به گزارش افکارنیوز،

مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و رقابت های جهانی 2018 مجارستان روزهای 19 تا 21 اردیبهشت ما در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

بنا بر این گزارش رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

57 کیلوگرم: 1- رضا اطری (مازندران) 2- مهران رضا زاده (مازندران) 3- فرهاد جلایی (تهران) 4- نادر حاج اقا نیا (کرمان)

61 کیلوگرم: 1- باقر یخکشی (مازندران) 2- محمد رمضان پور (مازندران) 3- ایمان صادقی (مازندران) 4- محمد نامجومطلق (گیلان)

65 کیلوگرم: 1- حسن مرادقلی (تهران) 2- مهران نصیری (مازندران) 3- یونس امامی (تهران)

70 کیلوگرم: 1- نیما اشقاقی (مازندران) 2- محمدرضا سرگو (البرز) 3- حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی)

74 کیلوگرم: 1- مصطفی حسین خانی (تهران) 2- سعید داداش پور (تهران) 3- مسعود کمروند (مرکزی) 4- حامد رشیدی (کرمانشاه)

79 کیلوگرم: 1- امید حسن تبار (مازندران) 2- علیرضا قاسمی (تهران) 3- محمد زارعی (توابع تهران) 4- محمد متقی نیا (خراسان رضوی) 5- عزت اله اکبری (مازندران)

86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (مازندران) 2- کامران قاسم پور (مازندران) 3- احمد بذری (مازندران) 4- علیرضا کریمی (همدان)

92 کیلوگرم: 1- علیرضا کریمی (البرز) 2- رضا بیات (تهران) 3- ارشک محبی (کرمانشاه) 4- علی ابراهیمی (خراسان رضوی) 5- مهدی هدایتی (مازندران)

97 کیلوگرم: 1- علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 2- مجتبی گلیج (مازندران) 3- دانیال شریعتی نیا (همدان) 4- حسین رمضانیان (مازندران)

125 کیلوگرم: 1- پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 2- یداله محبی (کرمانشاه) 3- جعفر شمس ناتری (گیلان)

کشتی فرنگی:

55 کیلوگرم: 1- رضا خدری (البرز) 2- رامین باستانی (تهران) 3- جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 4- امین مرادخانی (آذربایجان غربی)

60 کیلوگرم: 1- مهرداد مردانی (خوزستان) 2- محمد فقیری (توابع تهران) 3- رضا عباسی (البرز) 4- بهروز ملکی (خوزستان)

63 کیلوگرم: 1- محسن حاجی پور (مازندران) 2- محمد نوربخش (تهران) 3- سامان عبدولی (خوزستان) 4- میثم دلخانی (فارس) 5- ایمان داودی (فارس)

67 کیلوگرم: 1- محمدرضا گرایی (فارس) 2- حامد تاب (خوزستان) 3- حسین اسدی (خوزستان) 4- کرامت عبدولی (خوزستان) 5- امین سوری (خوزستان)

72 کیلوگرم: 1- علی ارسلان (مازندران) 2- فرشاد بلفکه (لرستان) 3- امین کاویانی نژاد (خوزستان) 4- اصغر عالی محمدی (خوزستان) 5- برومند اصلان (مرکزی) مجید خلیلی (قزوین)

77 کیلوگرم: 1- پژمان پشتام (تهران) 2- محمدعلی گرایی (فارس) 3- رسول گرمسیری (خوزستان) 4- سیاوش دوستداریان (لرستان)

82 کیلوگرم: 1- یوسف قادریان (البرز) 2- کیوان رضایی (فارس) 3- مهدی ابراهیمی (قم) 4- ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جنوبی)

87 کیلوگرم: 1- حسین نوری (البرز) 2- مهدی فلاح (تهران) 3- مهدی بالی (مازندران) 4- علی قیطاسی (قم)

97 کیلوگرم: 1- علی اکبر حیدری (قم) 2- امیرحسین حسینی (مازندران) 3- محمد بیرانوند (خوزستان) 4- محمد یگانه (ایلام) 5- امیرحسین میری (کرمانشاه)

130 کیلوگرم: 1- مهدی نوری (اردبیل) 2- شهاب قوره جیلی (تهران) 3- بهنام مهدی زاده (تهران) 4- پارسا نظری (فارس)

 

نتایج کامل این مسابقات به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

رقابت های مقدماتی:

57 کیلوگرم:

دور اول:

فرهاد جلایی (تهران) 2 – مهران رضا زاده (مازندران) 7

رضا اطری (مازندران) 3 – نادر حاج آقا نیا (کرمان) 2

دور دوم:

