به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر از هفت ماه قبل هدایت استقلال را برعهده گرفت و موفق شد این تیم را از روزهای کابوس وار ابتدای فصل به تیمی مدعی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تبدیل کند. همین عملکرد خوب در کنار جنجال هایی که پیرامون تمدید قرارداد شفر با باشگاه استقلال رقم خورد طی روزهای گذشته مورد توجه رسانه های مطرح آلمان از جمله سایت DIE WELT قرار گرفت.

این سایت آلمانی با استناد به گزارش چند روز قبل در رسانه‌های ایران در قبال بحران دلار در ایران و دردسرهایی که در راه تمدید قرارداد وینفرد شفر با استقلال رقم زد، نوشت:« وینفرد شفر و کارفرماهایش در استقلال مشکل چندانی در راه تمدید قرارداد ندارند اما تنها مساله به بحران های اخیر در بازار ارز ایران و بالا رفتن ارزش دلار در مقابل ایران برمی گردد که ماندن مربی آلمانی در تهران را با تردیدهایی مواجه کرده است».

DIE WELT ادامه داد:« شفر حقوق و دستمزد خود را با یورو و دلار دریافت می کند در حالی که بودجه باشگاه استقلال از سوی هیات مدیره با ریال بسته شده است از همین رو بعد از این که به طور قابل توجهی ریال در هفته های گذشته پیرامون بحران های اقتصادی و سیاسی ارزش خود را از دست داده است دو طرف برای تمدید قرارداد با چالش هایی روبرو شده اند که همین امر دلخوری شفر را در پی داشته است».

سایت آلمانی در ادامه با اشاره به این که شفر در کمتر از شش تا هفت ماه توانست استقلال را از انتهای جدول لیگ برتر جدا و به جمع مدعیان بازگرداند سایر موفقیت های این مربی را برتری در دربی حساس تهران مقابل 100 هزار تماشاگر و رساندن استقلال به فینال جام حذفی و دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا رساند که باعث و بانی تمجید وزیر ورزش ایران و ستایش وینفرد شفر توسط مسعود سلطانی فر شد.