به گزارش افکارنیوز،

بیژن طاهری مربی تیم استقلال بازی با سیاه‌جامگان را مهم دانست و از تلاش بازیکنان برای کسب سه امتیاز در این بازی تقدیر کرد. طاهری معتقد است قرارداد شفر باید برای فصل آینده تمدید شود تا این تیم فصل آینده یکی از مدعیان قهرمانی باشد.

با مربی آبی‌پوشان درخصوص شرایط استقلال و همچنین بحث تمدید بازیکنان برای فصل آینده همکلام شدیم.

نظرتان درخصوص بازی مقابل سیاه‌جامگان چیست؟

این سه امتیاز برای ما خیلی مهم بود. باید از بازیکنان تیم تشکر کنیم که در این دیدار جانانه بازی کردند و توانستیم به پیروزی برسیم. قبل از بازی به بازیکنان گفته بودیم که این بازی خیلی مهم است و نباید حریف را دست‌کم گرفت. آنها هم این موضوع را درک کردند و برای اینکه فاصله‌مان با صدر جدول کمتر شود برد را به دست آوردیم.

اما سیاه‌جامگان با این نتیجه سقوط کرد.

سیاه‌جامگان تیم خوبی بود. آنها در این فصل دچار بدشانسی‌های زیادی شده بودند و همین سبب شد که امتیازات زیادی را از دست بدهند. امیدوارم آنها در لیگ یک خوب ظاهر شوند و بتوانند دوباره به لیگ برتر بازگردند.

این روزها بحث تمدید قرارداد وینفرد شفر است.

به نظر من باید قرارداد شفر تمدید شود چون انتقاد دارم که یک مربی چه کاری را باید انجام دهد تا قراردادش تمدید شود؟ حیف است که شفر از فوتبال ایران برود.

طی روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر مذاکره جباروف با سایر تیم‌ها به گوش رسید.

اینها همه در حد حرف است. تا جایی که من می‌دانم هیچ‌کدامیک از بازیکنان قصد جدایی از تیم را ندارند. از استقلال بهتر کجا می‌توانم بروم. همه تلاش می‌کنند که به تیم‌های بزرگ بروند. این همه هوادار و توجه به بازیکن می‌شود.

قبول دارید که اگر شفر از ابتدای فصل حضور داشت شرایط طوری دیگری بود؟

به هر حال شرایط اینگونه نشان می‌دهد. شاید اگر شفر از ابتدای فصل بود ما قهرمانی را هم کسب می‌کردیم. البته نباید منکر زحمات سایرین هم بود. حتما آن‌موقع مشکلاتی وجود داشته است. امیدوارم شفر بماند تا استقلال فصل آینده برای قهرمانی بسته شود.

شایعه شده شفر از عملکرد چشمی و ابراهیمی در بین نیمه همین بازی ابراز نارضایتی کرده است.

اینها در همان حد شایعه‌ای است که شما می‌گویید. نیمه دوم تیم ما تازه راه افتاد پس چگونه بین آنها اختلاف به وجود آمده است؟ البته من بین دو نیمه بازیکنان را گرم می‌کردم و در رختکن حضور نداشتم. در حال آماده‌سازی علی قربانی بودم تا به میدان بروم.

دوست دارید فینال جام حذفی در کدام شهر برگزار شود؟

برای ما فرقی نمی‌کند که بازی کجا برگزار شود. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود هرجا که سازمان لیگ بگوید به میدان می‌رود. ما می‌خواهیم قهرمان شویم و دنبال کسب سهمیه هستیم.

از آخرین مصدومان‌تان صحبت کنید.

فکر می‌کنم آنها به بازی با الهلال برسند. تیام که از روز گذشته به دویدن دور زمین پرداخت. بازی با الهلال برای‌مان خیلی مهم است چون می‌خواهیم با صدرنشینی به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنیم تا در مرحله کار راحت‌تری را در پیش داشته باشیم.

شفر هم جلسه‌ای را با کارلوس کی‌روش برگزار کرد.

ما رابطه بسیار خوبی با تیم‌ملی داریم. شفر هم همیشه از تیم‌ملی ایران حمایت می‌کند و هر کمکی از دست شفر بر بیاید برای موفقیت تیم‌ملی انجام می‌دهد