به گزارش افکارنیوز،

او بالا و پایین‌های اطراف پرسپولیس را بهتر از هر ‌فرد دیگری می‌شناسد و شاید بتوان گفت ثبات در نتیجه‌‌گیری در زمان سرمربیگری پروین، یکی از اصول پرسپولیس بود. حالا که برانکو با پرسپولیس دچار بحران در نتیجه‌‌گیری شده و افت را به معنای واقعی تجربه می‌کند، بد ندیدیم با پروین به صحبت بپردازیم.

*علی‌آقا! تهران نیستید؟

نه، چند روزی در بهشهر هستم و برای کارهای شخصی به بندر امیرآباد آمده‌ام. یکی، دو روز دیگر به تهران برمی‌گردم.

*بازی پرسپولیس مقابل نسف قرشی را دیدید؟

بله. پرسپولیس منطقی بازی کرد، یک امتیاز می‌خواست که گرفت و رفت مرحله بعد. البته می‌توانست بازی را ببرد اما به هر چیزی که می‌خواست، رسید.

*خیلی‌ها می‌گویند تیم برانکو افت کرده و مثل قبل، بازی نمی‌کند. شما این موضوع را قبول دارید؟

افت کردن برای همه تیم‌ها پیش می‌‌آید. بالاخره بازیکن‌ها و مربی‌ها هم انسان هستند، ماشین که نیستند! این افت کردن طبیعی است، یک دوره دارد که می‌گذرد. نباید همه کاسه، کوزه‌ها را به خاطر دو نتیجه بد، سر این بازیکنان بشکنیم. خودم سرمربی همین پرسپولیس بودم و می‌دانم در این تیم چه می‌گذرد. یک وقتی، تیم من هم افت می‌کرد اما ما با یکی، دو برد دوباره برمی‌گشتیم. رئال‌مادرید را دیدید اول فصل‌ چی بود؟ حالا ببینید‌ چی شده که جلوی یوونتوس در ایتالیا این‌طور بازی می‌کند و 3 گل می‌زند. همین رونالدو که می‌گفتند افت کرده، چه قیچی برگردانی زد، دیدید. پرسپولیس هم مثل بارسلونا، مثل رئال‌مادرید ممکن است افت کند اما برمی‌گردد.

*علی‌آقا! شما انتقادی به مدل کار برانکو ندارید؟

برانکو مربی خوبی است که تیم را متحول کرده. شما یادت باشد که هیچ‌کس بی‌عیب و نقص نیست اما حالا که پرسپولیس افت کرده، باید همه دست به دست هم بدهیم و هر کس، هر کاری از دستش برمی‌‌آید، انجام دهد تا پرسپولیس به دوران خوبش برگردد. من فکر می‌کنم برانکو آن‌قدر مربی باهوشی هست که تیم را متحول کند. خودش باعث شده تیم با این نتایج خوب، قهرمان دوباره لیگ شود، خودش هم می‌داند چطور تیم را نجات دهد.

*در مورد نیمکت‌نشینی مسلمان و منشا چه نظری دارید؟

ما که نمی‌دانیم بین مسلمان و برانکو چه گذشته و چرا او نیمکت‌نشین شده اما در این مواقع، باید به مربی حق داد. برانکو هر روز داخل رختکن و زمین تمرین، با این بازیکنان نفس به نفس می‌شود و او بهتر از من و شما می‌داند چه بازیکنی را به کار بگیرد و چه کسی را بیرون بگذارد. یک زمانی در تیم من، ضیا عربشاهی خوب نبود و من مجبور می‌شدم این بازیکن را کنار بگذارم تا با خودش کنار بیاید و با آمادگی برگردد. الان شاید برانکو با مسلمان یا منشا هم همین کار را می‌کند. یک چیزهایی در مربیگری وجود دارد که فقط خودِ مربی آن را می‌داند نه آدم‌های دیگر. باید ببینیم برانکو بعداً چه تصمیمی می‌گیرد.

*شما فصل قبل می‌گفتید پرسپولیس که تا جمع 4 تیم پایانی لیگ قهرمانان رفته، می‌تواند حتی قهرمان هم بشود. حالا که پرسپولیس از گروه خودش صعود کرده، فکر می‌کنید بتواند امسال در آسیا قهرمان شود؟

الان کار خیلی سخت شده است. در همین مرحله گروهی دیدید که کار برای بچه‌های ما چقدر سخت بود. ذوب‌آهن و تراکتور باختند و استقلال و پرسپولیس گاهی به مشکل برمی‌خوردند. در این فصل، همه تیم‌ها سرسخت و گردن‌کلفت هستند. پرسپولیس هم نمی‌تواند بازیکن جذب کند که این موضوع، کارش را صدبرابر سخت‌تر می‌کند. ان‌شا‌ءا...  پرسپولیس همین‌طور آرام آرام بالا برود و به مرحله بعدی برسد.

*بازی‌های تیم ملی را هم دیدید؟

نه من در ایام عید درگیر بودم و نتوانستم به صورت کامل، بازی‌ها را ببینم.