به گزارش افکارنیوز،

بعد از حضور رضا صالحی امیری به عنوان ریس کمیته ملی المپیک در انتخابات دی ماه گذشته، بدیهی بود که رئیس جدید آکادمی تصمیم به تغییر و بهبودی ساختار مجموعه کمیته ملی المپیک بگیرد و نفرات همسو و همفکر خود را به این مجموعه اضافه کند.

صالحی امیری در نخستین گام نصرالله سجادی معاونت سابق ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان را به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیای جاکارتا انتخاب کرد و در گام بعدی بدون اعتنا به اصطکاک قدیمی سجادی و سلطانی فر، او را به عنوان مشاور عالی خود در کمیته منصوب نمود تا سجادی عملا بدل به یک مهره کلیدی و تاثیرگذار و تصمیم ساز در بدنه کمیته ملی المپیک شود.

تغییر بعدی انتخاب رئیس جدید آکادمی ملی المپیک بود که بعد از اجبار جدایی شهنازی، نزدیک به دو سال با سرپرستی باقرزاده رئیس فدراسوین شمشیربازی اداره می شد و صالحی امیری رضا قراخانلو رئیس سال های دور کیمته را به عنوان رئیس جدید آکادمی منصوب کرد.

با این وجود قراخانلو هنوز به شکل صددرصد در آکادمی مستقر نشده و عمده ترین مشکل رو ظاهرا به بحث اقتصادی و اختلاف دریافتی وی با پژوهشکده باز می گردد که ظاهرا رقم قابل توجهی به شمار می رود و صالحی امیری تلاش می کند تا این مشکل را حل کند تا قراخانلو را به طور تمام وقت در آکادمی متمرکز شود.

بعد از یکی دو انتصاب جنجالی از سوی قراخانلو، رئیس جدید آکادمی در تازه ترین تصمیم خود قصد دارد معاونت آکادمی المپیک را انتخاب کند. حمید آقا علی نژاد گزینه قراخانلو است که بزودی به عنوان معاون آکادمی المپیک انتخاب و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

آقا علی نژاد دکترای فیزیولوژی ورزشی و ایمونولوژی ورزش را دارد و دانشیار گروه تربیت بدنی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس است که یک چهره ورزشی محسوب می شود و در دوران جوانی هندبالیست بوده.

او بعد از پایان دوران ورزشی و ادامه تحصیلات، سال های طولانی با فدراسیون های ورزشی نظیر فدراسیون هندبال، جودو، قایقرانی، فوتبال و کمیته ملی المپیک در حوزه های مختلف همکاری داشته است.

آقا علی نژاد از جمله نفرات نزدیک به سجادی محسوب می شود که سالیان سال در دانشگاه و البته حوزه ورزش با سجادی همکار و نزدیک بوده و البته با قراخانلو نیز آشنایی دیرینه دارد و در انتصاب او به عنوان معاونت قراخانلو، می توان ردپای پررنگ سجادی را نیز رویت کرد تا جمع دوستان قدیمی جمع شود.

البته این ابتدای ماجراست. ظاهرا دایره فعالیت معاون جدید آکادمی بیشتر از این خواهد شد و قرار است بعد از بازی های المپیک جوانان در بوینوس آیرس تغییرات جدیدی در بدنه کمیته اتفاق بیفتد که نفرات تازه وارد در آن سهم بیشتری خواهند داشت و پست های کلیدی تر و مهمتری دریافت خواهند کرد.

منتظر باشید؛ اتفاقات جدیدی در راه است.