به گزارش افکارنیوز،

علیرضا جهانبخش شاید بهترین لژیونر ایرانی شاغل در فوتبال اروپا باشد. او در اولین مصاحبه اختصاصی سال 97 به بسیاری از مسائل در خصوص حضورش در آلکمار و بازی‌های تیم ملی مقابل تونس و الجزایر اشاره کرد. حرف‌های جهانبخش  را بخوانید.
* نوروز 97 را چگونه گذراندی؟(می‌خندد) مشخص است در اردوی تیم ملی بودم. از روز 28 اسفند سال قبل به سمت اردوی تیم ملی حرکت کردم و به جمع بازیکنان ملحق شدم. سال تحویل را هم در کنار بازیکنان تیم ملی سپری کردیم و برای همدیگر آرزوی بهترین‌ها را داشتیم.
* سال 96 شخصاً برای خودت به لحاظ فوتبالی سال موفقی بود؟از نظر فوتبالی اتفاقات مثبت خوبی برای من رخ داد البته می‌توانست اتفاقات بهتری هم رخ دهد. برای این حرفم هم مثال‌هایی دارم مثلاً حذف از رقابت‌های جام حذفی برای من و تیمم خیلی اتفاق بدی بود. جامی که روی آن و قهرمانی‌اش حساب ویژه‌ای بازی کرده بودیم اما به هر حال در لیگ هلند چهره موفقی داشتم و به لحاظ گل و پاس گل هم از آمارم رضایت دارم. خوشبختانه مربی‌ام هم از من رضایت کامل دارد؛ نکته‌ای که قوت قلب خاصی به من می‌دهد.
* به تیم ملی بپردازیم. چرا تیم ملی کشورمان مقابل تونس باخت؟به نظرم باخت بدی را متحمل نشدیم و بد بازی نکردیم اما از آنجا که تیم ملی مدت‌هاست نباخته، انتظارات بالاتر رفته و یک جورهایی شاید باخت‌مان خیلی‌ها را سورپرایز کرد و برایشان عجیب بود در حالی که برد و باخت در بازی‌های تدارکاتی آخرین موضوعی است که همه به آن توجه و آن را مد نظر دارند.
* مقابل الجزایر بازی خیلی خوبی انجام دادید و برد خوبی کسب کردید.الجزایر شرایطی مانند مراکش داشت؛ تیمی که بازیکنان بسیار خوبی در آن حضور داشتند و حتی خط جلوی الجزایر قوی‌تر از مراکش بود و بازیکنان بسیار خوبی در آن حضور داشتند. من فکر می‌کنم برد و باخت مهم نیست البته مقابل تونس هم تساوی نتیجه عادلانه‌تری بود.
* از پاس گل خوبت که موجب گل زیبای سردار مقابل الجزایر شد برای ما حرف بزن!خدا را شکر که در کنار سایر بازیکنان موفق شدم در امر گلسازی موفق باشم. به هر حال گل قشنگی بود که به همه چسبید.
* از نظر فنی فکر می‌کنی الجزایر تا چه حد قدرت مراکش را داشت؟به نظر من مراکش در اندازه‌های الجزایر نبود اما شبیه‌سازی یک تیم آفریقایی با مراکش مد نظر سرمربی تیم ملی ایران قرار داشت که طبعاً به آن رسید.
* برد پرگل و عجیب اسپانیا مقابل آرژانتین موجب ترس بازیکنان تیم ملی ایران نشده؟اسپانیا تیم فوق‌العاده‌ای است اما آرژانتین هم در آن دیدار مسی را نداشت و با یک دیدار نمی‌توان در مورد یک تیم حرف زد. همه دنیا می‌دانند اسپانیا تیمی بسیار قوی و قدرتمند است اما ما مقابل این تیم و سایرین تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم و بدون ترس از اسپانیا بازی می‌کنیم، ضمن اینکه اولین دیدار ما مقابل مراکش است که سعی می‌کنیم بهترین نمایش خود را مقابل این تیم ارائه دهیم. بالا نگه داشتن پرچم ایران مهم‌ترین و حائز اهمیت‌ترین نکته برای ماست.
* در آخرین برنامه 90 سال قبل، تو و چند بازیکن دیگر در نظرسنجی بهترین بازیکن حضور داشتید اما امید ابراهیمی به عنوان بهترین انتخاب شد. از انتخاب نشدن ناراحت نشدی؟حس خاصی نداشتم و نظر خاصی هم در مورد نظرسنجی ندارم. همیشه به نظر مردم احترام زیادی می‌گذارم اما به خاطر تعدادی که به من رأی دادند و آن انتظاری که از من دارند سعی می‌کنم بهترین نمایش را ارائه دهم.
* مهدی مهدوی‌کیا تو را به عنوان بهترین بازیکن ایران در سال گذشته معرفی کرد؛ در این رابطه چه صحبتی داری؟آقامهدی همیشه به بنده لطف داشته و دارد. من هم سعی کرده‌ام آقامهدی را الگوی خودم قرار دهم.
* کیا هم  گفته وقت آن رسیده که از فوتبال هلند جدا شوی؟توکل به خدا می‌کنم و امسال سالی است که می‌تواند زمینه جدایی من را از هلند فراهم کند. حالا مقصد کدام کشور باشد و لیگ کدام کشور اروپایی، باید منتظر ماند و صبور بود.
* پیروزی پرگل هلند مقابل پرتغال چه بازتابی داشت؟این پیروزی بزرگ بازتاب بسیار خوبی در هلند داشته است. تیم ملی هلند در حال تغییر نسل است و مربی جدید این کشور رونالد کومان در حال ایجاد تغییرات کلی در تیم ملی هلند است.