مهران رضا زاده (مازندران) 6 - نادر حاج آقا نیا (کرمان) 4

رضا اطری (مازندران) 12 – فرهاد جلایی (تهران) 7

61 کیلوگرم:

دور اول:

باقر یخکشی (مازندران) 13 – محمد رمضان پور (مازندران) 8

ایمان صادقی (مازندران) 4 ضربه فنی– محمد نامجومطلق (گیلان) صفر

دور دوم:

محمد رمضان پور (مازندران) 4- محمد نامجومطلق (گیلان) 2

باقر یخکشی (مازندران) 10 ضربه فنی- ایمان صادقی (مازندران) 9 (صادقی مصدوم شد)

65 کیلوگرم:

دور اول:

پیمان بیابانی (تهران) صفر – مهران نصیری (مازندران) 3

یونس امامی (تهران) 6 – حسن مرادقلی (تهران) 7

دور دوم:

حسن مرادقلی (تهران) 2 – مهران نصیری (مازندران) صفر

یونس امامی (تهران) برنده – پیمان بیابانی (تهران) حاضر نشد

دور سوم:

مهران نصیری (مازندران) 4 - یونس امامی (تهران) 2

70 کیلوگرم:

دور اول:

حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) 2- محمدرضا سرگو (البرز) 6

نیما اشقاقی (مازندران) – استراحت

دور دوم:

نیما اشقاقی (مازندران) 7- محمدرضا سرگو 1

حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) – استراحت

74 کیلوگرم:

دور اول:

حامد رشیدی (کرمانشاه) صفر – سعید داداش پور (تهران) 4

مصطفی حسین خانی (تهران) 3 – مسعود کمروند (مرکزی) 1

دور دوم:

سعید داداش پور (تهران) 4 - مسعود کمروند (مرکزی) 3

مصطفی حسین خانی (تهران) 2 – حامد رشیدی (کرمانشاه) صفر

79 کیلوگرم:

دور اول:

امید حسن تبار (مازندران) 6 – محمد زارعی (تهران) صفر

علیرضا قاسمی (تهران) 3– عزت اله اکبری (مازندران) 1

محمد متقی نیا (خراسان رضوی) – استراحت

دور دوم:

محمد زارعی (تهران) 8- محمد متقی نیا (خراسان رضوی) 4

امید حسن تبار (مازندران) 2- علیرضا قاسمی (تهران) صفر

دور سوم:

علیرضا قاسمی (تهران) 2 - محمد زارعی (تهران) 1

امید حسن تبار (مازندران) 6– محمد متقی نیا (خراسان رضوی) 1

(در این وزن عزت اله اکبری به دلیل مصدومیت به رقابت ها ادامه نداد.)

86 کیلوگرم:

دور اول:

علیرضا کریمی (همدان) صفر – کامران قاسم پور (مازندران) 5

احمد بذری (مازندران) صفر – حسن یزدانی (مازندران) 8

دور دوم:

حسن یزدانی (مازندران) 8 – کامران قاسم پور (مازندران) 2

احمد بذری (مازندران) 5 – علیرضا کریمی (همدان) 3

دور سوم:

کامران قاسم پور (مازندران) 7 – احمد بذری (مازندران) 4

92 کیلوگرم:

دور اول:

ارشک محبی (کرمانشاه) 4 – مهدی هدایتی (مازندران) صفر

رضا بیات (تهران) 6 – علی ابراهیمی (خراسان رضوی) صفر

علیرضا کریمی (البرز) – استراحت

دور دوم:

علیرضا کریمی (البرز) 10- مهدی هدایتی (مازندران) صفر

ارشک محبی (کرمانشاه) 9 ضربه فنی – علی ابراهیمی (خراسان رضوی) 4

رضا بیات (تهران) - استراحت

دور سوم:

علیرضا کریمی (البرز) 3 – رضا بیات (تهران) صفر

ارشک محبی (کرمانشاه) – استراحت

دور چهارم:

رضا بیات (تهران) 4 - ارشک محبی (کرمانشاه) 1

دور پنجم:

علیرضا کریمی (البرز) 4- ارشک محبی (کرمانشاه) 1

97 کیلوگرم:

دور اول:

علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 4– مجتبی گلیج (مازندران) 2

حسین رمضانیان (مازندران) 4– دانیال شریعتی نیا (همدان) 14

دور دوم:

مجتبی گلیج (مازندران) 8- دانیال شریعتی نیا (همدان) 5

علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 13– حسین رمضانیان (مازندران) 6

