزی مقابل حریف روس را داشت به این خاطر که در دور دوم به حریف اسرائیلی نخورد در حالیکه از حریف روس پیش بود در ثانیه‌های پایانی شکست خورد تا مقابل این حریف به روی تشک نرود اما با راه‌یابی کشتی گیر روس به فینال، کریمی باید در شانس مجدد با رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کرد که با انصراف کریمی این مسابقه برگزار نشد.

هر چند این مساله در چند روز اخیر در رسانه های داخلی بازتاب گسترده ای داشت و حتی بُعد بین المللی هم پیدا کرد اما در فضای داخلی کشور افتخاری بزرگ برای کشتی گیر پهلوان کشورمان به حساب آمد و کار تا جایی پیش رفت که رهبر انقلاب نیز برای وی پیامی صادر کردند و در یک دیدار خصوصی از این کشتی گیر کشورمان تقدیر بعمل آوردند.

چه چیز را باختی؟

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران پس از حذف از رقابت های زیر 23 سال با اشاره به اینکه برای دومین مرتبه بدلیل کشتی نگرفتن با حریف اسراییلی از رسیدن به مدال طلای جهان بازمانده است، گفت: امیدوارم مسوولان این‌بار بر خلاف قبل به قول‌شان عمل کنند و پاداش من را بدهند.

این اتفاق نه تنها باعث لطمه روحی به این کشتی‌گیر و بر باد رفتن زحمات چندین ماهه او در تمرینات تیم ملی شد بلکه باعث شد تیم ایران که با مدال طلای کریمی می‌توانست بر سکوی سوم جهان بایستد در نهایت در جایگاه هشتمی جهان قرار گیرد تا از این بابت نیز کشتی ایران متضرر شود و کشتی‌گیر گمنام رژیم صهیونیستی ضمن گرفتن سکوی سومی از ایران، براحتی به مدال برنز جهان برسد.

این در شرایطی است که از دست رفتن جایگاه بر روی سکو برای تیم ملی و از دست دادن مدال طلای جهان برای علیرضا کریمی تنها 2 عنوانی بود که شاید ایران و علیرضا کریمی امسال فرصت کسب آن را از دست دادند، اما آنچه کشتی گیر پهلوان ایرانی به دست آورد بسیار بالاتر و ارزنده تر از این عناوین و مقام هایی بود که تنها چند روز پس از پایان مسابقات زیر 23 سال از یاد رفتنی بود.

چه چیزهایی را بردی؟

علیرضا کریمی با وجود داشتن تنها ۲۳ سال سن افتخارات زیادی را برای کشتی ایران در رده‌های سنی مختلف به ارمغان آورده و بارها باعث اهتزاز پرچم ایران در رویدادهای جهانی و آسیایی شده است.

کریمی، یک مدال نقره و ۲ طلای آسیا در رده نوجوانان، طلای جهان و آسیا در رده جوانان و ۲ طلای آسیا و برنز با ارزش جهان در رده بزرگسالان را در کارنامه خود دارد. باید به ویترین افتخارات کریمی دو مدال طلای جهان نیز اضافه می‌شد اما هم‌گروهی با نماینده اشغالگر قدس در رقابت‌های جهانی جوانان و این‌بار در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال باعث شد وی علی‌رغم شایستگی در رسیدن به ۲ مدال طلای جهان، مقابل رقبا به عمد شکست بخورد تا با نماینده اسراییل سرشاخ نشود.

اولین چیزی که علیرضا کریمی به دلیل عدم رویارویی با نماینده اسرائیل به دست آورد، محبوبیت ویژه در میان مردم کشورش بود. علیرضا کریمی آزادکار وزن 86 کیلوگرم کشورمان که تا دقایق پایانی از حریف روس خود پیش بود و به دلیل عدم رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، کشتی را به این حریف واگذار کرد و شانس کسب صد در صد مدال طلا را از دست داد با استقبال خوب مردم عزیز کشورمان روبرو شد. این در حالی بود که حتی کسب مدال طلا هم نمی توانست تا این اندازه نام علیرضا را بر سر زبان ها بیندازد.

از سوی دیگر کسب عنوان پهلوان که از دیرباز آرزوی کشتی گیران و ورزشکاران ایرانی بوده نیز یکی دیگر از افتخاراتی است که علیرضا کریمی به واسطه عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی به دست آورد و از حالا تا هر زمانی که وی در تیم های مختلف ورزشی کشورمان حضور یابد، با عنوان پهلوان خطاب قرار خواهد گرفت.

این روزها اما گذری در خیابان های شهر نشان می دهد که محبوبیت علیرضا کریمی به بیلبوردهای شهر هم رسیده و در اکثر تابلوهای تبلیغاتی تصویری از این کشتی گیربا عنوان پلهوان ایرانی منتشر شده است. علاوه بر این شبکه های مختلف صدا و سیما با پخش تصاویر علیرضا کریمی و سرودهای ملی، از این کشتی گیر کشورمان تقدیر کردند.

اما علاوه بر تمام جوایز و مراسم های تقدیری که برای این کشتی گیر کشورمان گرفته شد، قطعا مهمترین اتفاق این روزها، دیداری بود که علیرضا کریمی با رهبر معظم انقلاب داشت. بی شک کریمی می داند که دیداری تا این حد خصوصی با مقام معظم رهبری آرزوی میلیون ها جوان در داخل و خارج از مرزهای کشور است که حالا این افتخار نصیب مردی شده که از وی با عنوان "علیرضا بباز" در شبکه های اجتماعی یاد می کردند.

به طور حتم حالا علیرضا کریمی متوجه شده که چیزی را از دست داده و چه چیزهایی را به دست آورده است. افتخاراتی که بی شک قابل قیاس با مدال طلای وزن 86 کیلوگرم رقابت های زیر 23 سال جهان نیست