به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر در حاشیه تمرین استقلال از خبرنگاران دعوت کرد که به وسط زمین و کنار بازیکنان بروند و سپس  اظهار داشت: این اولین بار است که می‌شنوم روز خبرنگار و روز رسانه‌ها هست ولی در ایران هر اتفاقی ممکن است.

وی ادامه داد: تشکر می‌کنم بابت همه زحماتی که می کشید. روزنامه نگار خوب کسی است که اخبار را خوب آنالیز کند نه اینکه به شایعه‌ها و زمینه‌ها توجه کند. نه فقط بابت بازیکنان بلکه امروز در برخی رسانه‌ها شایعه‌هایی در مورد ساناک و بیماری اش مطرح شده که کاملا اشتباه است. درخواستم از شما این است که وقتی می خواهید از فردی خبر بزنید با او تماس بگیرید و اطمینان صدرصد بگیرید و بعد خبر منتشر کنید بهترین ها را برای تان آرزو می‌کنم.

شفر سپس از بازیکنان خواست که برای خبرنگاران دست بزنند. منتظری و رحمتی هم به نمایندگی از بازیکنان روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک گفتند.

شفر اظهار داشت :یکی از مشکلات ما دیر اضافه شدن بازیکنان جدید بود. مسئله ای که ما داشتیم این بود که نتوانستیم با تیم کاملمان بازی های دوستانه داشته باشیم و می توانم بگویم با تیم زیر 23 ساله هایمان دیدارهای دوستانه را برگزار کردیم.

 

وی ادامه داد: نکته ای که باید بگویم و خیلی مهم است، نیمه دوم بازی با ذوب آهن بود. ما عملکرد خوبی داشتیم. بازی را از آن خود کردیم، پرس کردیم و موقعیت های خوبی داشتیم. این برای ما راحت نبود که چهار بازیکن بزرگ و لیدر خود یعنی ابراهیمی، تیام، جپارف و مجید حسینی را از دست دادیم. کار تیم ساختن ما و بهتر شدن ما تمام نشده است. روی این کار می کنیم که چه بازیکنانی می توانند بیشتر لیدر تیم باشند و به تیم کمک کنند. جدا از مسائل آمادگی جسمانی هنوز کار تیم ساختن ما تمام نشده است. ما الان یک سری بازیکن جوان و با استعدادی داریم که الان فقط یک استعداد هستند و باید بیشتر با آنها کار کنیم تا بازی به بازی بهتر شوند. نکته ای که باید بگوم این است که برخی از بازیکنان جدید خیلی با روش و سبک بازی ما آشنا نیستند. ما روی زمین بازی می کنیم و خیلی پاس های پرتعدادی رد و بدل می کنیم. برخی از بازیکنان جدید طبق روش قبلی بازیشان بیشتر پاس بلند را در مورد استفاده قرار می دهند و این راحت نیست که در دو هفته این مسئله را در ذهن بازیکن عوض کرد.

سرمربی استقلال اضافه کرد: خیلی نکته مهمیه که بگویم هواداران یار دوازدهم ما هستند. نه الان بلکه در گذشته و آینده هم اینگونه بوده اند. از آنها می خواهم روز جمعه به ورزشگاه بیایند و تیم خود را حمایت کنند. نکته دیگر اینکه طبق صحبت هایی که با مدیرعامل استقلال داشتم، قرار است بخشی دستمزد بازیکنان را تا قبل از بازی پرداخت شود. این نکته خیلی خیلی مهمی است. این یک انگیزه برای بازیکنان است و به تیم کمک می کند چون بازیکنان با همه وجودشان در تمرینات تلاش می کنند.

 

وی در مورد وضعیت جابر انصاری گفت: الان نمی‌توانم در موردش حرف بزنم باید با بازیکن و مدیر برنامه‌هایش صحبت کنیم و بعد در این مورد صحبت کنیم.

سرمربی استقلال در مورد اینکه از نقل و انتقالات پیش از فصل رضایت دارد یا نه گفت: الان خیلی خوشحالم گرو آمد ولی دیر اضافه شده است و بهتر بود این بازیکنان زودتر به تیم اضافه می‌شدند. در حالت عادی بازیکنان باید ۴ هفته قبل از شروع فصل به تمرینات می‌ آمدند اما الان هم خوب است و کار خوبی از جانب باشگاه است.گرو فصل گذشته تمامی بازی‌هایش را در تیمش بازی کرده و زمانی که کارهای ثبت قراردادش تمام شود می‌تواند برای ما بازی کند. مارکوس هم به تمرین بیشتری نیاز دارد تا به آمادگی کامل برسد و شاید به دو سه هفته زمان نیاز داشته باشد اما ما تنوعی در کار داریم و مشکلی پیش نمی اید.

شفر با تاکید بر شایعه پراکنی گفت: دوباره تاکید می‌کنم که شایعه‌ها را باور نکنید.

سرمربی استقلال در مورد وضعیت علی قربانی در تیم گفت: الان هم هنوز وضعیتش مشخص نشده وقتی به طور کامل مشخص شده باشد صحبت می‌کنم. در مورد شایعه‌ها حرف نمی‌زنم.

وی در مورد ساموئل اتوئو و شایعه حضورش در استقلال، گفت: می شناختمش بازیکن خوبی بود ۱۹ ساله بود که مربی اش بودم و سپس به بارسلونا رفت بعد از سه سال از مایورکا به بارسلونا رفت. آن زمان من مربی کامرون بودم و از عملکردش خیلی خوشحالم شاید فوتبالش را به پایان رسانده باشد. نمی دانم. سوال خوبی بود.