به گزارش افکارنیوز،

آرش نجفی در خصوص شکایت باشگاه تراکتورسازی تبریز از محمد نوری بازیکن سابق این تیم و باشگاه پارس جنوبی جم اظهار داشت: باتوجه به تغییراتی که در مقررات تعیین وضعیت بازیکنان صورت گرفته است، سیاست فدارسیون به سمتی سوق پیدا کرد که از مقررات فیفا پیروی کند. طبق قانون، باشگاه پارس جنوبی برای جذب محمد نوری باید مستقیم با مسئولان باشگاه تراکتورسازی مذاکره و نامه‌نگاری انجام می‌داد.

وی ادامه داد: برای اینکه باشگاه‌ها و بازیکنان به لحاظ اعمال حقوقی نظم و انسجام مناسبی داشته باشند، بازیکن می‌تواند با حضور در کمیته تعیین وضعیت و ارائه شرایط قراردادش را فسخ کند. در آیین‌نامه سال 1396 نقل‌وانتقالات سازمان لیگ قید شده است که بازیکن یا باشگاه می‌توانند به صورت یک‌طرفه قراردادش را فسخ کنند.

مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی تبریز تصریح کرد: اگر قرار باشد هر بازیکن یا باشگاهی بخواهد قرارداد را یک‌طرفه فسخ کند، مطمئنا هرج و مرج زیادی رخ می‌دهد. زمانی که محمد نوری با حضور در کمیته تعیین وضعیت مدارک‌اش را ارائه داده است. محمد نوری چکی برگشتی از باشگاه تراکتورسازی در دست داشته به واسطه همان چک دنبال فسخ قرارداد رفته است. البته نوری از باشگاه مبلغ تراکتورسازی 200 میلیون تومان دریافت می‌کند که عمل این بازیکن نشانگر این بوده است که تمایل دارد در باشگاه حضور داشته باشد.

نجفی افزود: بنابراین نوری با پنهان کردن برخی از مدارک فوری قراردادش را با تیم تراکتورسازی فسخ کرده که عمل این بازیکن خلاف اصل حسن و نیت است که این عمل در مقررات فیفا هم رعایت می‌شود. از طرفی مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم اظهاراتی داشتند که این قرارداد مهر سازمان لیگ داشته است. از یک طرف قانون مسئولیت فسخ یک‌طرفه را برعهده بازیکن گذاشته است نه سازمان لیگ و از طرفی دیگر مقررات فیفا بر این اصل است که باشگاه پارس جنوبی باتوجه به اصل حسن و نیت، حتما باید با مسئولان باشگاه تراکتورسازی برای فسخ قرارداد محمد نوری، وارد مذاکره می‌شد.

وی گفت: عدم نامه‌نگاری باشگاه پارس جنوبی برای این موضوع، کفایت می‌کند. از طرفی مسئولان باشگاه پارس جنوبی به هیچ وجه نمی‌توانند به مهر سازمان لیگ استناد کرده و با بازیکن مدنظر با شرایط محمد نوری، قرارداد منعقد کنند. طبق مقررات فیفا هم اصل براین است که باشگاهی که بخواهد بازیکنی که تحت قرارداد یک باشگاه دیگر است را جذب کند، در واقع عمل تحریک و اغوا را انجام داده است.

مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی در رابطه با جزای احتمالی برای پرونده محمد نوری، عنوان داشت: شدیدترین مجازات برای باشگاه پارس جنوبی می‌تواند به بسته شدن 2 پنجره نقل‌وانتقالات همانند استقلال، تراکتورسازی باشد. در این قضیه اگر بخواهم مثال ساده‌ای بزنم، باشگاه تراکتورسازی در مقام باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه و محمد نوری هم در مقام مهدی طارمی است. در کل باشگاه تراکتورسازی معتقد است محمد نوری قراردادش را غیرموجه فسخ کرده است.

نجفی ادامه داد: درکل باید به همه بازیکنان و باشگاه‌ها این موضوع اطلاع‌رسانی شود که بازیکنان نمی‌توانند با یک‌سری مدارک و دلایل حتی مهر معتبر سازمان لیگ، اقدام به فسخ قرارداد خود با باشگاه طرف قرارداد، انجام دهند. به همین منظور بهتر است در باشگاه‌ها مشاوران حقوقی حضور داشته باشد تا مشکلات از این قبیل رخ ندهد.

مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی در ارتباط با شکایت جاسم کرار بازیکن سابق تیم فوتبال تراکتورسازی از این باشگاه تبریزی، خاطرنشان کرد: کرار ادعا کرده است که مبلغی از طلب‌اش در باشگاه تراکتورسازی باقی مانده که پرداخت نشده است. ما باتوجه به دفاعیاتی که داشتیم معتقد هستیم که به خاطر بی‌انضباطی و تخلفات زیادی که این بازیکن داشته است، مستحق دریافت کل مبلغ قراردادش نیست. تمام تلاش ما این است که این مبلغ را کاهش دهیم، حتی جاسم کرار قراردادی را امضا کرده بود که در آن قبول کرده است که جریمه انضباطی شود.