به گزارش افکارنیوز،

نمایش جالب توجه پرسپولیس در نیم فصل اول علی پروین را نیز به ذوق آورده و او با تمجید از شاگردان برانکو ایوانکوویچ آنها را مستحق کسب دوباره جام قهرمانی دانست. اسطوره باشگاه پرسپولیس درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و همچنین تیم ملی و مسائل دیگر به صحبت پرداخته است.

ماشالله به بچه‌ها که قبل از پایان فصل قهرمان می‌شوند

باید به پرسپولیس تبریک بگویم. هم کادرفنی هم بازیکنان و مدیریت خسته نباشند. جای آقای طاهری هم خالی است خیلی برای این تیم زحمت کشید و آقای برانکو تیمی را درست کرده. آدم کیف می کند بازی آن را نگاه می‌کند. ماشاءالله به این بچه‌ها. خسته نباشید به آنها می‌گوییم، خیلی عالی بودند و به امید خدا نیم فصل دوم هم همین طور ادامه داشته باشد. من همان بازی چهارم پنجم گفتم پرسپولیس امسال هم دوباره شخصیت قهرمانی دارد. من فکر می کنم این تیم با هفت هشت امتیاز اختلاف و سه تا بازی مانده به اتمام لیگ قهرمان شود.

علیپور شبیه فرشاد پیوس گل می‌زند

ماشاءالله به این علیپور؛ باریکلا. البته جای طارمی هم خالی است اگر بود الان همزمان با آقای علیپور، آقای گل بود. علیپور واقعا دارد قیامت می کند به قول معروف فرشاد پیوسی دارد گل می زند. به نظر من  برای تیم ملی آقای کی روش به قول ماها یک نگاه خریداری به او بکند. او و مسلمان خیلی خوب هستند مسلمان دارد دوباره به روزهای اوجش برمی گردد.  البته همه تیم خوب هستند. ماشاءالله به آن جلال حسینی اینقدر با وجود و با غیرت بازی می‌کند. همه بچه‌ها خوب هستند از گلر بگیر بیا جلو؛ ولی علیپور خیلی خوب است ان شاءالله همین طور ادامه داشته باشد تا امسال برای قهرمانی آسیا برویم.

گذشته را بیخیال، پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود

چرا قهرمانی آسیا سخت باشد؟ تیم پرسپولیس الان چیزی را برای قهرمانی آسیا کم ندارد. بازی با الهلال یک اتفاق بود که این ها 4تا گل خوردند. اتفاقی بود که نمی‌دانم چه بود، حالا بازیکنان خسته بودند یا چیز دیگر، بگذریم... گذشته را رها کنید الان را بچسبید.

باید امکانات بازی تدارکاتی گردن کلفت برای کی‌روش گذاشت

سازمان لیگ دارد مسابقات را خوب برگزار می‌کند. همین طوری اگر ادامه بدهند خوب است. البته یک طوری برنامه‌ریزی کنند آقای کی‌روش هم تیم ملی یکی -دوماه در اختیارش باشد تا 5-6 بازی گردن کلفت تدارکاتی خوب بکند. حالا ما دلمان خوش نباشد که فقط به جام جهانی برویم و هیچ کاری نتوانیم بکنیم.

مراکش از دیگر تیم‌ها هم سخت‌تر است

همه تیم‌ها سخت شده اند. الان می‌گویند قرعه اینطوری شده و آنطوری شده است. به نظر من همین مراکش از همه سخت‌تر است. باید بازی‌های تدارکاتی قوی برای تیم ملی در نظر بگیریم حداقل یک پله بالا بیاییم. کار سخت است اصلا فوتبال سخت است. مثلا تیم انتهای جدولی و بالای جدولی نداریم! تیم ملی باید خوب باشد. مثل پرسپولیس الان. استقلال هم بازی با سپاهان را خوب شروع کرد و تا انتها رفت. پرسپولیس تا داور سوت را می زند ما شاءالله با 5 بازیکن حمله می‌کند. البته ما دل‌مان می‌خواهد استقلال هم مثل پرسپولیس شود که ان شاءالله می‌شود. هرگاه هم دو تیم استقلال وپرسپولیس قوی باشند تیم ملی ما هم  قوی است.

کی‌روش توان کارهای بزرگ را دارد

اگر می‌خواهیم از گروه‌مان بالا برویم کی‌روش هر چه می‌خواهد در اختیارش قرار دهند، اگر هم می‌خواهیم اوت شویم که هیچ. باید فدراسیون بنشیند با کی‌روش مشکلات را حل کند هم تیم ملی هم پرسپولیس و هم استقلال خیلی خوب کار می کنند و توان انجام کارهای بزرگ را دارند.

علیپور زحمت کشیده و نتیجه آن را می‌گیرد

در نیم فصل پارس جنوبی خیلی خوب کار کرد. تیم یکدستی که از لیگ دوم آمد و الان دوم جدول است. این نشان می‌دهد چه کار بزرگی کرده‌اند. باید به کادرفنی، بازیکنان و مدیریت این باشگاه تبریک گفت. اما در بین بازیکنان شاخص لیگ من علیپور را خیلی خوب دیدم. همه خوب هستند زیاد نمی‌توان اسم برد که خیلی خوب بوده ولی علیپور در 15 تا بازی نشان داد خوب تمرین و کار می‌کند. زحمت می کشد و استفاده آن را هم می‌برد، مسلمان هم همین طور است.

آقای برانکو باید تمدید کند

حتما باید با آقای برانکو تمدید کنند. مربی باشخصیت و کاربلد همه جوره باید از او حمایت کرد. هواداران هم اصلا اگر نباشند فوتبال اینطور رونق پیدا نمی‌کند. هواداران هستند که باعث رشد فوتبال شده‌اند و دم این هواداران گرم. کل ایران را می‌گویم از استقلال و پرسپولیس بگیر برو جلو.

مسی بهتر از رونالدو است

خود رونالدو گفته من بهترین بازیکن تاریخ هستم؟!  ولی من مسی را بیشتر از رونالدو قبول دارم. مسی، مارادونا و پله همه در زمان خودشان خیلی خوب بودند الان تو این موقعیت من مسی را بهتر از رونالدو می‌دانم حالا توپ طلا بگیرد یا نگیرد.

بازی تدارکاتی بگذارید تا شمسایی آقای گل شود

من نمی‌دانم چرا شمسایی را برای بازی تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال آماده نمی‌کنند تا رکوردش بالا برود؟ چه مشکلی دارد؟ مگر قتل کرده است؟ افتخار مملکت است. 5-10 بازی دوستانه بگذارند این کار انجام شود. الان طرف مقابل شمسایی دارد همین کار می‌کند تا رکورد شمسایی را بگیرد ما هم باید کمک کنیم شمسایی در بازی‌های دوستانه و نه رسمی بتواند با بازی کردن و گلزنی رکوردش را حفظ کند مگر چه گناهی کرده که با او چنین رفتاری می‌کنند؟ اگر خلافکار است چرا در لیگ بازی و مربیگری می‌کند؟ باید به فکر افتخار مملکت باشیم.