به گزارش افکارنیوز،

سیدهادی طباطبایی معتقد بود استقلال با این روندی که در پیش گرفته و وارد لیگ برتر هجدهم شده خیلی سخت در لیگ قهرمانان آسیا موفق می‌شود. او درباره سیدحسین حسینی هم حرف زد و به خبرورزشی گفت: او دروازه‌بان آینده تیم استقلال است.

بازی استقلال را دیدید؟

استقلال نباید می‌باخت. البته تیم در نیمه اول خیلی ضعیف کار کرد ولی در نیمه دوم هم هیچ نشانه‌ای از استقلال فصل قبل نداشت.

چطور؟

فصل پیش هر زمان تیم در دیداری به مشکل برمی‌خورد، یکی مثل امید ابراهیمی بود که گره کار را باز می‌کرد. دو تا پاس در عرض و توی در می‌داد و راه‌ها باز می‌شد ولی در دیدار با پارس جنوبی جم دو بازیکن نتوانستند جای خالی این یک نفر را پر کنند.

کریمی و دانشگر؟

دقیقاً! آن‌ها هرگز بازی مفیدی نداشتند. البته نبود فرشید باقری هم به سود پارس‌جنوبی جم شده بود ولی یک نکته به شدت توی ذوق می‌زد.

چه موضوعی؟

ناهماهنگی تیم و ناآمادگی بازیکنانش. تیمی که باید در فصل نقل و انتقالاتی تابستانی بسته می‌شد در خلال هفته‌های اول و دوم جمع کردند. این بد است تیمی روز‌های مطلوب بدنسازی اش را بدون نفرات اصلی سپری کند و بعد راهی لیگ شود. برای همین است که استقلال ۵ امتیاز را مفت مسلم از دست داده است.

خارجی‌های تیم را چطور دیدید؟

الحاجی گرو را که اصلاً ندیدیم. این بازیکن نیجریه‌ای خیلی کار خاصی نکرد. در همان مدت زمان اندک هم به دلیل بدن ناآماده‌ای که داشت آسیب دید. نیو‌مایر هم نشانه‌هایی از فوتبال را داشت بدنش یاری نمی‌کرد، توانایی‌هایش را نشان بدهد. با این همه فکر می‌کنم او نیز نیاز دارد که بدنش را آماده‌تر کند.

همام طارق خوب بود؟

او بهتر از دو نفر دیگر بود. نشان داد در شرایط فوتبالی است و بدنش جواب می‌داد. پاس‌های توی عمق داشت و کارش خوب بود ولی با این همه او هم نیاز دارد تا با دیگر نفرات تیم هماهنگ شود.

این هماهنگی تا بازی با السد ایجاد می‌شود؟

بعید می‌دانم. فاصله کمی تا بازی رفت داریم. این بد است که استقلال با ناهماهنگی راهی لیگ قهرمانان شود. ابراهیمی، جپاروف، تیام و حسینی هر زمان تیم به مشکل برمی‌خورد گره کار را باز می‌کردند ولی الان استقلال نمی‌تواند با تکیه بر روح‌ا... باقری کاری از پیش ببرد. این تیم با این نفرات در آسیا به مشکل برمی‌خورد.

ماجرای سیدحسین حسینی چرا به وجود آمد؟ این طبیعی است که دروازه‌بان‌های تیم برای بازی کردن به مربیان تیم اعتراض کنند؟

حسینی تقصیری ندارد. شفر فصل قبل او را متوقع بار آورد و حالا به دردسر افتاده. وقتی گفت: من اولیور کان را به تیم ملی فرستادم و حسینی را هم می‌فرستم، برای این بازیکن شرایط بدی ایجاد کرد. الحق والانصاف هم دروازه‌بانی خوبی برای استقلال کرد و الان هم حس می‌کند باید درون دروازه بایستد. ولی باید کمی روی احساساتش کنترل بیشتری داشته باشد.

این اقدام چه کمکی به او می‌کند؟

آینده دروازه‌بانی استقلال متعلق به اوست. حسینی باید قید اتفاقات گذرا را بزند و منتظر روزی باشد که فرصت پیدا می‌کند باز هم درون دروازه استقلال بایستد که خیلی دور نیست. فقط باید کمی به آینده چشم بدوزد نه الان.