125 کیلوگرم:

دور اول:

جعفر شمس ناتری (گیلان) 1 – پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 9

یداله محبی (کرمانشاه) – استراحت

دور دوم:

پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 3 – یداله محبی (کرمانشاه) 2

جعفر شمس ناتری (گیلان) – استراحت

دور سوم:

یداله محبی (کرمانشاه)، برنده 1- جعفر شمس ناتری (گیلان) 1

پرویز هادی (آذربایجان شرقی) – استراحت

رقابت های فینال:

57 کیلوگرم:

فینال اول: رضا اطری (مازندران) 5 – مهران رضا زاده (مازندران) 4

فینال دوم: رضا اطری (مازندران) 4- مهران رضا زاده (مازندران) 1

61 کیلوگرم:

فینال دوم: باقر یخکشی (مازندران) 13 – رضا رمضان پور (مازندران) 2

(نتیجه دیدار مقدماتی: باقر یخکشی (مازندران) 13 – محمد رمضان پور (مازندران) 8)

65 کیلوگرم:

فینال دوم: حسن مرادقلی (تهران) 4– مهران نصیری (مازندران) 3

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): حسن مرادقلی (تهران) 2 – مهران نصیری (مازندران) صفر)

70 کیلوگرم:

در این وزن نیما اشقاقی از مازندران با شکست تمامی رقبا به عنوان نخست رسید با توجه به مصوبه شورای فنی دیدار فینال 2 از 3 برگزار نشد.

74 کیلوگرم:

فینال اول: مصطفی حسین خانی (تهران) 4 - سعید داداش پور (تهران) صفر

فینال دوم: سعید داداش پور، برنده 2- مصطفی حسین خانی (تهران) 2

فینال سوم: مصطفی حسین خانی (تهران) 7- سعید داداش پور (مازندران) 2

79 کیلوگرم:

فینال دوم: امید حسن تبار (مازندران) 4– علیرضا قاسمی (تهران) 2

(نتیجه دیدار مقدماتی: امید حسن تبار (مازندران) 2- علیرضا قاسمی (تهران) صفر)

86 کیلوگرم:

فینال دوم: حسن یزدانی (مازندران) 5 – کامران قاسم پور (مازندران) صفر

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): حسن یزدانی (مازندران) 8 – کامران قاسم پور (مازندران) 2)

در وزن 92 کیلوگرم با توجه به مصوبه شورای فنی مسابقات دو از 3 برگزار نشد و علیرضا کریمی از البرز با شکست تمامی حریفان، عنوان نخست این وزن را بدست آورد.

97 کیلوگرم:

فینال دوم: علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 6 – مجتبی گلیج (مازندران) 2

(نتیجه دیدار مقدماتی: علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 4– مجتبی گلیج (مازندران) 2)

125 کیلوگرم:

فینال دوم: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 3– یداله محبی (کرمانشاه) 1

(نتیجه دیدار مقدماتی: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 3 – یداله محبی (کرمانشاه) 2)

 

کشتی فرنگی:

رقابت های مقدماتی:

55 کیلوگرم:

دور اول:

رامین باستان (تهران) صفر – رضا خدری (البرز) 9

امین مرادخانی (آذربایجان غربی) صفر– جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 9

دور دوم:

رضا خدری (البرز) 9- جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) صفر

رامین باستان (تهران) 5- امین مرادخانی (آذربایجان غربی) 1

دور سوم:

رامین باستان (تهران) 9- جواد فراز فاروجی (خراسان رضوی) صفر

60 کیلوگرم:

دور اول:

مهرداد مردانی (خوزستان) 3 – بهروز ملکی (خوزستان) صفر

محمد فقیری (توابع تهران) 3 – رضا عباسی (البرز) صفر

دور دوم:

رضا عباسی (البرز) 8 – بهروز ملکی (خوزستان) صفر

مهرداد مردانی (خوزستان) 4- محمد فقیری (توابع تهران) صفر

دور سوم:

مهرداد مردانی (خوزستان) 8 – رضا عباسی (البرز) 3

63 کیلوگرم:

دور اول:

سامان عبدولی (خوزستان) 1 – محسن حاجی پور (مازندران) 2

محمد نوربخش (تهران) 5– ایمان داودی (فارس) 2

میثم دلخانی (استراحت)

دور دوم:

محسن حاجی پور (مازندران) 9- میثم دلخانی (فارس) صفر

سامان عبدولی (خوزستان) 5- ایمان داودی (فارس) 2

محمد نوربخش (تهران) – استراحت

دور سوم:

