به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر در حاشیه تمرین (سه‌شنبه) تیم فوتبال استقلال درباره بازی روز پنجشنبه هفته جاری این تیم با پرسپولیس گفت: ما می‌توانیم دربی را ببریم؛ خیلی دربی‌ها را می‌توانیم ببریم. من روز گذشته و دو روز پیش بازی‌های پرسپولیس و بازی آنها مقابل استقلال خوزستان را دیدم. خیلی خوب و جالب بود و نکات خوبی از این بازی هم از پرسپولیس و هم از استقلال خوزستان دیدم. فرصت‌های خوبی برای پرسپولیس داخل و بیرون محوطه جریمه وجود داشت.

وی افزود: دربی برای مردم ایران و خیلی از مردم خارج از ایران مهم است. من هم تا به حال این همه از اصحاب رسانه در تمرین ندیده بودم و حضور شما نشان دهنده اهمیت این بازی است، اما برای ما یک بازی عادی مانند بازی با سایپا و فولاد است. بعد از این دو بازی بسیار مهم مقابل العین داریم و باید خودمان را برای این بازی آماده کنیم. طبیعی است می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم و همه منتظر این بازی هستند. من یک مقدار غافلگیر شده‌ام، به دلیل کارت زردی که حسینی دروازه‌بان ما در بازی با فولاد گرفت، اما چه می‌شود کرد؟

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: رویای من این بود که فینال جام حذفی را مقابل پرسپولیس انجام دهیم و آن دربی رویایی بود، اما پرسپولیس از جام حذفی کنار رفت و این فینال انجام نشد. این می‌توانست یک بازی خاص و ویژه باشد، حتی در آسیا. اینکه پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی باشند.

شفر با اشاره به عملکرد اخیر پرسپولیس گفت: بازی پرسپولیس مقابل السد را در آسیا دیدم، آنها خیلی خوب بازی کردند و به جرأت می‌توانم بگویم بهتر از سال قبل. آنها یک پرسینگ مدرن را انجام دادند و خیلی چیزها که سال قبل نبود را عوض کردند. گفته بودم که لیگ داخلی هم بهتر از سال قبل شده است. امیدوارم ورزشگاه پر شود، مشکلی نباشد و در پایان هواداران ما خوشحال باشند. بیشتر از این نمی‌خواهم در این خصوص صحبت کنم، چون موضوعی که برای ما بسیار اهمیت دارد، وضعیت پادوانی است.

وی افزود: این یک تراژدی خیلی سخت برای ما بود، به خصوص برای خود من. می‌توانم بگویم که سلامت بازیکنان بسیار بسیار مهم‌تر از خود بازی است. بهترین آرزوها را برای پادوانی دارم، امیدوارم زودتر برگردد، او پسر بسیار بسیار خوبی است. امیدوارم او زودتر برگردد و باشگاه هم بیشترین تلاش را می‌کند تا پادوانی زودتر سلامت خودش را به دست بیاورد. نمی‌دانم پادو چه زمانی به فوتبال باز می‌گردد، اما هر وقت برگشت حتی می‌تواند به عنوان مربی به کادرفنی ما اضافه شود، اگر خودش بخواهد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه دربی در حضور اینفانتینو برگزار می‌شود و برانکو گفته در این دربی یک سورپرایز بزرگ دارد، گفت: شاید برانکو برای اینفانتینو سورپرایز دارد و مثلاً می‌خواهد با او شام به بیرون برود. نمی‌دانم شما دنبال سورپرایز هستید یا نه.

شفر در واکنش به این مسئله که همه منتظر سورپرایز شفر هم هستند، اظهار داشت: فقط می‌توانم بگویم که من سرمربی استقلال هستم و برانکو سرمربی پرسپولیس. حالا آنها گفته‌اند چه سورپرایزی دارند؟

وی در خصوص اینکه برانکو فقط گفته برای دربی سورپرایز دارد، گفت: این خیلی خوب است.

سرمربی استقلال درباره اینکه آیا اگر فرصت صحبت با اینفانتینو را داشته باشد در خصوص مشکل فوتبال ایران و عربستان صحبت خواهد کرد یا نه، گفت: به خاطر دیداری که با الهلال در کشور دیگری داریم، خبرنگاران آلمانی از من در این خصوص پرسیدند که من گفتم اصلاً منصفانه نیست. نه برای استقلال، بلکه برای هیچکس و فوتبال ایران عادلانه نیست. اگر ما در آزادی با الهلال بازی می‌کردیم، می‌توانستیم 80 هزار تماشاگر داشته باشیم، اما در آنجا نهایتاً 2 هزار نفر تماشاگر داشتیم. زمانی که ما در آسیا بازی می‌کنیم، سفرای فوتبال و ایران هستیم و باید موفق باشیم. زمانی که شما سفرای اماراتی یا اروپایی را ببینید، می‌بینید که از فوتبال ایران چه چیزهای خوبی می‌نویسند. استقلال هم به نظرم سفیر خوبی برای فوتبال ایران بود.

شفر درباره اینکه گرشاسبی گفته فرق استقلال و پرسپولیس را باید در جایگاه دو تیم در جدول دید، اظهار داشت: من یک مقدار دیر آمدم. نظر شما چیست؟ وقتی من آمدم، پانزدهم بودیم، اما اکنون سوم هستیم با همان بازیکنان. فقط تیام به ما اضافه شده که او هم یک بازی برای ما در لیگ انجام داده است. برای چه من باید در این خصوص صحبت کنم؟ شما خودتان می‌دانید ما چه وضعیتی داریم و من نمی‌توانم در این خصوص چیزی بگویم.

وی در مورد اینکه پرسپولیسی‌ها به دنبال قهرمانی در دربی هستند و واکنش او چیست، اظهار داشت: اگر آنها قهرمان شوند، قهرمانی را به آنها تبریک می‌گویم.

سرمربی استقلال با اشاره به هوادارانی که قصد دارند برای دربی به ورزشگاه بروند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که همه هواداران از یک بازی خوب لذت ببرند و هواداران بدون مشکل و خوشحال به خانه بروند.

وی ادامه داد: می‌خواهم به هواداران‌مان بگویم که از شما تشکر می‌کنم و همه انرژی و حمایتی که از آنها می‌گیریم، سعی می‌کنیم به آنها برگردانیم. هواداران خوبی داریم که همیشه حامی ما هستند و هواداران و تیم همیشه یک گروه متحد هستند. نه تنها در ایران، بلکه در اروپا هم وقتی با هواداران روبه‌رو می‌شویم، آنها واکنش خوبی دارند و هواداران ما شماره یک هستند.

شفر در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسیده بود دربی را چگونه پیش‌بینی می‌کند، گفت: "شما چه می‌خواهید؟" وقتی او با این پاسخ مواجه شد که ما برد می‌خواهیم، سرمربی استقلال پاسخ داد: "اوکی".