به گزارش افکارنیوز،

 پرسپولیس در یکی از دیدارهای حساس خود در دور برگشت موفق شد با تساوی در خانه تیم ازبکستانی جواز صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را بدست بیاورد.

محمد پنجعلی درباره نحوه صعود و بازی پرسپولیس در لیگ آسیایی و خلیج فارس حرف زد.

متن صحبتهای وی در ادامه می آید:

 

*پرسپولیس کمی سنگین بازی نمی کرد؟

- با توجه به تغییراتی که در تیم بوجود آمده و یک تعداد بازیکنی که از تیم جدا شدند پرسپولیستاحدی تحت تأثیر این وضعیت است. با این حال بازی در لیگ قهرمانان آسیا هم آسان نیست چون همه تیم هایی که به این مسابقات می آیند برای این بازی ها برنامه دارند.

* پس از این تساوی رضایت داشتید؟

- البته که داشتیم. با همین تک امتیاز که ممکن بود بدستش نیاوریم پرسپولیس صعودش را مسجل کرد. در چنین دیدارهایی یک امتیاز حکم برد دارد. مهم این بود که پرسپولیس به خواسته اش رسید.

* قبول دارید پرسپولیس به شادابی ابتدای فصل بازی نمی کند؟

- طبیعی است که تیم خسته از بازی های لیگ و آسیا و اردوهای تیم ملی باشد. ضمن اینکه تیم تقریبا قهرمانی اش را هم مسجل می بیند ولی این دلیل نمی شود که لیگ آسیایی را جدی نگیرند. این را باید به حساب فراز و نشیب های یک تیم در طول یک فصل گذاشت که فکر می کنم این روزها هم گذراست.

 

* اما هوادار انتظار دیگری دارد؟

- قطعا بازیکنان پرسپولیس باید با اقتدار به بازی های شان ادامه دهند. قهرمانی در لیگ برتر با اقتدار و با تفاضل امتیاز زیاد شایسته این تیم خوب است که در لیگ هیچ حریفی تاب رویارویی با آن را ندارد.

* می شد نسف قرشی را شکست داد؟

- شاید اگر برانکو کمی ریسکی بازی می کرد پرسپولیس راحت برنده می شد ولی ریسک می تواند برعکس هم جواب بدهد. اگر نسف روی حملات پرسپولیس ضد حمله می زد و به گل می رسید تکلیف چه می شد؟ نسف هم تیم خیلی خوبی است که در لیگ ازبکستان خوب ظاهر شده و ما دیدیم که این تیم در خانه خودش هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

* جای محسن مسلمان در ترکیب خالی نبود؟

- محسن مسلمان را همه می شناسیم. فوتبالیستی تأثیرگذار که اگر 90 دقیقه هم در زمین کاری نکند ولی ممکن است با یک پاس ورق را برای تیمش برگرداند. به هر حال این خواسته کادر فنی است باید به آن احترام گذاشت.

 

* بازی آخر با السد را چطور پیش بینی می کنید؟

- السد تیم خوبی است ولی در آزادی حتما کار دشواری با ما خواهد داشت. السد خوب است ولی نه در آن حد که پرسپولیس نتواند شکستش بدهد. بچه ها برای اثبات خودشان هم که شده باید این تیم را شکست بدهند تا با صدرنشینی به دور بعد برسند.

* پرسپولیس در لیگ با یک تساوی قهرمان می شود این یک امتیاز طلسم شده است؟

- متأسفانه این اتفاق هنوز رخ نداده است. اعتقادی به طلسم ندارم. در دیدار با سایپا که تیم با نفرات دوم و سومش بازی می کرد ولی در بازی بعد با پدیده بازی سختی در پیش است ولی فکر می کنم در همین بازی و در مشهدالرضا(ع) جشن قهرمانی پرسپولیس هم برگزار شود و خیال هواداران هم از این بابت راحت خواهد شد.