به گزارش افکارنیوز،

یک پسربچه شش ساله توانست در مدت یک سال حدود یازده میلیون دلار از طریق اینترنت کسب درآمد کند. در گزارش واشنگتن پست آمده است در گذشته کودکان مشهور جهان ستاره‌های فیلم‌های سینمایی بودند. اما این روزها بسیاری از مشهورترین کودکان جهان بازیگر نیستند بلکه ستاره‌های «یوتیوب» هستند.

یکی از مشهورترین ستاره‌های این روزهای یوتیوب رایان شش ساله است که ویدئوهای او و اسباب‌بازی‌هایش توجه میلیون ها کودک در سرتاسر جهان را به خود جلب کرده است.

از زمانی که رایان سه ساله بود والدینش همواره ویدئوهایی را از بازی او با اسباب‌ بازی‌هایش و نظرات او درباره این اسباب‌ بازی‌ها در کانال یوتیوب خود به اشتراک ‌گذاشته‌اند. نام خانوادگی و محل زندگی رایان اطلاعات محرمانه است و هرگز فاش نشده است؛ چرا که نام او به فهرست مجله فوربز از مولتی میلیونرهای یوتیوب با بالاترین درآمد راه یافته است. نام او در جایگاه هشتم این فهرست قرار گرفته است. طبق گزارش فوربز رایان از اول ژوئن سال 2016 میلادی تا اول ژوئن سال جاری، 11 میلیون دلار از طریق یوتیوب کسب درآمد کرده است.

 کودکان بسیاری از سراسر جهان که مجذوب ویدئوهای رایان شده‌اند، روزانه ساعت‌ها در حال تماشای آنها و حتی تقلید روش بازی کردن او هستند. بسیاری از طرفداران رایان حتی کانال‌های یوتیوب خودشان را راه‌اندازی کرده‌اند.

گزارش واشنگتن پست می افزاید در یک سال گذشته 10 نفر نخست ستاره‌های یوتیوب با بالاترین درآمد، مجموعاً صد و بیست و هفت میلیون دلار کسب درآمد کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد 80 درصدی داشته است.