به گزارش افکارنیوز،

این باشگاه در آستانه دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و تراکتورسازی تبریز در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

تیم سپیدرود رشت فردا (جمعه) در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف تیم تراکتورسازی تبریز خواهد رفت. نظر به اینکه فرزندان دیار میرزا برای بقا در لیگ برتر سه گام اساسی در پیش دارند، باشگاه سپیدرود لازم می‌داند ضمن تبریک مجدد عید نوروز و آرزوی سلامتی و شادکامی برای عموم مردم و هواداران عاشق و وفادار، با عنایت به حساسیت شرایط پیش رو، مراتب زیر را به اطلاع هواداران برساند:

۱- چنان که در مصاحبه‌ها و بیانیه‌های قبلی تأکید داشته‌ایم، استراتژی اصلی باشگاه بقا در لیگ برتر است و همه اقدامات باشگاه در همه سطوح مدیریتی، اجرایی، فنی و رسانه‌ای محقق ساختن این استراتژی است؛ بنابراین از همه هواداران عاشق سپیدرود این انتظار وجود دارد که با این استراتژی باشگاه همسو شوند و اجازه ندهند هیچ اقدام، رفتار و گفتاری، آن را تحت‌الشعاع قرار دهد.

۲- هواداران ارتش سرخ حتماً بر این امر آگاه هستند که شرایط محیط خارج از باشگاه مشتمل بر فضاسازی روانی، شایعه‌سازی، دروغ‌زنی، ایجاد اختلاف، حسادت و … ذیل رقابت‌های غیرسازنده و منفی شکل می‌گیرند و اگر به درستی مدیریت نشوند، می‌توانند بر کارکرد تیم تاثیر منفی بگذارند. در واقع، نقش اصلی در شناسایی این پدیده‌ها و مدیریت آن‌ها بایستی توسط هواداران عزیز سپیدرود انجام گیرد و با درک صحیح از شرایط خطیر و حساس تیم، اجازه ندهند حاشیه‌سازان به اهداف خود نایل شوند و باشگاه نیز در موقعیت زمانی مناسب برای دفاع از حقوق خود اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

۳- ارتش سرخ گیلان در مسابقه حساس خانگی فردا، نیاز به سه امتیاز این بازی خواهد داشت تا دو گام بعدی را برای حفظ تیم در لیگ را با قدرت مطمئنه بردارد. آنچه مهم است اینکه، دو بازی خانگی آتی برای ما یک مزیت است؛ بنابراین، هواداران عزیز باید مراقب باشند که افرادی به‌عنوان هوادار سپیدرود با اقدامات به ظاهر خیرخواهانه و با توجیه تعصب و وفاداری به تیم برابر حرکات ناشایست بازیکنان رقیب و یا جریان داوری و … دست به عملی بزنند که ارتش سرخ با مشکل مواجه شود. مدیریت سکوها، موضوع حساسی است که هم عموم هواداران و هم لیدر‌های باشگاه باید به آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

۴- کادر فنی مجرب و با کفایت و محبوب سپیدرود در بازی روز جمعه با تیم تراکتورسازی تبریز که اهمیت و حساسیت مضاعفی دارد با تکیه بر تجربیات خود و تعصب و غیرت بازیکنانش، علاوه بر اینکه تدابیر ویژه‌ای برای پیروزی در این بازی اندیشیده است، نیازمند حمایت و پشتیبانی انبوه هوادارانی است که حلقه اصلی پیروزی‌های سپیدرود است. اطمینان داریم با حضور پرشور و انبوه هواداران، مسیر بقای ما در لیگ هموارتر خواهد شد.

۵- مالک باشگاه سپیدرود در راستای ایجاد امنیت روانی و تزریق آرامش به تیم و نیز ایفای تعهدات قانونی خود به بازیکنان، سه درصد از مبلغ قرارداد آنان به صورت نقدی پرداخت شده و ۲۰ درصد به صورت چک آماده تحویل به بازیکنان است و در مجموع تاکنون ۴۸ درصد از مطالبات بازیکنان به صورت نقدی و ۲۰ درصد به صورت چک و در مجموع ۶۸ درصد پرداخت شده و باشگاه متعهد است که در پایان فصل با کلیه بازیکنان تسویه مالی انجام دهد.

در پایان مجدداً از هواداران پر شمار سپیدرود که در بازی‌های خانگی پیش رو برای حمایت از تیم به ورزشگاه سردارجنگل می‌آیند و یا به هر طریقی، عشق و وفاداری خود را نشان می‌دهند، تقدیر و تشکر می‌کنیم. خوشبختانه آنچه در فضای واقعی و مجازی هواداری قابل رویت است اتحاد حداکثری هواداران ارتش سرخ با کادر فنی و مدیریتی باشگاه است و امیدواریم در پایان بازی‌های لیگ با این اتحاد و همدلی پایدار، سپیدرود عزیز در لیگ برتر ماندگار شود.