به گزارش افکارنیوز،

حمید استیلی در رابطه با فصلی که برای پرسپولیس گذشت و انتقادهایی که به این تیم می شود گفت: حفظ قهرمانی همواره سخت تر از قهرمان شدن است و بازیکنان پرسپولیس کار بزرگی را انجام دادند.

وی ادامه داد: پرسپولیس در نیم فصل نخست نتایج فوق العاده ای را کسب کرد و افت نسبی این تیم در نیم فصل دوم هم امری طبیعی در فوتبال است، منچسترسیتی بهترین نتایج را گرفت اما دیدید که افت نسبی آن ها باعث شد در دو هفته متوالی متحمل شکست شوند.

استیلی افزود: البته پرسپولیس پس از چند بازی که شاید کمی صلابت گذشته را نداشت بازهم به شرایط عادی بازگشت و انتقاد به تیمی که از نقل و انتقالات محروم بوده و سه هفته مانده به پایان رقابت ها قهرمانی خود را برای دومین سال متوالی قطعی کرده است غیر منطقی و بیشتر از طرف کسانی مطرح می شود که با فوتبال آشنایی کافی ندارند.

سرمربی اسبق پرسپولیس در رابطه با نیمکت نشینی های محسن مسلمان هم گفت: مسلمان بازیکن خوبی است اما اولویت باید همواره تیم باشد نه فرد. در تاریخ باشگاه پرسپولیس بازیکنان زیادی آمده و رفته اند اما پرسپولیس همچنان پابرجا مانده است؛ در نهایت باید به تصمیم سرمربی تیم احترام گذاشت و بازیکنان بهتر است برای رسیدن به ترکیب اصلی به فکر مبارزه کردن باشند.

حمید استیلی در واکنش به این پرسش که اگر جای بازیکنان امروز پرسپولیس بود چه تصمیمی می گرفت خاطرنشان کرد: امروز پرسپولیس و استقلال بیشترین پول را پرداخت می کنند و بیشترین هوادار را هم دارند اما در زمان ما شرایط اینگونه نبود و نمی توان شرایط دوره مارا با این دوره مقایسه کرد.

وی ادامه داد: یادم می آید آن زمان بانک تجارت حاظر بود پنج میلیون تومان به من پرداخت کند اما همان زمان علی پروین به من گفت چها و نیم میلیون بابت پیراهن پرسپولیس و با توجه به اینکه محمد پنجعلی کاپیتان تیم ملی پانصدهزار تومان می گیرد به تو چهارصد و پنجاه هزار تومان می دهیم؛ این نکته را هم در نظر داشته باشید که آن زمان بازیکن ملی پوش هم محسوب می شدم و در نهایت با پرسپولیس قرارداد بستم.

کاپیتان اسبق پرسپولیس در رابطه با استعداد های خوبی که به فوتبال کشورمان معرفی کرده و علت دوری او از فوتبال هم گفت: برای کار کردن در فوتبال باید فضای مناسب فراهم باشد و آن زمان است که با فراغ خاطر در آن کار می کنم؛ بازیکنانی مانند صادق محرمی، علی علیپور، مهدی طارمی، مهدی مهدی پور و برادران محمدی را به فوتبال معرفی کردم و اگر شرایط مهیا باشد وارد فضای فوتبال خواهم شد.