به گزارش افکارنیوز،

حشمت مهاجرانی در واکنش به صحبت‌های اخیر کارلوس کی‌روش در مورد سطح آمادگی ملی‌پوشان شاغل در لیگ برتر ایران گفت: من تا حدودی با خصوصیات کی‌روش آشنا هستم، ولی فوتبال مملکتم را خیلی بیشتر از کی‌روش دوست دارم. در بازی‌های دوستانه تیم ملی که اخیراً برگزار شد، به خوبی دیدیم که بازیکنان شاغل در لیگ برتر ایران دست‌کمی از لژیونرها ندارند. آنها پا به پای دیگر بازیکنان جنگیدند و دویدند.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در ادامه افزود: استخوان بندی اصلی تیم ملی از بازیکنانی که در خارج از ایران بازی می‌کنند شکل می‌گیرد و فقط دو سه بازیکن لیگ برتری در ترکیب تیم ملی قرار می‌گیرند. در ضمن لیگ برتر ایران هم شرایط خوبی دارد و شما می‌بینید که بازیکنان گاهی اوقات در فاصله پنج روز دو بازی انجام می‌دهند.

وی در ادامه این گفت‌وگو خاطر نشان کرد: کی‌روش فوتبال عربستان را مثال می‌زند که چند بازیکن را راهی اسپانیا کرده و ظاهراً آنها اضافه وزن هم پیدا کرده‌اند. البته باید بگویم که آقای کی‌روش! الگوی فوتبال ما عربستان نیست. ما باید به کشورهای پیشرفته و صاحب‌نام نگاه کنیم و الگو بگیریم. ما تیم اول  آسیا هستیم و مطمئناً در جام جهانی هم تلاش می‌کنیم تا نتایج خوبی بگیریم.

مهاجرانی در پایان اظهار داشت: کی‌روش از تعطیلی 40 روزع لیگ برتر صحبت کرد، ولی بعداً آقایان تاج و ساکت گفتند که درخواست او به این شکل نبوده است. در مجموع حرف او در مورد تعطیلی لیگ جالب نبود، ضمن اینکه برخی از صحبت‌های کی‌روش هم برای مربیان زحمت‌کش ما خوشایند نیست و بهتر است سرمربی تیم ملی در برخی مسائل تجدیدنظر کند.