ماجرای نیمکت نشینی منشا چیست؟

تیم فوتبال پرسپولیس پس از آنکه مقابل السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا و استقلال تهران در لیگ برتر شکست خورد به مصاف الوصل امارات رفت تا سومین بازی خود در آسیا را برگزار کند.

دیدار شاگردان برانکو ایوانکوویچ با نماینده امارات، پیروزی دو بر صفر سرخپوشان را به همراه داشت تا هواداران این تیم تا حدودی، باخت در دیدار سنتی مقابل استقلال تهران را فراموش کنند. دومین پیروزی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوصل امارات در حالی رقم خورد که برانکو ایوانکوویچ تغییرات محسوسی در ترکیب اصلی تیمش داده بود.

معمای هافبک خبرساز حل شد

بسیاری از  هواداران اعتقاد دارند ربیع خواه بازیکنی نیست که بتواند در مرکز میدان سرخپوشان به درستی انجام وظیفه کند. هافبک دفاعی سرخ ها که مرد محبوب سرمربی کروات پرسپولیس هم هست بالاخره نیمکت نشین شد.  برانکو معتقد است ربیع خواه، همان کارهایی را در زمین انجام می دهد که مطابق انتظارش است اما نتوانست انتظارات هواداران را برآورده کند تا مجبور شود خودش به برانکو  اعلام کند نمی خواهد در ترکیب تیم قرار بگیرد. فشار روحی بر روی ربیع خواه سبب شد برانکو به خواسته او احترام بگذارد و هافبک دفاعی تیمش را بیرون بگذارد. «هو» شدن ربیع خواه در دربی هشتاد و ششم پایتخت او را نیمکت نشین کرد. اما همین امر سبب شد تا هواداران پرسپولیس خیلی زود تغییر موضع دهند و او را تشویق کنند.

سیاستی که برانکو و ربیع خواه پیش گرفتند و به نظر می رسد خیلی زود هم توانستند موفق ظاهر شوند. شاید اگر ربیع‌خواه می دانست یک بار نیمکت نشینی اش سبب می شود تا از زیر فشار هواداران خارج شود زودتر از اینها به برانکو می گفت بازی نکند تا بیش از ۳۰ بازی در زیر فشار هواداران قرار نگیرد.

مسلمان بالاخره از نیمکت کنده شد

محسن مسلمان بیش از ۶ بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس بازی نکرد تا هافبک محبوب سرخ ها که لقب «مهندس» تیم را هم یدک می کشد تبدیل به شعار اول سکوها شود و با تشویق های خود از برانکو بخواهند تا به او میدان دهد. سرمربی پرسپولیس هم بالاخره مسلمان را در نیمه دوم بازی با الوصل وارد زمین کرد تا نشان دهد در مقابل فشار هواداران چندان هم لجباز نیست!

ماجرای نیمکت نشینی منشا چیست؟

گادوین منشا برای دومین بازی متوالی در ترکیب اصلی پرسپولیس حضور نداشت. مهاجم نیجریه ای سرخپوشان که در دربی هشتاد و ششم نیز حضور نداشت این بار جای خود را به سیامک نعمتی داد تا باز هم نیمکت نشین شود. منشا که به هیچ وجه نتوانسته است انتظارات پرسپولیسی ها را در گلزنی برآورده کند حالا باید نیمکت نشینی را تجربه کند تا برانکو از او به عنوان یار تعویضی استفاده کند.

تصمیمی که برانکو به سود تیمش گرفت

باخت یک بر صفر پرسپولیس در دربی هشتاد و ششم پایتخت مقابل استقلال تهران ناراحتی شدید هواداران را به همراه داشت. این تیم که با اختلاف امتیاز ۱۵ امتیازی خود نسبت به ذوب آهن اصفهان که در رده دوم جدول است در صدر قرار گرفت تا با قهرمانی فاصله ای نداشته باشد با یک باخت مقابل استقلال وارد بحران ناخواسته ای شد.

شاید اگر پرسپولیس با همان ترکیب همیشگی اش مقابل الوصل به پیروزی می رسید و مقتدرانه هم این اتفاق می افتاد باز هم شعارهایی روی سکوها علیه سرمربی موفق این تیم سر داده می شد و لقب «بی غیرت» هم نصیب برخی بازیکنان این تیم می شد.

پرسپولیس در حالی الوصل را برد که هوادارانش از بازی نکردن ربیع خواه خوشحال بودند و به خاطر بازگشت چند دقیقه ای مسلمان به ترکیب پرسپولیس لبخند زدند تا خیالشان راحت شود سرمربی کروات محبوبشان با بازیکن محبوب تیم، لج نکرده است. برانکو لج نکرد و عاقلانه تصمیم گرفت تا هواداران پرسپولیس، عاشقانه تیمشان را تشویق کنند. بردی که هم به دل هواداران چسبید و هم حاشیه های ریز و درشت را تا حدود زیادی از اردوگاه سرخ دور کرد.