به گزارش افکارنیوز،

بعد از اینکه روز گذشته کارلوس کی‌روش فهرست ۳۵ نفر تیم ملی را برای حضور در جام جهانی منتشر کرد، صحبت‌های زیادی در خصوص سرنوشت هافبک‌های دعوت شده به تیم ملی مطرح شد.

وقتی به هافبک‌های دعوت شده نگاهی می‌اندازیم متوجه می‌شویم کی‌روش کار بسیار دشواری برای انتخاب بازیکنان مورد نظرش برای حضور در جام جهانی دارد. در این مطلب قصد داریم در خصوص وضعیت هافبک‌ها و شانس حضور آنها در فهرست نهایی جام جهانی مطالبی را عنوان کنیم.

«سعید عزت‌اللهی، مسعود شجاعی، احمد عبدالله زاده، سامان قدوس، مهدی ترابی، اشکان دژاگه، امید ابراهیمی، احسان حاج‌صفی، علی کریمی، سروش رفیعی، علی قلی‌زاده و وحید امیری»

از بین هافبک‌های دعوت شده به تیم ملی حضور چند بازیکن در فهرست نهایی قطعی است.

سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، مهدی ترابی، امید ابراهیمی، احسان حاج‌صفی، علی کریمی و اشکان دژاگه بازیکنانی هستند که تقریباً حضورشان در روسیه قطعی شده. در این بین از بین مسعود شجاعی، احمد عبدالله‌زاده، سروش رفیعی، علی قلی‌زاده و وحید امیری یکی دو نفر دیگر شانس این را دارند که به جام جهانی بروند. مسلماً انتخاب بازیکن نهایی در خط میانی کاری دشوار برای کادر فنی تیم ملی است.

مسعود شجاعی به‌عنوان کاپیتان اول تیم ملی مدتی را از تیم ملی دور بوده و شاید همین مسئله باعث شود جام جهانی را از دست بدهد، از آن طرف احمد عبدالله‌زاده با وجود اینکه در اکثر اردو‌ها و بازی‌های دوستانه تیم ملی حضور داشته، اما شاید به جام جهانی نرود. هرچند با توجه به پست بازی عبدالله‌زاده در هافبک میانی بعید است که کی‌روش بخواهد از او بگذرد.

از بین سروش رفیعی، علی قلی‌زاده و وحید امیری شاید فقط قلی‌زاده شانس حضور در فهرست نهایی تیم ملی را داشته باشد، چون در پست وحید امیری یکی دو بازیکن خوب حضور دارند، همچنین سروش رفیعی هم با توجه به اینکه در اکثر اردو‌های تیم ملی حضور نداشته شانس کمی برای حضور در جام جهانی دارد.