به گزارش افکارنیوز،

گرانی ناگهانی دلار که پنج‌شنبه لب مرز ۵ هزار تومان معامله می‌شد و یک‌شنبه به مرز ۶ هزار تومان رسید و دیروز تا مرز ۷ هزار تومان پیشروی کرد، تمدید قرارداد وینفرد شفر را با اما و اگر روبه‌رو کرده است. استقلال وقتی با شفر قرارداد بست، دلار کمتر از ۴ هزار تومان بود و مبلغ قرارداد ۳۵۰ هزار دلاری شفر ارزان محسوب می‌شد اما حالا توقع ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار دلاری شفر با دلاری که به ۷ هزار تومان رسیده، او را ناخواسته به یک مربی گران تبدیل می‌کند.

گرانی دلار و تمدید قرارداد شفر به سوژه این روزهای خبرورزشی تبدیل شده و متأسفانه برخی مخاطبان روزنامه دچار سوءتفاهم شده‌اند. برخی مخاطبان از خبرورزشی گلایه دارند چرا گرانی دلار را به قرارداد شفر مرتبط می‌داند و چیزی درباره قرارداد برانکو نمی‌نویسد؟

برای آگاهی این دسته از مخاطبان عزیز لازم به یادآوری است؛ آن که این روزها برای تمدید قرارداد سرگرم مذاکره است، وینفرد شفر نام دارد نه برانکو ایوانکوویچ!

سرمربی پرسپولیس کم یا زیاد، گران یا ارزان قراردادش را چند ماه پیش تمدید کرد و اگر هر دلار ۱۰ هزار تومان شود هم باشگاه پرسپولیس باید دستمزد او را به دلار بپردازد. اگر برانکو هم مثل شفر در مرحله تمدید قرارداد بود، حتماً در مورد اثر گرانی دلار روی روند مذاکرات او می‌نوشتیم، همان‌طور که وقتی برانکو به ایران آمد و باشگاه پرسپولیس ناچار شد بدهی مالیاتی او را بپردازد، نوشتیم خلاف آنچه باشگاه پرسپولیس ادعا می‌کند، استخدام برانکو ارزان درنیامده است...

مطمئن باشید نه گرانی دلار زیر سر ماست که خودمان قربانی این گرانی هستیم و افزایش بی‌رویه قیمت کاغذ شغل‌مان را تهدید می‌کند و نه دنبال قطع همکاری شفر و استقلال هستیم چون حتی با دلار ۱۰ هزار تومانی هم حفظ شفر را به نفع استقلال می‌دانیم. فقط پرسش‌مان این است که چرا استقلال از همان اول به گونه‌ای با شفر توافق نکرد که حالا بالا رفتن قیمت دلار تن و بدنش را بلرزاند؟

دلار اگر گران شود، برای همه گران می‌شود، هم برای پرسپولیس که باید حقوق برانکو را به دلار بپردازد، هم برای استقلال که باید شفر را راضی به تمدید قرارداد کند و هم برای فدراسیون که البته این وسط، ماجرا تفاوت‌هایی هم دارد... فدراسیون فوتبال درآمدش از جام جهانی دلاری است و همان دلار را به کی‌روش می‌دهد، پرسپولیس از قبل با برانکو قرارداد بسته و ناچار است پول او را بدهد اما استقلال هنوز با شفر تمدید نکرده و باید هر چه زودتر این کار را انجام بدهد تا افزایش بی‌رویه قیمت دلار مانع انجام این کار نشود.