محمد نوربخش (تهران) 7- محسن حاجی پور (مازندران) 3

سامان عبدولی (خوزستان) 7 – میثم دلخانی (فارس) 3

دور چهارم:

محمد نوربخش (تهران) 3 – سامان عبدولی (خوزستان) 1

67 کیلوگرم:

دور اول:

محمدرضا گرایی (فارس) 7 ضربه فنی – حسین اسدی (خوزستان) 3

حامد تاب (خوزستان) 4 – امین سوری (خوزستان) 1

کرامت عبدولی (خوزستان) – استراحت

دور دوم:

حسین اسدی (خوزستان) 8 – کرامت عبدولی (خوزستان) صفر

محمدرضا گرایی (فارس) 3- امین سوری (خوزستان) صفر

حامد تاب (خوزستان) – استراحت

دور سوم:

حامد تاب (خوزستان) 5 - حسین اسدی (خوزستان) صفر

محمدرضا گرایی (فارس) 6 ضربه فنی - کرامت عبدولی (خوزستان) صفر

دور چهارم:

محمدرضا گرایی (فارس) 6 – حامد تاب (خوزستان) 3

72 کیلوگرم:

دور اول:

مجید خلیلی (قزوین) 1 - برومند اصلان (مرکزی) 10

علی ارسلان (مازندران) صفر – اصغر عالی محمدی (خوزستان) 2

فرشاد بلفکه (لرستان) 3– عرفان سعادتی فر (تهران) 1

امین کاویانی نژاد (خوزستان) – استراحت

دور دوم:

اصغر عالی محمدی (خوزستان) 8- مجید خلیلی (قزوین) 3

امین کاویانی نژاد (خوزستان) 8- برومند اصلان (مرکزی) 3

علی ارسلان (مازندران) 12- عرفان سعادتی فر (تهران) 1

فرشاد بلفکه (لرستان) – استراحت

دور سوم:

فرشاد بلفکه (لرستان)، برنده 2 – امین کاویانی نژاد (خوزستان) 2

اصغر عالی محمدی (خوزستان) 7- برومند اصلان (مرکزی) صفر

علی ارسلان (مازندران) – استراحت

دور چهارم:

امین کاویانی نژاد (خوزستان) 8 ضربه فنی- اصغر عالی محمدی (خوزستان) صفر

علی ارسلان (مازندران) 6- فرشاد بلفکه (لرستان) 4

دور پنجم:

علی ارسلان (مازندران) 3 – امین کاویانی نژاد (خوزستان) 1

فرشاد بلفکه (لرستان)، برنده 1– اصغر عالی محمدی (خوزستان) 1

77 کیلوگرم:

دور اول:

پژمان پشتام (تهران) 9 – محمدعلی گرایی (فارس) 2

سیاوش دوستاریان (لرستان) صفر – رسول گرمسیری (خوزستان) 7

محمد شربی نیازی (خوزستان) – استراحت

دور دوم:

محمدعلی گرایی (فارس) 5- محمد شربی نیازی (خوزستان) 1

رسول گرمسیری (خوزستان) 4- پژمان پشتام (تهران) 3

سیاوش دوستداریان (لرستان) – استراحت

دور سوم:

محمدعلی گرایی (فارس) 10 ضربه فنی – سیاوش دوستداریان (لرستان) صفر

پژمان پشتام (تهران) 5– محمد شربی نیازی (خوزستان) صفر (دیسکالیفه)

رسول گرمسیری (خوزستان)- استراحت

دور چهارم:

محمدعلی گرایی (فارس) 11- رسول گرمسیری (خوزستان) صفر

82 کیلوگرم:

دور اول:

ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جوبی) صفر– کیوان رضایی (فارس) 8

یوسف قادریان (البرز) 5 – مهدی ابراهیمی (قم) 3

دور دوم:

کیوان رضایی (فارس)، برنده 5- مهدی ابراهیمی (قم) 5

یوسف قادریان (البرز) 9 – ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جنوبی) صفر

87 کیلوگرم:

دور اول:

علی قیطاسی (قم) 1 – ایمان انصاری (تهران) 3

مهدی فلاح (تهران) 3 – سعید عبدولی (خوزستان)، برنده 3

حسین نوری (زنجان)، برنده 4 – مهدی بالی (مازندران) 4

دور دوم:

ایمان انصاری (تهران) – سعید عبدولی (خوزستان) (دو کشتی گیر دیسکالیفه شدند.

مهدی بالی (مازندران) 2- علی قیطاسی (قم) 1

مهدی فلاح (تهران) 4- حسین نوری (زنجان) 3

دور سوم:

مهدی فلاح (تهران) 6 ضربه فنی - مهدی بالی (مازندران) 2

حسین نوری (زنجان)- استراحت

97 کیلوگرم:

دور اول:

علی اکبر حیدری (قم) 3 - محمد بیرانوند (خوزستان) 1

امیرحسین حسینی (مازندران) 2- امیرحسین میری (کرمانشاه) صفر

محمد یگانه (ایلام)- استراحت

دور دوم:

محمد بیرانوند (خوزستان) 10- محمد یگانه ایلام 8

علی اکبر حیدری (قم) 6 ضربه فنی – امیرحسین میری (کرمانشاه) صفر

امیرحسین حسینی (مازندران) – استراحت

دور سوم:

امیرحسین حسینی (مازندران)، برنده 1- محمد بیرانوند (خوزستان) 1

علی اکبر حیدری (قم) 6 – محمد یگانه (ایلام) 5

دور چهارم:

علی اکبر حیدری (قم) 6 – امیرحسین حسینی (مازندران) صفر

130 کیلوگرم:

دور اول:

شهاب قوره جیلی (تهران) صفر – مهدی نوری (اردبیل) 4

بهنام مهدی زاده (تهران) 3 – پارسا نظری (فارس) صفر

دور دوم:

مهدی نوری (اردبیل) 4 - پارسا نظری (فارس) صفر

شهاب قوره جیلی (تهران) 2 - بهنام مهدی زاده (تهران) صفر

دور سوم:

مهدی نوری (اردبیل)، برنده 1 - بهنام مهدی زاده (تهران) 1

رقابت های فینال:

55 کیلوگرم:

با توجه به مصوبه شورای فنی کشتی 2 برد از 3 در فینال برگزار نمی شود و رضا خدری با توجه به شکست تمامی رقبا، عنوان نخست را بدست آورد.

60 کیلوگرم:

فینال دوم : مهرداد مردانی (خوزستان) 5– محمد فقیری (توابع تهران) 2

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): مهرداد مردانی (خوزستان) 4- محمد فقیری (توابع تهران) صفر)

63 کیلوگرم:

فینال سوم: محسن حاجی پور (مازندران) 5 – محمد نوربخش (تهران) 2

فینال دوم: محسن حاجی پور (مازندران) 5 - محمد نوربخش (تهران) صفر

(نتیجه دیدار مقدماتی : محمد نوربخش (تهران) 7- محسن حاجی پور (مازندران)3)

67 کیلوگرم:

فینال دوم : محمدرضا گرایی (فارس) 9– حامد تاب (خوزستان) 1

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): محمدرضا گرایی (فارس) 6 – حامد تاب (خوزستان) 3)

72 کیلوگرم:

فینال دوم: علی ارسلان (مازندران) 7 – فرشاد بلفکه (لرستان) 3

(نتیجه دیدار مقدماتی : علی ارسلان (مازندران) 6- فرشاد بلفکه (لرستان) 4)

وزن 77 کیلوگرم:

فینال دوم: پژمان پشتام (تهران) 5 محمدعلی گرایی (فارس) 2

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): پژمان پشتام (تهران) 9 – محمدعلی گرایی (فارس) 2)

82 کیلوگرم:

فینال اول: یوسف قادریان (البرز) 2 – کیوان رضایی (فارس) 1

فینال دوم: یوسف قادریان (البرز) 3- کیوان رضایی (فارس) 2

87 کیلوگرم:

فینال سوم: حسین نوری (زنجان) 2- مهدی فلاح (تهران) 1

فینال دوم: حسین نوری (زنجان) 4 - مهدی فلاح (تهران) 2

(نتیجه دیدار مقدماتی: مهدی فلاح (تهران) 4- حسین نوری (زنجان) 3)

97 کیلوگرم:

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی): علی اکبر حیدری (قم) 6 – امیرحسین حسینی (مازندران) صفر)

در این وزن با توجه به مصدومیت حسینی فینال دوم برگزار نشد و علی اکبر حیدری بعنوان نفر نخست معرفی شد.

130 کیلوگرم:

فینال دوم: شهاب قوره جیلی (تهران) 2- مهدی نوری (اردبیل) 1

فینال سوم: مهدی نوری (اردبیل) 5- شهاب قوره جیلی (تهران) 1

(نتیجه دیدار اول (مقدماتی: شهاب قوره جیلی (تهران) صفر – مهدی نوری (اردبیل) 4 )